x-kom hosting

ahaed

Lester
utworzono
utworzono

@ahaedpokaż te temperatury w frmarku i ustawienia karty - bo jak nie masz 7 z przodu to byłbyś chyba pierwszy na świecie. Nawet Brzechwa takich bajek nie pisał.

4cHmEd
komentarz
komentarz (edytowane)

Wystarczy wejść na YT i zobaczyć jakie ta GPU ma temperatury ;), użyj czasem głowy, chyba że jej nie masz, to współczuje

Edytowane przez 4cHmEd
ahaed
komentarz
komentarz

Wczoraj już nie miałem czasu. Więc dzisiaj na chwilkę nad tym usiadłem.

Dwie skrajności ;). Jak twierdzi kolega Lester, zmiana obudowy z "piekarnika" na dobrze wentylowaną to 3-5 stopni różnicy w temperaturach. Tak samo dokładanie wentylatorów na front jest wskazane ale nie konieczne. Sprawdźmy ;)

Obudowa dark base 900 czyli standardowy piecyk. Jeżeli komuś nie chce się zaglądać w fotki, wypiszę od razu 4 pierwsze temp z GPU.

 

1 screen:

"Piekarnik" - Zamknięty front, wyłączone wentylatory, działa tylko ten na tyle obudowy. Krzywa na GPU standard.

Test 5 minut, bo szkoda mi było męczyć kartę.

GPU  78

GPU mem 98

GPU VR 78

GPU hotspot 98

 

2 screen:

Test 10 minut, temp się już nie zmieniały.

Otwarty front obudowy, wszystkie wentylatory na 100%, krzywa na GPU max.

GPU 45

GPU mem 68

GPU VR 43

GPU hotspot 63

 

Średnio 30 stopni różnicy.

 

Tak, to dwa skrajne przykłady, ale doskonale pokazują jak różne potrafią być obudowy. Jak bardzo ilość i rozmieszczenie wentylatorów zmienia sytuację.  Powiedzenie, że na samej zmianie obudowy można urwać  3-5 stopni to głupi wymysł.

Wczoraj robiłem screeny przy normalnym ustawieniu wentylatorów w obudowie i nie było dużo cieplej na podzespołach. Zresztą są screeny z wczoraj.

 

Wniosek? Obudowa typu piec oraz przewiewna z dodatkowymi wentylatorami na froncie, to będzie spokojnie 5-10 a nawet więcej stopni różnicy w temperaturach!!

 

Dnia 28.02.2021 o 14:59, Lester napisał:

@ahaedpokaż te temperatury w frmarku i ustawienia karty - bo jak nie masz 7 z przodu to byłbyś chyba pierwszy na świecie. Nawet Brzechwa takich bajek nie pisał.

 

Proszę, masz na drugim screenie. Nie pisałeś, że nie mogę dać wentylacji na maxa. Ciekawe co z UV, jeszcze bym urwał z 3 stopnie?

 

w2.jpg

w3.jpg

 

 

 

 

Edit: O ile dobrze pamiętam, to w mojej obudowie. Samo otwarcie frontu to około 5 stopni różnicy.  Bo w tym moim grzejniku nie mam frontu z siatki.

  • Dobra wypowiedź 1
4cHmEd
komentarz
komentarz

Kolega został tak zgaszony ze boi sie odp 

ahaed
komentarz
komentarz

 

W zestawach polecanych, chłopaki ZAWSZE dodają przewiewne obudowy. A nie śmieci z zamkniętym frontem.

A w tematach o temperatury podzespołów, KAŻDY pyta się  co siedzi w środku oraz jaka obudowa.

W pytaniach o obudowę, KAŻDY poleca przewiewną obudowę.

W pytaniach o grzejące się podzespoły, KAŻDY pyta: jakie masz chłodzenie.

 

Ale Lester... nie... wentylator z tyłu, jeden na górze... ewentualnie można jakiś na front...

No niestety, ale po takich poradach są tematy: gpu mi się grzeje.

 

Ja dla mnie osobiście? 2 tyg wolnego od forum, by poczytał trochę o airflow w obudowie.

 

 

 

ps: od razu uprzedzam:

 

Gdyby kolega Lester lub ktokolwiek inny chciał jakieś dodatkowe testy. To cena wynosi 800pln za godzinę testów. Płatne z góry!!

Dlaczego? Bo nie kupiłem komputera do testów, tylko do normalnego użytkowania. Po za tym, poświęcam swój prywatny czas. No i dochodzą ceny nowych GPU. Tak więc sorry, nic nie ma za darmo ;p .

