x-kom hosting

Przesiadka z Windows 10 na Windows 7

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Niebieska ,
Wulfgar
utworzono
utworzono

Cześć,

Na nowszym laptopie, który natywnie pracował na Windows 10 zainstalowałem Windows 7. Mam problemy ze sterownikami. Czy w takim przypadku BIOS ma jakieś znaczenie?

Przy instalacji rozbiłem partycje EFI i zrobiłem zwykłą na tablicy DOSowej, po wszystkim ustawienia bootowania w BIOSie zmieniłem z powrotem na domyślne z włączoną opcją Secure Boot - może coś tu zrobiłem nie tak?

  • Rekomendowana odpowiedź
Niebieska
komentarz
komentarz

Nowsze podzespoły nie są kompatybilne z Windowsem 7 i go nie obsługują. 

Wulfgar
komentarz
komentarz (edytowane)

Niekompatybilne? Przecież producent udostępnia sterowniki dla 7-mki na swojej stronie. 

gavron7
komentarz
komentarz

Może najpierw wyjaśnij co to znaczy problem ze sterownikami ?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Niebieska
komentarz
komentarz

Chodzi Ci o producenta lapka? Może byś napisał co to za laptop. 

Wulfgar
komentarz
komentarz

Jest to laptop Dell E5570. Chodzi o sterowniki do karty graficznej AMD R7370 (wg producenta), zarówno po instalacji tych ze strony Della jak i tych ze strony AMD, w Menadżerze Urządzeń wyświetla się jako R7360 oraz jest ikonka z wykrzyknikiem. W grach cały czas jedzie na zintegrowanej, CPU-Z też widzi tylko Intela. Sterowniki instalowałem kolejno: chipset>>Intel>>AMD

Niebieska
komentarz
komentarz

Na Windows 10 laptop widział bez problemów tą grafę? Bo wygląda to jakby ona padła.

Wulfgar
komentarz
komentarz

Na Win10 było ok. Coś musiałem zrobić nie tak, bo w ciągu instalacji systemu od tak by nie padła. Zainstalowałem jakieś sterowniki do karty (nie pamiętam skąd je wziąłem), bez żadnego panelu kontrolnego AMD i niby teraz wyświetlają w menadżerze poprawnie ale karty dalej nie wykrywa.

Czy jak odinstaluję stery kart graficznych i chipsetu to wystarczy, aby zainstalować je potem "na czysto"? Wydaje mi się, że nie usuną się w całości.

Niebieska
komentarz
komentarz

Sterowniki od grafiki zdeinstaluj za pomocą DDU, te od chipsetu zostaw. 

Wulfgar
komentarz
komentarz

Wielokrotnie próbowałem za pomocą DDU odinstalowywać sterowniki i instalować kolejno od producenta (wyszukane po nr TAG), od AMD (aktualne i kilka starszych). Skończyło się na tym, że wróciłem do punktu wyjścia i w dalszym ciągu widzi jedynie kartę intela. 

Sądzę, że podczas instalacji systemu poszło coś nie tak. Niestety w tym przypadku reinstalacja 7-mki jest turbo upierdliwa, więc może istnieje jeszcze jakiś sposób, żeby zaczął z niej korzystać?

Gdzieś przeczytałem, że deinstalacja starszych VC++ pomaga, niestety nie w moim przypadku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.