x-kom hosting

Jaki internet wybrać co zrobić?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: gavron7 ,
AsZuu
utworzono
utworzono
  1. Witam mam pytanie ponieważ kończy mi się umowa o internet i nie mam pojecia co zrobić który wybrać sprawa wygląda tak ze mieszkam na wsi na mazowszu i nie mam dostepu do swiatłowodu obecnie mam internet z t-mobile dla firm mobilny 20mb/s i na speed test router wyciaga nawet 80mb/s pobierania 17 pingu i 30 uploudu ( przy pobieraniu mam tak 2.5MB/s na steam )  tylko problem z tym internetem jest taki iz jest czasami wysoki ping(sredni w cs i w lolu to tak 40-50 ale lubi skoczyć ) i dość często duża utrata pakietów nawet 55% i to dość często gram tylko w cs i Lol więc zalezy mi aby internet był jak najbardziej stabilny i jak najmniejszy ping umowa kończy mi sie z t mobile 1 kwietnia i tak postanowiłem odwiedzić t-mobile co mi powiedza ze chciał bym zrezygnowac z ich internetu i przenieść sie na lokalnego dostawce i pani zaproponowała mi nowy router dokładnie Huawei 4GRouter 3 Pro i powiedziała ze to powinno rozwiązać moje problemy (mam około 700GB wykorzystanego internetu są 4 osoby w rodzinie korzystające z internetu)  dodam ze mam bardzo stary router  z około 2016 roku dokładnie d-link dwr-921 i dlatego zaproponowała mi nowy router i myslę ze mogło by to coś dać ponieważ ten router(nowy) wykorzystuje 5Ghz i 2,4Ghz przynajmniej tak pisze w necie dodam ze gram na komputerze bezpośrednio podłączonym kablem rj45 druga opcja to internet radiowy 5Ghz od lokalnego dostawcy opinie o nim są różne ze dobry raz ze słaby i tak sie naczytałem w internecie ze problem z tym radiowym sa takie ze podatny na pogode i na przeszkody np takie jak drzewa a problem  jest taki ze aktualnie mam do bts jakies max 800 metrów z tym sie łącze korzystając z t mobile nie wiem gdzie z tym lokalnym bym sie łączył ale jesli z tym to tak w lini prostej mam 150 metrów dość jebitne drzewa brzozy i co byście w mojej sytuacji zrobili poradzili zostać w t-mobile wziąć ten ich router i zwiekszyć pakiet do 60mb/s i liczyć ze bedzie lepiej czy może przejsć na radio lokalnego dostawcy 50Mb/s 5Ghz dodam ze z tego radia tez bym podłaczył kabel pod kompa prosze o pomoc i o argumentacje wady i zalety dziekuje pozdrawiam tu link do tego lokalnego dostawcy http://www.multinet-zuromin.pl/

  • Rekomendowana odpowiedź
gavron7
komentarz
komentarz

1. Piszesz że masz mobilny T-Mobile 20megasi a żaden LTE nie ma takich umów bo nie są w stanie zagwarantować nic. Poza tym sam piszesz że wyciągasz 80...
2. Lokalny isp chce Ci dać 50Mb/s po radiu??? Chyba coś pomyliłeś...

Co bym zrobił .. póki czas zadzwonił i zapytał lokalnego isp czy może technik przyjechać i sprawdzić widoczność i parametry połączenia czyli sprawdzić tak naprawdę realną szybkość jaka mogą Ci dać. A później w zależności od wyników pomyślał co dalej ale raczej przeszedłbym do lokalnego.

Ps. Nie patrz na to gdzie są btsy. Wcale nie oznacza że Twój router łączy się właśnie z nim jeśli sam mu nie powiesz aby to robił. A lokalny isp też nie wisi na BTSie. Ma swoje bazy gdzie indziej. Zobacz kto z okolicy ma kilka anten na maszcie i będziesz wiedział skąd miałbyś mieć sygnał.

Ja mam od 6ciu lat radio sam sobie zrobiłem w centrum miasta w sumie i wyciągam 100/100 zamykając port i nigdy nie miałem najmniejszego problemu z radiem.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  • Dobra wypowiedź 1
AsZuu
komentarz
komentarz

153386671_971681826699133_8516579282749105320_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=3&_nc_sid=58c789&_nc_ohc=7BDZMNIWjPYAX-htwIY&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&tp=7&oh=d469a9bda5fea3a3e273bd08e6a50cf5&oe=605A905Cpierwszy ss jest jakos tydzień temu wiele razy tak miałem a na dole obecnie

s1.PNG

a jeśli chodzi o lokalnego isp  to tak napisali http://www.multinet-zuromin.pl/ radio 5Ghz dowloand do 50Mb/s akurat to ja ten pakiet chce wziąc 

a co myślisz o tej ofercie od t mobile?

13 godzin temu, gavron7 napisał:

1. Piszesz że masz mobilny T-Mobile 20megasi a żaden LTE nie ma takich umów bo nie są w stanie zagwarantować nic. Poza tym sam piszesz że wyciągasz 80...
2. Lokalny isp chce Ci dać 50Mb/s po radiu??? Chyba coś pomyliłeś...

Co bym zrobił .. póki czas zadzwonił i zapytał lokalnego isp czy może technik przyjechać i sprawdzić widoczność i parametry połączenia czyli sprawdzić tak naprawdę realną szybkość jaka mogą Ci dać. A później w zależności od wyników pomyślał co dalej ale raczej przeszedłbym do lokalnego.

Ps. Nie patrz na to gdzie są btsy. Wcale nie oznacza że Twój router łączy się właśnie z nim jeśli sam mu nie powiesz aby to robił. A lokalny isp też nie wisi na BTSie. Ma swoje bazy gdzie indziej. Zobacz kto z okolicy ma kilka anten na maszcie i będziesz wiedział skąd miałbyś mieć sygnał.

Ja mam od 6ciu lat radio sam sobie zrobiłem w centrum miasta w sumie i wyciągam 100/100 zamykając port i nigdy nie miałem najmniejszego problemu z radiem.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

to co byś wybrał?

 

gavron7
komentarz
komentarz
15 godzin temu, AsZuu napisał:

to co byś wybrał?

Już odpisałem

 

17 godzin temu, gavron7 napisał:

Co bym zrobił .. póki czas zadzwonił i zapytał lokalnego isp czy może technik przyjechać i sprawdzić widoczność i parametry połączenia czyli sprawdzić tak naprawdę realną szybkość jaka mogą Ci dać. A później w zależności od wyników pomyślał co dalej ale raczej przeszedłbym do lokalnego.

 

z większym naciskiem na lokalnego

  • Dziękuję 1
AsZuu
komentarz
komentarz

@gavron7  jeszcze takie pytanie co z tymi drzewami moze być problem dla tego radia?

 

gavron7
komentarz
komentarz

Problem może być ze wszystkim. Z odległością z warunkami atmosferycznymi z widocznością z zakłóceniami i wiele innych.


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.