 

Jak się komuś cena nie podoba, to polecam iść do sklepu. Złożyć własne PC a potem niech sobie robi co chce na nim. Nie moja sprawa.

 

 

 

  • Haha 1
Lester
komentarz
komentarz

Chwilkę byłem mocniej zajęty, ale spokojnie...

Przyznam, że temperatury robią na mnie wrażenie, masz tam coś nie tak, ale i tak, za takie temperatury - szacun! Tu przyznam, że nie spodziewałem się takiego wyniku.

 

Co nie zmienia faktu, że na bez ręcznych ustawień, 80 stopni to nie jest żadna temperatura, gdzie na gpu może być 110 i wcale nie trzeba wyłączać komputera, bo przy 78 na gpu to żadne męczenie karty.

Dnia 28.02.2021 o 15:37, 4cHmEd napisał:

Wystarczy wejść na YT i zobaczyć jakie ta GPU ma temperatury ;)

Nie muszę wchodzić na yt, bo miałem dokładnie gaming oc prze około roku i wiem doskonale jakie ma temperatury, w jakich warunkach i jak łatwo tym na yt zmanipulować. Testy czytałem przed tym i też się nie zgodziły.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_amd_radeon_rx_5700_oraz_rx_5700_xt_navi_w_akcji-9779-11.html

Zresztą nie chce mi się tego powtarzać.

 

Dnia 1.03.2021 o 17:47, ahaed napisał:

1 screen:

"Piekarnik" - Zamknięty front, wyłączone wentylatory, działa tylko ten na tyle obudowy. Krzywa na GPU standard.

Test 5 minut, bo szkoda mi było męczyć kartę.

GPU  78

GPU mem 98

GPU VR 78

GPU hotspot 98

 

2 screen:

Test 10 minut, temp się już nie zmieniały.

Otwarty front obudowy, wszystkie wentylatory na 100%, krzywa na GPU max.

GPU 45

GPU mem 68

GPU VR 43

GPU hotspot 63

 

A nie prościej, łatwiej i szybciej było po prostu od zwykłego ustawienia wentylatorów zdjąć profil i zobaczyć jaka będzie różnica... czy nie wychodziła po myśli? Przecież najmniej z tym roboty było, bo tak, to ani nie wiesz jaką różnicę robi obudowę, ani jaką krzywa wentylatorów - brawo! Zresztą to akurat sprawdzałem chyba jak większość posiadaczy tych kart i i chyba każdy był w stanie po wsadzeniu jej zobaczyć 110 stopni na hot spocie, co po zmianie krzywej spadało (przynajmniej u mnie) ok 15 stopni. 

 

Dnia 28.02.2021 o 17:15, ahaed napisał:

Ten sam model karty grafiki. Ten sam producent. To samo PCB.

 

 

Nawet biosy mają te karty inne, inne power limity i taktowania, a to wynika najczęściej z różnic na pcb - mniej/więcej faz zasilania, zresztą nawet komponenty użyte inne. Totalnie ręce opadają... PCB może i ten sam, ale co na nim jest to już dwie różne bajki.

 

W testach masz coś nie tak. Co prawda może to być wina sterowników, ale...

power limit referenty mają 225w, wersje oc i topowe, jak aorus zwykle mają większe - jakie dokładnie nie jestem pewien, ale pewnie z 10 czy 20 jest. Gdzieś masz maksa? 

Ale to nie jest najgorsze - zegary... W hw info masz 2052mhz, więc myślę, że taki może być maks boost dla tej wersji, ale furmarki pokazują 1660... 

Zresztą i time spy zaniża wynik, bo na najnowszych sterownikach to zauważalnie wyżej... dla referenta.

https://benchmarks.ul.com/hardware/gpu/AMD+Radeon+RX+5700+XT+review

 

Mogą tu być 

 

6 godzin temu, ahaed napisał:

Gdyby kolega Lester lub ktokolwiek inny chciał jakieś dodatkowe testy. To cena wynosi 800pln za godzinę testów.

 

Gdybym chciał komuś z ciekawości zapłacić za testowanie czegokolwiek, to na pewno wybrał bym kogoś z pojęciem...

 

Do piątku mogę nie mieć specjalnie czasu się udzielać, ale spokojnie, chętnie podyskutuję. 

 

Niemniej @ahaed zaangażowaniem mi tu nieco zaimponowałeś i choć z "tym samym pcb" to mało się nie popłakałem ze śmiechu... na pewno jest to czarna magia, ale przynajmniej próbujesz.

