x-kom hosting

Nagłe podniesienie głośności mikrofonu na discordzie

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: RandomUserName0000 ,
pozdrawiambabciehelene
utworzono
utworzono

Witam, pewnie większość z nas, którzy mają w tygodniu lekcje zdalne rozmawia ze znajomymi na jakiejkolwiek platformie czatowej, głosowej, w moim przypadku jest to discord i napotkałem pewien problem, a mianowicie nasze lekcje odbywają się na platformie Teams i gdy moi znajomi dołączają do spotkania, słychać ich o wiele głośniej (w zakresie o 2x-1,5x głośniej),
stało się to bardzo irytujące, jakieś pomysły?

 

Gość
komentarz
komentarz

Po pierwsze kogo słychać głośniej? Tych na Teams czy na discord? Masz oba komunikatory odpalone jednocześnie czy jak, bo w jednym zdaniu piszesz o jednym i drugim.

Po drugie raczej nie ten dział, chyba że ten komunikator discord i teams masz w formie oddzielnej skrzynki :>

 

pozdrawiambabciehelene
komentarz
komentarz
19 godzin temu, gavron7 napisał:

Po pierwsze kogo słychać głośniej? Tych na Teams czy na discord? Masz oba komunikatory odpalone jednocześnie czy jak, bo w jednym zdaniu piszesz o jednym i drugim.

Po drugie raczej nie ten dział, chyba że ten komunikator discord i teams masz w formie oddzielnej skrzynki :>

 

Słychać głośniej moich znajomych na discordzie, w momencie dołączenia na spotkanie w TEAMS, dziwne, nawet nie wybralem tego tematu, ale pamietam ze przy jego wymienianiu nie chcial sie zaznaczyc i naklikalem z 10razy i w koncu cos wskoczyło ups.

Gość
komentarz
komentarz

Czy ja wiem czy to jest dziwne. Jeden i drugi komunikator robi dokładnie to samo i raczej mało kto ma potrzebę używania jednocześnie tych komunikatorów.
Nic nie zrobisz bo pewnie jeden specjalnie out sobie podglądania z jakiś tam powodów i dlatego reaguje drugi.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  • Rekomendowana odpowiedź
RandomUserName0000
komentarz
komentarz (edytowane)

MS Teams ma dość irytujące mechaniki, discord zazwyczaj nie zarządza twoimi ustawieniami mikrofonu o ile nie zaznaczysz opcji by robił to za ciebie automatycznie.
Teams zaś automatycznie dostosowuje głośność twojego mikrofonu podczas rozmów.
Jeśli wejdziesz w ustawienia mikrofonu podczas zajęć - prawdopodobnie zauważysz, że suwak głośności będzie dosłownie pływał...

Nie znalazłem jeszcze łatwego rozwiązania tego problemu - jedyne na co natrafiłem to ustawienie na stałe poziomu twojego mikrofonu w PowerShellu.
Używanie obu komunikatorów na raz będzie nasilało to zjawisko - ponieważ teams będzie próbował wygłuszyć wszystkie szumy idące z twojego komputera w tym także dc.
Używanie tylko teamsów w niczym nie pomoże... Efekt będzie ten sam

W moim przypadku: mikrofon ma często albo poziom 100% albo 10% i nikogo nie słychać...
 

  • Super 1
Gość
komentarz
komentarz
Godzinę temu, RandomUserName0000 napisał:

MS Teams ma dość irytujące mechaniki, discord zazwyczaj nie zarządza twoimi ustawieniami mikrofonu o ile nie zaznaczysz opcji by robił to za ciebie automatycznie.
Teams zaś automatycznie dostosowuje głośność twojego mikrofonu podczas rozmów.
Jeśli wejdziesz w ustawienia mikrofonu podczas zajęć - prawdopodobnie zauważysz, że suwak głośności będzie dosłownie pływał...

Nie znalazłem jeszcze łatwego rozwiązania tego problemu - jedyne na co natrafiłem to ustawienie na stałe poziomu twojego mikrofonu w PowerShellu.
Używanie obu komunikatorów na raz będzie nasilało to zjawisko - ponieważ teams będzie próbował wygłuszyć wszystkie szumy idące z twojego komputera w tym także dc.
Używanie tylko teamsów w niczym nie pomoże... Efekt będzie ten sam

W moim przypadku: mikrofon ma często albo poziom 100% albo 10% i nikogo nie słychać...
 

 

a przeczytałeś że chodzi o innych a nie o mikrofon autora?

RandomUserName0000
komentarz
komentarz
7 godzin temu, gavron7 napisał:

 

a przeczytałeś że chodzi o innych a nie o mikrofon autora?

