x-kom hosting

Internet Radiowy od Oxylion . Czy warto ? Pomocy :)

Assaner
utworzono
utworzono

Witam wszystkich :)

 

Z racji iż wróciłem do Polski muszę kupić internet do domu . Mieszkam na wsi i nie ma u nas światłowodu a jedynym dostawcą internetu stacjonarnego jest Orange.

Ostatnio znalazłem ofertę internetu radiowego od firmy Oxylion .

Będzie to moja pierwsza styczność z tego typu internetem i mam kilka pytań co do internetu i samej firmy .

Z tego co ich serwisant mi mówił to nadajnik znajduje się 4km ode mnie

 

Czy pogoda ma wpływ na jakość sygnału i prędkość ?

Czy 4km to nie za duża odległość , żebym mógł liczyć na jakaś sensowną prędkość ? ( w ofercie do 15mb za 49zł )

Jak często są z takim internetem problemy ?

Czy firma jest dość pomocna jeśli się coś dzieje ?

 

Bardzo proszę o udzielenie informacji .    :)

 

gavron7
komentarz
komentarz

https://photos.app.goo.gl/PLm8TXXU2GKH729X8


Ja mam 3 radia wystawione

1 radio 2km
2 radio 5km (centrum miasta)
3 radio 3km

Screeny są z pkt 2. Mam tam puszczona jeszcze telewizję czyli 2x30Mb/s czyli po wyłączeniu telewizji mam 100M neta.

Na pkt 1 i 2 jak mówiłem zamykam port i mam 100M na pkt 3 osiągam ok 20M nie ma tam tv, antena jest wystawiona w ogóle w drugą stronę, zasłania blok itp.



Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Czy jest uwarunkowane od pogody? Hmm tak jak każdy sygnał radiowy ale w moim przypadku nie odczuwam tego w ogóle.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Każdy isp jest pomocy jeśli chodzi o swój sprzęt. Jeśli widać ich urządzenia to reszta jest po stronie klienta

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.