x-kom hosting

Myszka do 300zł

WiNEX
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, chciałbym zmienić swoją mysz, a raczej wybrać (w końcu) taką, z którą będę mógł zostać na dłużej.

Swoje wymagania rozpocznę od wymagań dotyczących uformowania (kształtu), odnosząc się do myszek, które miałem wcześniej. Myślę, że tak będzie najłatwiej wytłumaczyć, co będzie dla mnie optymalne.

Mój chwyt to palm oraz claw. Najczęściej jest to raczej chwyt mniej więcej jak hybrid na grafice - obszar dłoni przed nadgarstkiem oparty o tył myszki, czubki palców położone na przyciskach (jednak nie są ułożone jak "szpony", nie dotykam końcówką palca, tylko jego "spodem"). W zależności od gry będę opierał palce trochę bardziej lub mniej o korpus myszy, tak samo czasami lubię "przeskoczyć" z podpierania myszki samą częścią nad nadgarstkiem na po prostu niemal położenie dłoni, gdzie jej środek jest oparty o samą górę (grzbiet) myszki.

plamgrip.png.551b34936c60c767947010b345b66353.png

Poprzednie myszki:

Logitech G403 - dobrze mi się ją trzymało, niestety zraziłem się do niej przez słabą jakość wykonania oraz awaryjność. Pod palm (oparcie dłoni sporej części myszki) oraz claw przyzwoicie mi się ją trzyma. 

Mionix Castor - niski grzbiet względem G403 również mi odpowiadał, chociaż tutaj bardziej pod claw. Pod claw prawie że idealna, gdyby nie dziwne wyprofilowanie prawej strony. Pod palm raczej średnio - trochę zbyt duży kąt nachylenia tyłu myszki (tam, gdzie opiera się część dłoni nad nadgarstkiem).

Razer Deathadder V2 - pod palm prawie idealna, niestety przez ekstremalnie wysoki garb wysunięty za bardzo w przód nie potrafię oprzeć na niej tak "w pełni" dłoni, co udawało mi się przy pozostałych. Poza tym mocny spadek prawej strony i mało miejsca na podpieranie dwóch ostatnich palców jest raczej do palma niekomfortowy. Pod claw również prawie idealna, niestety dziwny kształt (design) prawej strony, wysoki garb przy dość "pionowo" wyprofilowanym tyle myszki (logo) przeszkadzały.

Dreammachines DM4 - zbyt obła. Nie potrafiłem złapać ją claw tak, aby oprzeć część dłoni nad nadgarstkiem komfortowo na tyle myszki (claw z grafiki).

Razer Viper - palm odpada. Nawet pod claw wcięcie z prawej strony jest zbyt ostre. Tak - to mysz symetryczna, ale symetryczny HyperX Pulsefire Surge nie ma aż tak wciętej prawej strony i o wiele lepiej (chociaż i tak nie pod palm) się trzyma.

Poza tym:
- mile widziana guma po bokach
- wyczuwalne stopnie scrolla (jak w Razerze)
- dwa przyciski z lewej strony (jak we wszystkich powyższych)
- masa <95g, mogą być zarówno ultralekkie, jak klasyczne.

DPI: 800
Czułość: raczej niska - np. Valorant 0,35
Zastosowanie: gry FPS
Podkładka: QCK
Budżet: 300 zł
Sama myszka, jak widzicie powyżej, raczej większa. Viper mini itp. za małe.

Na razie patrzyłem na Nagę i myszki podobne kształtem (DM2, Mionix Naos) jednak nie wiem, czy na dłuższą metę mi podpasują tym bardziej, że tutaj raczej tylko palm w kwestii chwytu. Myślałem też nad Gloriousami D (jednak martwią mnie doniesienia o problemach ze scrollem czy kablem), serią EC Zowie (jednak są to myszy trochę archaiczne - kabel bez oplotu, gładka guma na scrollu...), HyperX FPS/Surge, no i ewentualnie ten nieszczęsny 403/703, chociaż mówię - tylko dobry kształt pozwala mi dalej o niej myśleć.

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Dam ci kilka propozycji a ty sobie może wybierz która ci się najbardziej spodoba

Glorious PC Gaming Race Model D 

Logitech G502 HERO

Corsair Glaive Pro

Viper od razera

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.