x-kom hosting

Nie działa LAN na routerze ZTE

brus1990
utworzono
utworzono

Witam! Posiadam koparkę do kryptowalut którą miałem podpiętą do internetu z cyfrowego Polsatu i wszystko było ok. Zmieniłem internet na Play i router na ZTE MF286R i koparka nie łączy się z siecią. Laptop podpiety pod ten sam router działa prawidłowo. Nie wiem co robić. 

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

1. 

2. przypuszczam ze kabel jest źle zrobiony a pewnie próbuje się spiąć na gigabicie i mu nie idzie, sprawdź na innym kablu i wymuś szybkość 100FD.

 

hahahaha...

 

nie znalazłem info o portach na sieci więc to log z czatu z play:

 

08:41
Dzień dobry. Co mogę dla Ciebie zrobić?
Klient 08:41
witam
 
 08:42
W czym mogę doradzić?
Klient 08:42
pytanie mam czy router zte mf286r ma fast czy giga ethernetowe porty?
 
czyli w skrócie czy 1000/100/10 czy 100/10?
 
 08:42
Proszę o chwilę cierpliwości
Klient 08:42
bo nigdzie na sieci, łącznie z Państwa stroną nie znajduję informacji
 
 08:49
Niestety producent nie podaje takiej informacji dlatego też nie znajduje się na naszej stronie. W takim przypadku można skorzystać z 14 dniowego testowania sprzętu przy zamówieniu na odległość. Jeśli urządzenie nie będzie odpowiadać, klient ma prawo do zwrotu w ciągu 14 dni - jest to prawo konsumenckie
Klient 08:50
Ale nie o to chodzi... To że producent nie podaje to ok, ale kto jak kto ale sprzedawca powinien wiedzieć.
 
Osobiście sprzedawałem do grudnia kilkaset routerów i o każdym wiedziałem wszystko
 
wstyd
 
poprstu...
 
Państwa klient ma problem i zgłosił się do mnie a nie do Państwa z resztą co widać wcale się nie dziwie dlaczego...
 
Bo nawet nie umielibyście mu pomóc bez TEJ KONKRETNEJ wiedzy
 
a to PODSTAWOWA WIEDZA.
 
żadna wymyślna
 
 08:52
Niestety nie mam takiej informacji, posiadam jedynie takie jak znajdują się na stronie
Klient 08:52
Od razu mówię iż log ten będzie upubliczniony nba forum
 
oczywiście bez nazwiska
 
 08:52
Czy mogę jeszcze jakoś doradzić?
Klient 08:53
nie, ale warto byloby powiadomić "wyższych" aby wstawili do Państwa bazy podstawowe informacje
Przeczytana
 
 




https://www.pcformat.pl/Test-Test-routera-LTE---ZTE-MF286,t,2

Tak jak mówiłem - gigowe porty


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

 

 

 

Postanowiłem w play powiedzieć że ja mam problem:

 

Anna 13:19
Dzień dobry. Co mogę dla Ciebie zrobić?
Klient 13:22
Dzieńdobry, mam problem. Kiedy miałem inny internet wszystko było w porządku. Obecnie zmieniłem internet na Wasz i otrzymałem modem ZTE MF286R i jeden komputer nie ma internetu. Znaczy w ogole nie widzi kabla. Sprawdzałem na innym komputerze i działa wszystko poprawnie, ten komputer tez ma internet poprawnie ze starego modemu.
 
Co może być przyczyną?
Przeczytana
 
Anna 13:22
Przekieruję do konsultanta, który pomoże w tej sprawie.
 
Został Pan przeniesiony/Została Pani przeniesiona do: Radosław.
 
