x-kom hosting

Pobieranie klikniętego klawisza [C#]

Viroz
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć,

 

właśnie tworzę aplikację w języku C# i chciałbym, aby po kliknięciu na textBox'a program pobrał klawisz(tylko 1) i zapisał go do pliku oraz zamienił tekst w textbox'ie na ten kliknięty klawisz, ale za nic w świecie nie wiem jak mógłbym się za to zabrać :/ 

 

przypuszczam, że jest na to jakaś metoda, a po wpisaniu zapytania w Google'a nie znalazłem nic, co by mnie satysfakcjonowało. 

fernandez
komentarz
komentarz

Musisz "podpiąc" się pod zdarzenie KeyDown.

Tam możesz wyczyścić textboxa i wpisać klawisz który został wciśnięty. Zapis do pliku to osobna sprawa, jak będziesz miał poprzednie to zapis nie będzie już takim problemem.

Viroz
komentarz
komentarz (edytowane)

@fernandez

 

image.png.0b53b81cec035e84035157fac887ecb6.png

kliknalem H i zamiast jednej litery wyswietlaja sie dwie, kod nizej:

image.png.fa761811ee294fbcf697b0a4bb274c24.png

 

edit: udalo mi sie to naprawic ustawiajac parametr "ReadOnly" na true, ale czy jest jakas metoda, zeby "usunac" kursor z tego textBoxa?

fernandez
komentarz
komentarz (edytowane)

Tu już tak prosto nie ma.

 

masz dwa wyjścia:

1. robisz swoją kontrolkę dziedziczącą po TextBox i odpowiednio modyfikujesz

2. Tworzysz Label, który wygląda jak TextBox, ale tutaj nasłuchiwanie na klawisz należałoby jakoś rozwiązać, bo domyślnie Label nie ma takiego zdarzenia jak w TextBox

 

https://stackoverflow.com/questions/3730968/how-to-disable-cursor-in-textbox

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.