Jest widać jakaś różnicę w zegarach?, gdzie referent jeśli dobrze pamietam na boost w okolice 1950...

 

Coś chyba masz jakiegoś wirusa, może jakiś haker kopie i tak zaniża taktowania. 

4cHmEd
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Lester napisał:

Gdybym chciał komuś z ciekawości zapłacić za testowanie czegokolwiek, to na pewno wybrał bym kogoś z pojęciem...

 

Do piątku mogę nie mieć specjalnie czasu się udzielać, ale spokojnie, chętnie podyskutuję. 

 

Niemniej @ahaed zaangażowaniem mi tu nieco zaimponowałeś i choć z "tym samym pcb" to mało się nie popłakałem ze śmiechu... na pewno jest to czarna magia, ale przynajmniej próbujesz.

Jest widać jakaś różnicę w zegarach?, gdzie referent jeśli dobrze pamietam na boost w okolice 1950...

 

Coś chyba masz jakiegoś wirusa, może jakiś haker kopie i tak zaniża taktowania. 

ahaed na wiecej doświadczenia i wiedzy niż ty sądząc po twoich wpisach na forum

6 godzin temu, Lester napisał:

Niemniej @ahaed zaangażowaniem mi tu nieco zaimponowałeś i choć z "tym samym pcb" to mało się nie popłakałem ze śmiechu... na pewno jest to czarna magia, ale przynajmniej próbujesz.

 

Coś chyba masz jakiegoś wirusa, może jakiś haker kopie i tak zaniża taktowania. 

Ale wiesz że każda firma ma te samo PCB? jedynie sie zmienia faza zasilania.

 

Wirusa? nie wiem co Ci po bani chodzi, wiem jedno jesteś z tych osób co nie znają sie wgl na komputerze, pewno siedziałeś na maszynie do pisania i Ci woda sodowa do bani uderzyła, piszesz głupoty że szok, co do jego ramu i wgl to miał z 13  kart otwartych w przeglądarce, nawet na to nie wpadłeś.

ahaed
komentarz
komentarz
18 godzin temu, Lester napisał:

...

Jak ktoś chce, może mieć i 110 C, a nawet 120C. Mnie osobiście to nie odpowiada ;)

PCB? Mój błąd, skrót myślowy, chodziło mi o dokładnie taki sam układ na płytce i bardzo podobny system chłodzenia jak w gaming OC. Żeby ktoś nie powiedział, że mam kartę z kosmosu ;p.

Bios... dobrze, że mówisz. Całkowicie mi z głowy wyleciało, że mogę przeskakiwać pomiędzy bios-ami. Tak więc gwoli ścisłości: testy robiłem na silent, mam możliwość przełączyć na OC.

 

Nie, nie, spokojnie, nikt mi tam nie kopie. Tu 4cHmEd ma rację. Robiłem testy mając włączoną przeglądarkę i coś tam w tle jeszcze się "mieliło".  No niestety, ale mój komputer służy mi do zabawy i zarazem do pracy. Nie mogę sobie pozwolić na typowe testy, bo nie mam na to po prostu czasu.

 

Wyniki? Hmm... tak, racja. To nie są miarodajne testy z trzech prostych powodów:

-obudowa, nie jest często spotykana na forum. Chyba tylko raz widziałem osobnika, który chciał taką kupić. Więc słabo o porównanie.

-mam odwrócone mobo a zaraz nad nim chłodnicę. Więc GPU walczy o powietrze z wentylatorami chłodnicy (około 7cm miejsca). Dodatkowo zaciąga ciepłe z góry, a nie zimne z dołu. Jak ma to miejsce w klasycznym układzie. Tu też nie da się porównać, bo chyba jestem jedyny na forum, który ma taki układ. A pomimo tego potrafię zjechać z temperaturami ;p . Gdzie ja przy tym układzie mam DUŻO trudniej.

-nikt mi za to nie płaci i nie mam drugiego kompa, którego w tym czasie używałbym do pracy. Nawet gdybym miał. To nie znaczy, że chcę męczyć swój własny sprzęt. Tym bardziej przy dzisiejszych cenach podzespołów.

 

 

 

Nie mam pojęcia co masz na myśli z wyłączaniem wentyli i krzywą. Ale ja mam ustawione wszędzie własne krzywe na wentylatorach. Uważam że jest to druga rzecz po zrobieniu profilu xmp w składanym kompie. A przy testach po prostu miałem ustawioną krzywą na  0  lub na maksa. Pisałem o skrajności w teście ;p.

 

 

PCB? Mój aorus i gaming OC.  Czym się różnią oprócz sekcji zasilania? Tylko nie mów, że biosem. Bo nie o to pytam.