Radosław 13:24
Niestety występuje tutaj taka niedogodność techniczna z urządzeniem najpewniej, może być to problem po stronie komputera jak i routera ☹️ Twoja sprawa wymaga pomocy naszych Ekspertów z Działu Technicznego. Zadzwoń proszę na *500 wewnętrzny 4 bezpośrednio do nich. Tam Konsultanci dokładnie poinformują i doradzą jakie ustawienia wybrać lub co zmienić aby to działało.

więc zaraz zadzwonie,., zweryfikujemy ich "pomoc techniczną" :P

brus1990
komentarz
komentarz

Co powiedzieli "eksperci" z Działu Technicznego? Zaraz jade po nowy kabel i sprawdzę czy coś pomoże. Chociaż myślałem że ten który dali w zestawie powinien obsługiwać 1Gb/s skoro router ma takie porty? Niestety nie znalazłem nigdzie w systemie SimpleMining ograniczenia przepustowości portów do 100Mb/s ani też w biosie płyty głównej. Próbowałem wyłączyć ipv6 w biosie ale nie pomogło.

gavron7
komentarz
komentarz
Co powiedzieli "eksperci" z Działu Technicznego? Zaraz jade po nowy kabel i sprawdzę czy coś pomoże. Chociaż myślałem że ten który dali w zestawie powinien obsługiwać 1Gb/s skoro router ma takie porty? Niestety nie znalazłem nigdzie w systemie SimpleMining ograniczenia przepustowości portów do 100Mb/s ani też w biosie płyty głównej. Próbowałem wyłączyć ipv6 w biosie ale nie pomogło.
W bios? I nic nie ma do tego ipv6.
Kabel może być uszkodzony. Wiele razy takie trafiałem.

Nic nie powiedzieli bo nie dzwoniłem bo byłem zajęty ale w poniedziałek w drodze do pracy zadzwonię

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

brus1990
komentarz
komentarz

Uefi a nie bios miało być? W podesłanym linku na początku jest napisane żeby wyłączyć ipv 6 dlatego próbowałem. Niestety nie zdążyłem kupić dzisiaj kabla. Próbowałem też na innym ale starszym kablu i to samo. Czyli rozumiem że może być tak, że karta sieciowa w laptopie jest 100Mb/s i dlatego kabl działa a w płycie głównej komputera jest 1Gb/s i nie działa tak? 

gavron7
komentarz
komentarz

Nieważne czy bios czy uefi. Nie ma to znaczenia . Tam nic nie zmieniasz.

Działa to tak że defaultowo każdy sprzęt ma auto negocjacje włączona na portach. zaczyna od najniższego możliwego czyli 10 później 100 i 1000. Jeśli któryś nie wyjdzie schodzi piętro niżej. A ponieważ spiął się to znowu będzie próbować iść do góry i tak w kółko, co powoduje brak linku.
Jeśli z jednej strony masz tylko 100 port to nie będzie próbować wynegocjować gigabita w związku z czym zapnie się bez problemu. Gigabit jest już bardziej wymagający jeśli chodzi o kabel itp. Np. miałem taki przypadek że źle zaciśniętą wtyczka była i na moim lapku działało (100) a na klienta się nie spinalo (1000). Ty masz dokładnie taki przypadek.
Spróbuj we właściwościach karty sieciowej na tej koparce ustawić na sztywno prędkości. Wtedy na jakiejś się zepnie przynajmniej powinno

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

brus1990
komentarz
komentarz

Niestety w koparce nie znalazłem takich opcji. Byłem przed chwilą w Media Expert i mieli tylko kable 100Mb więc muszę zamówić. Dzięki za wyjaśnienie :)

Wysyłam zdjęcie że jednak coś znalazłem w tym uefi ;p

IMG_20210328_112552.jpg

gavron7
komentarz
komentarz

Pxe to bootowania z sieci. Ja tak mam w domu zrobione. Nie potrzeba dysku aby komp się uruchomił ;)

Trza było brać ten 100. Najważniejsze aby miał 8 żył 1-1.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Na tak krótkim odcinku nie ma to w sumie znaczenia

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.