x-kom hosting

Dlaczego napęd optyczny Hitachi-LG GU90N nie nagrywa płyt CD? Czy on w ogóle ma możliwość nagrywania

cmgcmg
utworzono
utworzono

Witam mam problem z napędem optycznym w laptopie . Jest to napęd Hitachi-LG GU90N . Otóż nie nagrywa on płyt CD. Płyty DVD nagrywa normalnie ,ale CD nie chce nagrywać. Posiadam kilka płyt CD-R Sony 700 mb i leżą bezużyteczne w szafie, bo napęd ich nie chce nagrać. Przy nagraniu płyty w programie CDBurnerXP . Zamieszczam screena , jaki pojawia się przy nagrywaniu płyt CD. Zamieszczam też screena z obsługiwanymi typami dysków.

 

 

błąd.jpg

Obsługiwane typy.jpg

  • 1 miesiąc później...

pociop
komentarz
komentarz

yyyy nie ma kompatybilności z płytą

cmgcmg
komentarz
komentarz

Zauważyłem ,że nie chce nagrać płyt , na których jest napisane 52 X speed vitesse velocidad i których przy nagrywaniu do wyboru są prędkości do 24X . Napęd nagrał bez problemu płyty , na których było napisane 12X speed vitesse velocidad . Wcześniej myślałem,że mój napęd w ogóle nie nagrywa płyt CD,ale jak widać część z nich nagrał. Wcześniej w domu w szafie miałem kilka płyt CD Sony i żadnej z nich napęd nie chciał nagrać. Doradzono mi zmianę nośnika ,więc dwa tygodnie temu kupiłem kilka płyt Verbatim i to właśnie kilka z nich napęd nagrał. Co ciekawe nagrał też kilka płyt , na których było napisane 52 X speed vitesse velocidad ,ale na nich pamiętam,że nie było do wyboru prędkości nagrywania do 24X. Zostało mi jeszcze w szafie kilka płyt CD Verbatim,gdzie można wybrać prędkość nagrywania do 24X i to właśnie tego nie chcę nagrać napęd. Próbowałem zmniejszyć prędkość nagrywania,ale to i tak nic nie pomaga- wyskakuje błąd i napęd się otwiera. Na co dzień korzystam z programu CDBurnerXP ,ale dzisiaj na próbę zainstalowałem program BurnAware Free i sprawdziłem,czy te płyty się nagrają i też się nie nagrały. Czy jest jakiś sposób,żeby te płyty dało się radę nagrać w tym moim napędzie ?

cmgcmg
komentarz
komentarz

Ktoś wie,gdzie znajdę firmware do tego napędu optycznego. Szukam już od dłuższego czasu i nie mogę znaleźć

gavron7
komentarz
komentarz
Ktoś wie,gdzie znajdę firmware do tego napędu optycznego. Szukam już od dłuższego czasu i nie mogę znaleźć
A będziesz umiał go wgrać?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Gawel
komentarz
komentarz
41 minut temu, cmgcmg napisał:

Ktoś wie,gdzie znajdę firmware do tego napędu optycznego. Szukam już od dłuższego czasu i nie mogę znaleźć

Oficjalne narzędzie próbowałeś https://hitachi-lg.com/support/firmware_download/?ckattempt=1 jak nie znajdzie nowego to pewnie nie ma 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.