 

Ja kończę rozmowę, udowodniłem co chciałeś. Dodatkowo pokazałem jak duża może być różnica temperatur. Nie widzę sensu dalszego ciągnięcia tego tematu.

 

Pozdrawiam.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Lester
komentarz
komentarz

Miałem gaming oc znam temę kartę i takie udowadnianie jest trochę... nie ważne. 
Akurat był w okolicy w miarę znośnie wyceniony gaming oc, więc znów tę kartę mam. Wracam do siebie koło środy i mam na prawdę mało czasu, ale zobaczymy sobie co tak na prawdę daje zmiana krzywej i obudowa. I oczywiście nie będzie to na zegarach 1650... 

Pytania o pcb... nie no, to tak na serio? 
Nie wiem czy się dokładnie różnią poza vrm, zresztą to nie wystarczy?! 
Przecież w niektórych modelach można i foundersa niby znaleźć. Liczba faz czy cały vrm to tylko drobna różnica? Przecież za to  co na pcb głównie się dopłaca. Asus dual ma to samo pcb co strix?! 
Darujcie, zresztą to akurat warto odpuścić, bo raz, że nie znam dokładnie pcb jednej i drugiej, ale skoro takie pytania padają, to i tak kompletnie nie ma sensu walczyć z wiatrakami. 

AE080FD1-92F5-4A3A-93C1-B1DB0FC3D12C.jpeg

4cHmEd
komentarz
komentarz

Skoro piszesz że wiatraki są nie potrzebne w obudowie to tam samo nie jesteś potrzebny tutaj na forum ;)

Lester
komentarz
komentarz

Nigdy nie twierdziłem, że nie są potrzebne, ale masz rację, że na forum nie jestem potrzebny - skoro są tu tacy „geniusze” jak 4cHmEd, którzy w zasadzie każdemu coś rozsądnego doradzą. 

4cHmEd
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Lester napisał:

Nigdy nie twierdziłem, że nie są potrzebne, ale masz rację, że na forum nie jestem potrzebny - skoro są tu tacy „geniusze” jak 4cHmEd, którzy w zasadzie każdemu coś rozsądnego doradzą. 

Miło że mnie tak wysoko cenisz, nareszcie coś zrozumiałeś ;)

ahaed
komentarz
komentarz

Ja zakończyłem temat. Wiec naprawdę niczym mi nie zaimponujesz ;).

Zegary 1650? W dupie to mam, tak mam włączony bios w karcie. Po za tym robiłem inne rzeczy na kompie podczas testu. Co było zresztą napisane powyżej. boże.....

Mam przełączyć na OC i robic ponownie testy? Nie, wyjebane mam. Serio. No chyba, że.... cena za godzinę testów została przedstawiona ;p

 

Czekam na blok na tą kartę i idzie ona pod wodę. ;p Wtedy mogę się dalej bawić. Dla własnej satysfakcji, a nie by komuś coś udowadniać ;) .

Serio kupiłeś gaming 5700 zeby mi cos udowodnić? buahahahaha  bez komentarza, serio. Nie bierz tego do siebie, ale poniosło cię w pizdu teraz. Zwolnij baranie ;p

 

 

Miłego weekendu wszystkim.

 

I pamiętajcie: wentyle na froncie muszą być. Airflow jest zajebiście ważny.  Co tez udowodniłem ;p

 

edit:

 

Nie bez powodu w polecanych zestawach chłopaki zawsze dają przewiewne obudowy, a nie piekarniki. Nie bez powodu co?

 

Lester? Dałeś ten temat i teraz wkleisz mi tutaj testy 5700gaming? Pamiętasz o co poszło?  O chłodzenie w kompie a nie o testy GPU. Pokazałem jak różne są temp GPU przy skrajnych ustawieniach. A Ty teraz mi będziesz pokazywał temperatury karty grafiki... to arena prawda? Idź się ku*#a lecz człowieku.

Pamiętajcie: filtry ww obudowie i troszkę więcej wentyli na wlot, niz na wylot. Ta zasada się sprawdza.

 

Niech moc akygi będzie z Wami :impreza:

 

  • Dobra wypowiedź 1
Lester
komentarz
komentarz

Jak nie pamiętasz o co poszło to sobie trolu zerknij... sam debilu, bo inaczej nie można, piszesz, że po złożeniu komputera najpierw odpalasz xmp, a potem krzywą karty... i co gościowi proponujesz z kartą, która tylko ze względu na model zdecydowanie wymaga ustawienia krzywej - żeby sobie obudowę wymienił?! No po prostu brawo... 