Nie rozumiem co to ma do rzeczy...
Zasada tyczy się każdego użytkownika MS Teams.
Powodem jest dołączenie do spotkania co wytłumaczyłem wyżej. Aplikacja przy dołączeniu automatycznie ustawia moc mikrofonu niezależnie czy jego samego czy jego kolegów na 100%.
Wyjaśnienie jest to samo

Gość
komentarz
komentarz
Nie rozumiem co to ma do rzeczy...
Zasada tyczy się każdego użytkownika MS Teams.
Powodem jest dołączenie do spotkania co wytłumaczyłem wyżej. Aplikacja przy dołączeniu automatycznie ustawia moc mikrofonu niezależnie czy jego samego czy jego kolegów na 100%.
Wyjaśnienie jest to samo
Aha. Czyli wg Ciebie rozmawiam z Tobą na discord, w międzyczasie uruchamiam u siebie na komputerze teams a na TWOIM podglądania się mikrofon?
....
Dobrze że jak jeszcze w międzyczasie nie uruchomie Skype to monitor po Twojej stronie nie wybucha...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

RandomUserName0000
komentarz
komentarz

@gavron7 Jestem zdania, że idiotów należy ignorować, ale zrobię wyjątek i dam ci drugą szanse tłumacząc ostatni raz.
Pozwolę sobie zacytować kilka fragmentów z postów autora, które powinny ułatwić ci zrozumienie:

  • nasze lekcje odbywają się na platformie Teams ("NASZE" czyli jego i jego kolegów I tutaj UWAGA NIESPODZIANKA - jego koledzy też korzystają z teamsów)
  • moi znajomi dołączają do spotkania, słychać ich o wiele głośniej (Innymi słowy jego kolegów słychać głośniej po tym jak jego koledzy dołączają do spotkania na teamsach)

Wytłumaczyłem problem z perspektywy jego znajomych. To, że ustawisz sobie suwaczek głośności na komputerze bądź komunikatorze nie znaczy, ze wszystkie dźwięki będą tej samej głośności. Głośność zależy od amplitudy sygnału.
Jeżeli jego koledzy mają ustawiony mikrofon na moc około 50% w codziennym użytkowaniu to po dołączeniu do spotkania na Teamsach ich ustawienia automatycznie wędrują do 100%.
Stąd jego znajomi stają się głośniejsi niż zazwyczaj.
Problem nie leży po stronie autora postu... Problem leży w tym, że każdy uczestnik spotkania zostaje automatycznie "podgłośniony" w ustawieniach systemu Windows dlatego wszystkich znajomych słychać głośniej.

Gość
komentarz
komentarz
[mention=239460]gavron7[/mention] Jestem zdania, że idiotów należy ignorować, ale zrobię wyjątek i dam ci drugą szanse tłumacząc ostatni raz.
Pozwolę sobie zacytować kilka fragmentów z postów autora, które powinny ułatwić ci zrozumienie:
  • nasze lekcje odbywają się na platformie Teams ("NASZE" czyli jego i jego kolegów I tutaj UWAGA NIESPODZIANKA - jego koledzy też korzystają z teamsów)
  • moi znajomi dołączają do spotkania, słychać ich o wiele głośniej (Innymi słowy jego kolegów słychać głośniej po tym jak jego koledzy dołączają do spotkania na teamsach)
Wytłumaczyłem problem z perspektywy jego znajomych. To, że ustawisz sobie suwaczek głośności na komputerze bądź komunikatorze nie znaczy, ze wszystkie dźwięki będą tej samej głośności. Głośność zależy od amplitudy sygnału.
Jeżeli jego koledzy mają ustawiony mikrofon na moc około 50% w codziennym użytkowaniu to po dołączeniu do spotkania na Teamsach ich ustawienia automatycznie wędrują do 100%.
Stąd jego znajomi stają się głośniejsi niż zazwyczaj.
Problem nie leży po stronie autora postu... Problem leży w tym, że każdy uczestnik spotkania zostaje automatycznie "podgłośniony" w ustawieniach systemu Windows dlatego wszystkich znajomych słychać głośniej.
To patrz na to



Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Słychać głośniej moich znajomych na discordzie, w momencie dołączenia na spotkanie w TEAMS, dziwne, nawet nie wybralem tego tematu, ale pamietam ze przy jego wymienianiu nie chcial sie zaznaczyc i naklikalem z 10razy i w koncu cos wskoczyło ups.
Skoro jest jak mówisz to i na discord i na teams byłoby słychać głośniej

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

pozdrawiambabciehelene
komentarz
komentarz
Dnia 23.02.2021 o 09:34, RandomUserName0000 napisał:

MS Teams ma dość irytujące mechaniki, discord zazwyczaj nie zarządza twoimi ustawieniami mikrofonu o ile nie zaznaczysz opcji by robił to za ciebie automatycznie.
Teams zaś automatycznie dostosowuje głośność twojego mikrofonu podczas rozmów.
Jeśli wejdziesz w ustawienia mikrofonu podczas zajęć - prawdopodobnie zauważysz, że suwak głośności będzie dosłownie pływał...

Nie znalazłem jeszcze łatwego rozwiązania tego problemu - jedyne na co natrafiłem to ustawienie na stałe poziomu twojego mikrofonu w PowerShellu.
Używanie obu komunikatorów na raz będzie nasilało to zjawisko - ponieważ teams będzie próbował wygłuszyć wszystkie szumy idące z twojego komputera w tym także dc.
Używanie tylko teamsów w niczym nie pomoże... Efekt będzie ten sam

W moim przypadku: mikrofon ma często albo poziom 100% albo 10% i nikogo nie słychać...
 

Super to wiele wyjaśnia, dziękuję za w miare zrozumiałe dla mnie wyjaśnienie, takich ludzi potrzebuje to forum. 
Pozdrawiam i miłego dzionka <3, z Bogiem.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.