x-kom hosting

problem z ustawieniem 165 Hz

Tomhash
utworzono
utworzono

Witam. Jak w temacie, nie mogę ustawić w zaawansowanych ustawieniach wyświetlacza 165 Hz. Mogę ustawić max 120. Nowy monitor podłączyłem kablem HDMI. Monitor to iiyama G-Master G2466HSU-B1 24", 1ms, 165Hz, podłączyłem go do karty graficznej GeForce 750ti. Udało mi się wymusić ustawieniami niestandardowymi 165 Hz lecz niestety poskutkowało to czarnym ekranem dzięki czemu musiałem wrócić do wcześniejszych ustawień czyli 120 Hz. Pytanie moje brzmi, co zrobić żeby były te 165 Hz. Z góry dziękuje za odpowiedz. PozdrawiAm

Melchior2137
komentarz
komentarz

Wejdź w panel sterowania nvidii, zmień z rozdzielczości jaką tam Twój monitor ma czy to 4k czy FHD np. 1920x1080 (natywna) na bez dopisku "(natywna)" i powinno działać.

Tomhash
komentarz
komentarz

do takiech podstawowych ustawien to ja juz doszedlem. maxymalenie w tym ustawieniach moge ustawic na 120 Hz. prosze o jakies inne porady

Melchior2137
komentarz
komentarz (edytowane)

A doszedłeś do tego że ktoś już nad tym kombinował i podał Ci rozwiązanie?

 

Zmień rozdzielczość na bez dopisku (natywna) i dopiero ustaw ile tam chcesz Hz.

Tomhash
komentarz
komentarz

Moge maksymalnie 120 Hz

 

Melchior2137
komentarz
komentarz (edytowane)

Ominąłem to że podłączasz kablem HDMI.

W takim razie tu jest Twój problem. Podłącz po DisplayPort albo DVI jeszcze wspiera wysokie częstotliwości jeżeli się nie mylę.

Tomhash
komentarz
komentarz

Dobrze, pojade i kupie owe kable. Jesli nie bedzie dzialac, napisze. Pozdrawiam

Melchior2137
komentarz
komentarz

A karta ma w ogóle takie wejście?

Bo jak patrzę w internecie na różne 750 ti to nie widzę.

 

Trafiłem też na parę wpisów na innych forach gdzie ludzie mieli problemy z włączeniem 144Hz

Tomhash
komentarz
komentarz

z tego co widze, to nie mam wejscia ani pod DispalyPort ani pod DVI :(

i co teraz?

Melchior2137
komentarz
komentarz

Możesz zainstalować najnowsze sterowniki może to coś da.

A jeżeli nie da się ustawić tak jak ja powiedziałem to może ktoś inny będzie miał jakiś pomysł.

Tomhash
komentarz
komentarz

Zainstalowalem najnowsze sterowniki. nic to nie daje :P a moze gdyby zastasowac przejsciowke?

 

Melchior2137
komentarz
komentarz

Przejściówka nic nie da.

HDMI sam z siebie nie jest w stanie dać 144Hz a stosując przejściówkę zmieniasz tylko tak naprawdę wejście

Kubanowicz
komentarz
komentarz

Niektórzy producenci monitorów dodają wyższy standard, jakim jest np. 144hz przez HDMI (tak jest m.in. w moim przypadku). Jednak dużo monitorów potrzebuje złącza display-port na karcie graficznej no i samego przewodu żeby takowy monitor podłączyć :D.

 

Tomhash
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy możecie mi polecić jaks kartę graficzna z seri AMD która mógłbym kupić która fajnie by się zgrywala z owym monitorem? 
PS. Zelezy mi tez żeby chodziły na niej dobrze gry przede wszystkim Cs Go, chodzi mi tu o FPS. Pozdrawiam

W cenie do 700 zł

Tomhash
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 4.03.2021 o 15:26, Kubanowicz napisał:

Niektórzy producenci monitorów dodają wyższy standard, jakim jest np. 144hz przez HDMI (tak jest m.in. w moim przypadku). Jednak dużo monitorów potrzebuje złącza display-port na karcie graficznej no i samego przewodu żeby takowy monitor podłączyć :D.

 

D9C8E2CD-3212-4009-8EC9-5777FF112B2A.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.