Jeśli zmieni ustawienia wentylatorów i będzie problem - wtedy tak, ale sam głąbie zaczynasz od zmiany ustawień. Także super rady - wywal pare stówek, bo może pomoże... Może i pomoże, ale nie od tego się zaczyna!!!


Twoje udowadnianie jest mega pomocne, testowanie topowego modelu na bazowych zegarach referenta - możesz sobie testować co chcesz, ale po takim numerze jesteś tak wiarygodny jak politycy. Już pomijam sens zmiany orientacji płyty - chcesz, to miej, ale się tym nie chwal i nawet o tym nie wspominaj, bo może jeszcze ktoś pomyśli, że to ma sens. 
 

Poza tym kto twierdzi, że nie warto mieć obudowy z dobrym airflow?! Uczepiłeś się wentylatorów na wyciąg bo po prostu czegoś nie kumasz. Gdybys sobie to darował, nie zrobiłbyś z siebie już nie debila, a idioty takimi testami jak zaprezentowałeś. Najgorsze, że ktoś może nawet w to uwierzyć i jak kupi 5700, to będzie oczekiwał 50 stopni na gpu - to niech idzie po poradę do ahaeda - na pewno pomoże, a obudowę na pewno zmieni - czy trzeba czy nie. 

 

Chcesz wodować rxa? Super! Najlepiej na sztywnych - sens to ma nie z tej ziemi...

Warto się bawić i sam popieram takie zabawy, ale blok pod aorusa? Może i są - nie śledzę tego. Ale sam pomysł, jeżeli rzeczywiście ze sprzętu korzystasz, to lepiej na 6800xt zmienić niż to na takich temperaturach wodować - przecież tu widać ewidentny problem z łączeniem podstawowych faktów, czyli z definicji tak można określić  imbecyl/debil/idiota. 
 

Zwykle nie zniżam się do takiego poziomu jak w tym temacie, ale byłem ciekawy do jakiego absurdu tu dojdziemy... super panowie - rozbiliście bank - to jest totalny odpał... więc już kończąc - szkoda, że nie ma tu opcji ignorowania użytkowników, bo jesteście dno + 2 metry mułu - w każdym razie obiecuję, że wasze „mądrości” będę ignorował i już kompletnie nie zwrócę na was uwagi! 

 

4cHmEd
komentarz
komentarz

Temu co koledze polecał zmienić tą obudowę to jak najbardziej dobrze napisał, bo to co miał to był piekarnik tak jak pisali w temacie, a ty nie wiadomo co chcesz udowodnić kupujesz specjalnie kartę graficzną dla mnie to idiotyzm ale kto co lubi nie wiem co ty kolego chcesz udowodnić czepiasz się do niego bo robi wodne ma prawo do tego bo woli mieć jeszcze niższe temperatury a nie tak ty pitolisz 3 po 3 że TY MIAŁEŚ 70 I WIECEJ a wiesz dlaczego? bo włożyłeś do obudowy z przed 60 lat bez wentylatorów sam napisałeś w jednym temacie że nie potrzeba wentylatorów na przód teraz pytanie co ma wciągać zimne powietrze do środka obudowy? te wentylatory na tyle i na górze? które wyciągają ciepłe powietrze w wewnątrz obudowy? a co z przodem i wciąganiem zimnego powietrza z zewnątrz to jest podstawa jak kupujesz obudowe od 200zł wzwyż to masz zazwyczaj dwa wentylatory na przód i jeden na tyle obudowy a ty piszesz że nie potrzeba na przedzie sam tak napisałeś jest w cholere osób które to potwierdzą sam @ahaed robił zdjęcia tego co pisałeś bo to co pisałeś to albo jesteś porąbany jak lato z radiem, nie wiadomo jakiego słowa użyć by opisać takie coś jak ty, sam nie wiesz co piszesz nie wiesz sam co udowodnić co ty chcesz w tej karcie ustawiać? Krzywą? czego? wentyli? jeśli tak to serio jesteś przyrąbany jak paczka gwoździ bez łepków kolega ahaed pokazał Ci jak wpływa obudowa na temperatury w tym momencie nie ma bloku wodnego na GPU robi to na orginalnym chłodzeniu czego ty nie rozumiesz? moja kobieta ma większą wiedzę niż ty kolego.

jeśli nadal będziesz pisał takie bzdury to będzie to uważane za trolowanie i odpoczaniesz sobie od forum KAZDY ODPOCZNIE nie tylko ty ;).

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.