x-kom hosting

Rozłączające Wi-Fi mimo działania internetu.

legus
utworzono
utworzono

Witam!
Korzystam z internetu radiowego Oxylion, do routera podpięta mam antenę. Do routera podpięty jest również komputer (internet działa bardzo dobrze). Od kilku dni internet nie działa mi na urządzeniach domowych - na telefonach mimo połączenia z siecią nie ma internetu, na PS4 i dekoderze C+ często zrywa połączenia (pomaga reset routera). Co może być przyczyną? Mój router to TP-LINK TL-WR843ND. Będę wdzięczny za porady!

legus
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedź, przepustowość mojego łącza to 15 Mb, także nie widzę w tym wątku odpowiedzi na moje pytanie.
Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Nie? yhy, czyli uważasz że skoro wifi 2,4GHz skoro umie ok 70 megabitów przepuścić to robi to zawsze? NIE - BO TO NIE JEST KABEL!

Odpowiedziałem Ci już Twoje problemy to WIFI!

 

Zacytuję bo nie chce mi się znowu tego samego pisać:

"

Na sieć wifi ma wpływ bardzo dużo czynników zewnętrznych niezależnych ani od Ciebie ani od ISP. Wifi to fale radiowe a jeśli nie spałeś na fizyce (czy jak tam ten przedmiot w szkole teraz się nazywa) to wiesz, że każde fale ulegają np. interferencji, wzmocnieniu czy tłumieniu. Każda ściana tłumi i odbija sygnał. A jak ten odbity sygnał wróci z powrotem do odbiornika to może go np. wzmocnić. Tłumią też różne urządzenia np. mikrofala czy czajnik bezprzewodowy (i to w naprawdę dużym stopniu).

 

Wifi 2.4GHz ma 3 standardy B/G/N. Maksymalna prędkość przy B to ok 15MB/s. G ok 30, a N 70MB/s. Oczywiście mówimy o idealnych warunkach. Standardowo routery są ustawione aby obsługiwały wszystkie standardy ALE wszystkie podłączone urządzenia synchronizują się do NAJGORSZEGO ogniwa. A więc możesz mieć 10 urządzeń w std N które aktualnie pobierają z prędkością 70MB/s i podłączysz stary telewizor, który obsługuje tylko standard B i wtedy WSZYSTKIE urządzenia przestawiają się na B, a więc spada im transfer do 15M (maksymalnie oczywiście). Nie ma routera który ma zasięg taki aby pokrył swoim sygnałem (dobrym) cały dom! To wszystko to tylko reklamy, a realia są zupełnie inne. Nawet jeśli teraz jest w miarę ok, wystarczy że sąsiad za ścianą włączy mikrofalówkę i już transfer leci na łep na szyje.

Na 2.4GHz w Polsce mamy do dyspozycji 12 kanałów (niektóre urządzenia obsługują ich 13). Każdy router zajmuje 4, a więc 12/4=3 routery obok siebie i każdy następny zakłóca sąsiada. Dlatego tak ważne jest w tych sieciach poprawne ustawienie parametrów pracy routera.

Wifi 5GHz pozwala na o wiele większe transfery. Ponieważ pasmo 5GHz jest o wiele szersze, w związku z czym routery tak bardzo nie nachodzą na siebie (dlatego jest mniej zakłóceń).

"

 

Teraz powiesz, ale u mnie nic nie zakłóca itd itp... A masz pewność że wszystkie Twoje urządzenia pracują w N?

 

Użyj wifianalyzera na tej podstawie zmień kanał, wymuś tryb pracy N. 

 

Po przeczytaniu tego co opisałem w podanym linku czego się spodziewasz gotowego rozwiązania? Artykuł ma na celu nakreślenie czytelnikowi co może być przyczyną, nikt tak naprawdę oprócz Ciebie nie zna warunków środowiskowych u Ciebie. Miałem przypadek u klienta któremu zginęła praktycznie zupełnie sieć wifi po remoncie. Okazało się że farba której użyli do pomalowania pomieszczenia była z jakąś domieszką metalu czy czegoś tego typu, więc chcąc nie chcąc remont rozpoczął się ponownie :P.

 

legus
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź, spróbuję podziałać. Pozdrawiam serdecznie

legus
komentarz
komentarz

Zmiana kanału pomogła. Dzięki za pomoc!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.