x-kom hosting

Karta wi-fi 5ghz, jak ustawić hotspot 2,4?

Janeczeq23
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam jak w tytule, mam karte tp link archer obsugłującą 5ghz. Hotspot chcę 2,4ghz, a sam ustawia się 5ghz. Jak to zmienić? Z góry dziękuje za pomoc ;D

EDIT: Hotspot w Windowsie, aby udostępniać internet na inne urządzenie

RandomUserName0000
komentarz
komentarz

Mowa o ruterze? Nie karcie?
Jaki to dokładnie model?

gavron7
komentarz
komentarz

Zależy czy karta obsługuje 2.4... podaj model karty

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Janeczeq23
komentarz
komentarz (edytowane)

TP LINK ARCHER T6E - moja karta i wiem, że obsługuje 2,4ghz. Dodam, że wczoraj działało normalnie jak testowałem (udostępniam internet na laptopa, bo w nim karta wi-fi łączy na max 1m)

Możliwe, że z ruterem się łączy 5ghz i dlatego hotspot też taki się robi?

RandomUserName0000
komentarz
komentarz

Chcesz utworzyć hotspot 2.4GHz czy odbierać/łączyć się z sieciami 2.4GHz?

Janeczeq23
komentarz
komentarz

Hotspot na 2,4 ghz, aby udostępniać internet z komputera w którym ta karta jest       do laptopa, który nie obsługuje 5ghz

RandomUserName0000
komentarz
komentarz

Odejdę trochę od tematu i zasugeruje lepsze rozwiązanie:
Może zamiast używać dodatkowego komputera stwórz drugą sieć na ruterze. Większość ruterów 5GHz ma tryb dual band który powinien pozwolić ci na ustawienie sieci wifi 5GHz oraz sieci wifi 2.4GHz

Janeczeq23
komentarz
komentarz
Teraz, RandomUserName0000 napisał:

Odejdę trochę od tematu i zasugeruje lepsze rozwiązanie:
Może zamiast używać dodatkowego komputera stwórz drugą sieć na ruterze. Większość ruterów 5GHz ma tryb dual band który powinien pozwolić ci na ustawienie sieci wifi 5GHz oraz sieci wifi 2.4GHz

Ale zupełnie nie chodzi o brak drugiej sieci, tylko (o czym już wspominałem) laptop łączy się z wi-fi na max 1m, (nowa karta wi-fi do niego była zamówiona kilka tyg temu i dalej nic), więc wymyśliłem odpalenie hotspotu na PC.

Janeczeq23
komentarz
komentarz (edytowane)

Dalej jest 5ghz, i mój laptop jej nie widzi i w tym właśnie problem

 

Zrzut ekranu 2021-02-23 101909.png

RandomUserName0000
komentarz
komentarz

Mobilny hotspot -> edytuj - > pasmo -> wybierz 2.4GHz zamiast domyślnej opcji

Janeczeq23
komentarz
komentarz

W tej opcji jest jedynie nazwa i hasło ;(

obraz_2021-02-23_102155.png

gavron7
komentarz
komentarz
TP LINK ARCHER T6E - moja karta i wiem, że obsługuje 2,4ghz. Dodam, że wczoraj działało normalnie jak testowałem (udostępniam internet na laptopa, bo w nim karta wi-fi łączy na max 1m)
Możliwe, że z ruterem się łączy 5ghz i dlatego hotspot też taki się robi?
Właśnie dlatego może tak być.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Janeczeq23
komentarz
komentarz
Godzinę temu, gavron7 napisał:

Właśnie dlatego może tak być.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

A pomożesz mi "przestawić" kartę na 2,4Ghz?

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Ustawmy się na 19 dasz id i haslo teamviewera i ci ustawie. Bo tak to ja zdala od windowsów się trzymam więc nie pomogę. Jedyne co mogę Ci powiedzieć to "poszukaj swojej sieci 2.4 i się podłącz"..

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

RandomUserName0000
komentarz
komentarz (edytowane)

Menadżer urządzeń -> karty sieciowe -> wyszukujesz swoje urządzenie -> prawy -> właściwości -> zaawansowane -> pasmo preferowane
jeśli opcja nie będzie dostępna możesz zrobić to przez wybranie niższego standardu 802.11b/g/n

Z tym, że jeśli twój ruter tworzy sieć na paśmie 5GHz to przestawiając swoją kartę na 2.4GHz utracisz dostęp do internetu.
Być może lepszym rozwiązaniem będzie poszukać innej aplikacji niż hotspot mobilny windows który pozwoli na utworzenie hotspotu na niższym paśmie

Janeczeq23
komentarz
komentarz (edytowane)

na 19 nie mogłem, nawet nie odczytałem na czas, masz może wolny inny "termin"?

@gavron7

 

gavron7
komentarz
komentarz

Ale dopiero jutro też od 19..

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.