x-kom hosting

formatowanie za pomocą mini tool partition wizard

Gość
utworzono
utworzono

Która opcja służy do formatowania partycji (program jest anglojęzyczny, podaje zżut ekranu).

Gdy sformatuje partycje, co mam zrobić w dalszej kolejności, aby ten dysk był widoczny w opcji: Ten komputer.

image.thumb.png.6e75d84339eef03aeeb14762ec4014d3.png

gavron7
komentarz
komentarz

Do formatowania? Żadna z widocznych na SS

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

A co masz zrobić aby była widoczna po formacie? Najprawdopodobniej nic ale jak coś to Przypisać dysk do literki i juz

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Gość
komentarz
komentarz

Ok.

Ta partcja nie jest widoczna jako kolejny dysk, nie mogę jej usunąć, nie mogę nadać jej litery.

Co mam zrobić aby była widoczna jako kolejny dysk?

Może inaczej. Dostałem info, aby ta partycja była widoczna jako dysk z możliwością dopisania litery, więc wykonałem:

Zaznaczyłem partycję: Unallocated, następnie ,,Partiton" i "Create" i dalej nie mogę wykonać żadnej operacji

(pod spodem podaję zżut). O co tutaj chodzi? Co mam zrobić, abym miał kolejny dysk widoczny?

image.thumb.png.796e2f0f1fa39076416b0ff8c6b414de.png

Gość
komentarz
komentarz

        Problem rozwiązany. Podaję info na dole, gdyby ktoś miał z tym problem. Pozdrawiam.

 

      Jeżeli ma się cztery partycje typu ,,Primary” to system nie pozwoli utworzyć piątej partycji podstawowej. Partycje podstawowe (Primary) mają limit do maksymalnie czterech partycji na dysku lub urządzeniu RAID. W takim przypadku należy zaznaczyć partycję ,,D” następnie w menu po lewej w sekcji ,,Change Partition” znaleźć ,,Set Partition as Logical” (klinąć), następnie kliknąć ,,Apply” i poczekać aż program przekonwertuję partycję ,,D” na logiczną. Następnie zaznaczyć partycję nieprzydzieloną (Unallocated), powtórzyć cały proces jak na dole (patrz instrukcja do obsługi programu Mini Tool Partition Wizard), ale przy tworzeniu partycji w polu ,,Create AS” wybrać ,,Logical”.

        Instrukcja do obsługi programu Mini Tool Partition Wizard: Należy zaznaczyć partycję unallocated, następnie kliknąć ,,Partiton” i ,,Create” aby utworzyć nową partycję. Partition Label – nazwa partycji, w ,,create as” wybierz: a) Primary – jeżeli ma być to partycja systemowa (z plikami systemowymi), b) Logical – jeżeli mają być tylko pliki bez instalacji pilków systemowych. Następnie File System: NTFS. Drive Letter – Litera dysku. Clauster Size: Default. Size And Location – przeciągnąć suwak do końca jeżeli chce się wykorzystać całe gigabajty nieprzydzielonego miejsca na tej partcji. Kliknąć ,,Apply”.

    

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.