x-kom hosting

Monitor nieoczekiwanie przechodzi w tryb oszczędzania energii

Wiedźmin Geralt
utworzono
utworzono

Witam, od pewnego czasu doświadczam na swoim komputerze dosyć dziwnych, można powiedzieć paranormalnych zjawisk. O co dokładnie chodzi? Korzystając z aplikacji teams i discord nic się nie dzieje, ale jak włączę Minecraft lub CS GO i discord to ( nie zawsze ale często ) dzieje się tak że mój monitor gaśnie i pokazuje napis ,, tryb oszczędzania energii ". Chciałbym wiedzieć gdzie leży problem, w jednostce centralnej czy monitorze? Słyszałem 2 powody dlaczego może się to dziać:

1. Komputer odłącza dopływ prądu aby nie przepalić urządzenia

2. Kabel jest do wymiany ( coś się popsuło )

 

 

Ps. Monitor nie jest najnowszej generacji, komputer młodszy od niego ale też myślałem nad kupnem nowego.

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Niebieska
komentarz
komentarz

Podaj specyfikację swojego kompa wraz z marką i mocą zasilacza.

Wiedźmin Geralt
komentarz
komentarz

@NiebieskaMarki zasilacza nie umiałem znaleźć ale wiem że ma 300 Wat. Specyfikacja:

4 GB RAM

Karta graficzna GeForce GT 610

PROCESOR Intel Pentium dwurdzeniowy CPU G2020 2.90GHz

 

Jakby coś jeszcze trzeba było by podać to proszę napisać.

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Daj zdjęcie tabliczki znamionowej zasilacza. 

Zrób taki test, wyjmij swoją kartę graficzną i podłącz monitor pod gniazdo na płycie głównej kompa. Zobaczymy jak zareaguje na integrze. 

  • 2 tygodnie później...
Wiedźmin Geralt
komentarz
komentarz

@Niebieska Witam, wiem że długo się tutaj nie odzywałem ale to było spowodowane tym że byłem zajęty innymi rzeczami. Mój problem nadal jest i widzę że pomogła Pani nawet ostatnio innemu użytkownikowi forum w temacie ,, karta graficzna wyłącza monitor ". Dostałem od mojego wujka na wypróbowanie inny monitor żeby wiedzieć czy to nie wina mojego monitora. Okazało się że też po ok 20 - 30 minutach monitor się wyłącza i co ciekawe dźwięk też zniknął chociaż karta graficzna nie ma nic do karty dźwiękowej. Zaraz wyśle zdjęcie tabliczki znamionowej zasilacza.

Niebieska
komentarz
komentarz

To można powiedzieć, że coś się dzieje z kartą graficzną, ok, czekam na to zdjęcie.

Wiedźmin Geralt
komentarz
komentarz

Proszę, oto tabliczką znamionowa.

 

1617109126600..jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

No to już mamy winowajcę, masz zasilacz z top 5 najgorszych zasilaczy z czarnej listy. Daje on niestabilne napięcie do karty graficzny przez co ona się wyłącza i odmawia współpracy. Koniecznie do wymiany zanim uszkodzi twoją grafę jak i resztę podzespołów. @Twój_pomocnik miał ten zasilacz i jemu dosyć poważnie uszkodził kartę graficzną.

Wiedźmin Geralt
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska dziękuję za odpowiedź aczkolwiek dziwi mnie to że zaczęło się tak dziać akurat teraz a nie wcześniej. Czyżby głupi ma szczęście i tyle lat nic mi nie uszkodziło się ? Hihi

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc

Znalazłem taki zastępczy, może być?

 

1617109800632..jpg

Edytowane przez Wiedźmin Geralt
Niebieska
komentarz
komentarz

Też odpada, też jest z czarnej listy. Tutaj masz lekturę do poczytania https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Wiedźmin Geralt
komentarz
komentarz

@Niebieska Dziękuję, a jest jakaś lista gdzie są wręcz przeciwne zasilacze? Jakiś Pani poleca?

Wiedźmin Geralt
komentarz
komentarz

@Niebieska Dziękuję informatyczna mistrzyni :D

Niebieska
komentarz
komentarz

A proszę bardzo :) Oby ten Logic nie narobił już jakiś szkód.

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz
23 minuty temu, Wiedźmin Geralt napisał:

 Czyżby głupi ma szczęście i tyle lat nic mi nie uszkodziło się ? Hih

 

 

 

 

Mój też działał 4 lata w tym czasie powoli zabierał karte graficzna 

Wywal tego gruza i nie używaj komputera z nim 

  • 2 lata później...
Jurkes
komentarz
komentarz

@Niebieska Dzien dobry! Widze Pani dobrze orientuje sie w PC) Ja mam problem z PC cos podobnego do Pana ktory na gorze pisal))

AMD Ryzen 7 7800x3d

Plyta glowna - gigabyte b650m gaming x ax

Karta graficzna - Nvidia rtx4070

RAM - 32gb

Bios -f4

Zasilacz - Chieftec GPS 750C 750W certyfikat 80+ Gold

Problem polega na tym, ze w trakcie grania albo uzywania kilku programow to moj PC przechodzi w tryb oszczedzania. I moge tylko wylaczyc z zasilacza i z powrotem wlaczyc.

Czy moze polegac problem na tym zasilaczu? Bo ten PC byl kupiony na innych czesciach i teraz mam lepsze: karta graficzna, plyta glowna, processor i inny ram.

z pary razy wyskakiwalo cos takiego jak na zdj.

Dziekuje i mam nadzieje ze pani da odpowiedz)) 

thumbnail.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Ten błąd dotyczy dysku OneDrive, są jakieś problemy tej aplikacji z dostępem do pamięci. Takie pytanie czy jak zmieniałeś płytę główną to postawiłeś system na nowo?

Jurkes
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak wszystko bylo zainstalowane na nowo! Przez servis.

Podpowiedziano mi bylo ze takie cos moze sie odbywac przez to ze nie mam aktywnego Windows! Czy to prawda?

Edytowane przez Jurkes
Niebieska
komentarz
komentarz

Owszem, takie problemy mogą być związane z brakiem aktywacji.

Jurkes
komentarz
komentarz

@Niebieska i nadal jest ten problem. Zrobilem stress test i nic nie wylecialo. Jak tylko odpalam gre, mija nie wiem 10-20sek i ekran sie gasi(tryb oszczedzania) myszka i klawiautura OFF

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.