x-kom hosting

Wybór monitora CRT

nomyzsl
utworzono
utworzono

Witam,

chciałbym kupić monitor 20-22 calowy, wybór padł na CRT ze względu na pieniądze(studentem jeszcze jestem), ale także to że monitora używany będzie do projektowania Cad itp.,a czytałem ze do tego się nadają.

Mam dwie możliwości kupna monitora: NEC MultiSync FP1350 , lub NEC FE 2111sb, ceny obu to plus minus 60zł.

Wydaje mi się że lepszy będzie ten drugi, ale może ktoś jeszcze doradzi??może inny?? a może całkowicie dac sobie spokój z crt i zbierać na lcd?(chociaż wolałbym to odpuścić).

Jeszcze odnosnie tego wszystkiego mam takie pytanie, obecnie użytkuję stary komputer, w lipcu będzie nowy pc. Czy jak kupie nowy komputer, będzie tam nowa karta grafiki, tzn coś typu gf 8800 czy może coś innego za jakieś 400/500zł . To czy ten monitor bez problemu pod tą grafikę podepnę, nie mam zielonego pojęcia czy się gniazda,wtyczki jakoś przez ten cały czas zmieniały, czy poprostu stary monitor podepne pod nowy komputer.

bardzo dziękuje za ewentualne odp i podpowiedzi

pozdrawiam

webber
komentarz
komentarz
To czy ten monitor bez problemu pod tą grafikę podepnę
Bez problemów, z kartą z reguły dostajesz przejściówkę DVI>D-SUB i podepniesz do niej każdy monitor CRT.

Wybór CRT sam w sobie IMO dobry, ale nie za tanie te monitory?

nomyzsl
komentarz
komentarz

O to fajnie że są takie przejściówkie.

Faktycznie, tani ten monitor(patrząc na archiwum allegro), biorę go z allegro, firma wymienia monitory, kable płytki, niby wszystko jest i sprawne też są. To ta aukcja http://allegro.pl/item370369211_super_plas...1sb_poznan.html

Odbiór osobisty,więc go kupiłem zobaczymy jak będzie chodził. Ciekawe tylko czy 30 kilo dowioze autobusem bo to niezły kawałek ode mnie :P

pozdrawiam

webber
komentarz
komentarz

Jeżeli masz możliwość sprawdzenia monitora osobiście to wszystko zmienia, chodzi o upewnienie się, czy monitor nie jest już "zmęczony czasem".

Ciekawe tylko czy 30 kilo dowioze autobusem bo to niezły kawałek ode mnie

Żebyś widział moją minę jak wnosiłem swojego Compaq po schodach :P

nomyzsl
komentarz
komentarz

Myśle że skoro facet pisał że 100% sprawne, to taki będzie, no ale się okaże za parę dni, bo pewnie odbiorę dopiero w czwartek/piątek.

A do tego czasu nic tylko pompki robić :P

A i dzięki za pomoc, sprawa rozwiązana:)

Edit:

Odpaliłem własnie monitor, wiozłem go przez cały Poznań autobusem,na szczęście poprosiłem kolege żeby ze mną jechał,to coś ma ponad 35 kilo:)) Ale mówie wam warto,miałem wczesniej crt lg 15" ,czasami pracowalem na 17 lcd, ale to co może ten monitor to cudo:) ta ostrość,komfort pracy gdy odpaliłem inventora,przeglądanie stron,dokumentów,filmy itp SUPER.

Monitor ten zrobiono w 2003, moj egzemplarz wygląda jak nowy(z polskiego biura projektowego brałem)a cena 60zł hehe. Monitor ten stworzony jest dla grafików, ludzi ktorzy pracują w roznego rodzaju cadach, camach itp,mnie zadawala w 100%.

pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.