x-kom hosting

Problem z usypaniem laptopa w systemie Ubuntu.

MEON5
utworzono
utworzono

Siemka, mam problem z usypianiem komputera w systemie Ubuntu. Uśpienie laptopa poprzez zamknięcie pokrywy lub z poziomu systemu kończy się tym że jestem zmuszony go wyłączyć. Po wybudzeniu jego w lewym górnym rogu pojawia się znak _ i nic poza tym. Nawet nie miga pomimo że wiatraki działają, kontrolka dysku przez jakiś czas się świeci (albo nie) a myszka też się świeci. Jest to dla mnie bardzo potrzebna funkcja a nie chcę zmieniać systemu bo czuję się z aktualnego zadowolony. Próbowałem coś klikać, ale nic. Mam nadzieje że ktoś pomoże i oczekuję konkretnych odpowiedzi. Pozdrawiam i z góry dziękuję!

eryk93
komentarz
komentarz

Może być to wina środowiska (kernela), sterowników (są najnowsze?)

 

Możliwe, że masz włączone blokowanie ekranu po wybudzeniu z uśpienia, trzeba by tę opcję wyłączyć

Ustawienia > Jasność i blokada > Przesuń suwak lub w opcji "Blokowanie ekranu po:" Wybierz Nigdy

 

MEON5
komentarz
komentarz
33 minuty temu, eryk93 napisał:

Może być to wina środowiska (kernela), sterowników (są najnowsze?)

 

Możliwe, że masz włączone blokowanie ekranu po wybudzeniu z uśpienia, trzeba by tę opcję wyłączyć

Ustawienia > Jasność i blokada > Przesuń suwak lub w opcji "Blokowanie ekranu po:" Wybierz Nigdy

 

Tylko takie coś znalazłem

Zrzut ekranu z 2021-03-14 15-06-52.png

eryk93
komentarz
komentarz

Odznacz automatyczne blokowanie ekranu i zobacz czy problem występuje

MEON5
komentarz
komentarz
2 minuty temu, eryk93 napisał:

Odznacz automatyczne blokowanie ekranu i zobacz czy problem występuje

Dalej występuje

gavron7
komentarz
komentarz

W ubunciakach tak może być . Też tak miałem. Generalnie system może się wypiąć na Twój sprzęt i nie będziesz miał wstawania po usypianiu.... :(
Ps. I nie koniecznie na to coś poradzisz . Pewnie kompilacja Kornela by pomogła ale nie testowałem bo nie potrzebowałem aż tak bardzo tej funkcji

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  • Dobra wypowiedź 1
MEON5
komentarz
komentarz
1 minutę temu, gavron7 napisał:

W ubunciakach tak może być . Też tak miałem. Generalnie system może się wypiąć na Twój sprzęt i nie będziesz miał wstawania po usypianiu.... :(
Ps. I nie koniecznie na to coś poradzisz . Pewnie kompilacja Kornela by pomogła ale nie testowałem bo nie potrzebowałem aż tak bardzo tej funkcji

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Jak odpowiedzi nie znajdę to przynajmniej pójdę na jakiś inny systemik :) Może to być też jakiś problem z sterami. 

gavron7
komentarz
komentarz
Jak odpowiedzi nie znajdę to przynajmniej pójdę na jakiś inny systemik  Może to być też jakiś problem z sterami. 
Nie sądzę żeby był to problem ze sterownikami bo miałem to na różnych komputerach. Ale zawsze systemem był Ubuntu..

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

eryk93
komentarz
komentarz

Jeszcze pytanie jaka to wersja Ubuntu? 18.04, 19.10 czy 20.04?

MEON5
komentarz
komentarz (edytowane)
1 godzinę temu, eryk93 napisał:

Jeszcze pytanie jaka to wersja Ubuntu? 18.04, 19.10 czy 20.04?

20.04 w Dodatku w logach znalazłem coś takiego a po włączeniu systemu po tym uśpieniu jest pytanie czy wysłać problem do ubuntu

 

Zrzut ekranu z 2021-03-14 18-48-35.png

eryk93
komentarz
komentarz

Hmm.. 

Zaktualizuj może system w terminalu 

2 godziny temu, MEON5 napisał:

sudo apt update

sudo apt upgrade

Jeśli nie wywali błędu, to:

 

sudo apt autoclean 

 

gavron7
komentarz
komentarz

Jeszcze dist-upgrade...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  • 2 tygodnie później...
MEON5
komentarz
komentarz

Jest to problem ze sterami. Przełączyłem na xorga i działa

MEON5
komentarz
komentarz

Przełączyłem znowu na Nvidia, ale działa. Widocznie sterowniki zepsute jakieś były

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.