x-kom hosting

Fotel ergonomiczny 2000 zł

Rafi66
utworzono
utworzono

Szukam fotelu ergonomicznego w przedziale do około 2000 zł.


Fotel będzie używany w domu, do komputera. Siedział będę na nim nawet po kilkanaście godzin w niektóre dni (praca siedząca, studia zdalne jak wiadomo teraz), dlatego zależy mi na wygodzie i ergonomii. Mój wzrost to 180 cm, waga 70kg. 


Funkcje na które patrzę przy wyborze, w kolejności:
1.    Szeroko pojęta ergonomia - możliwość regulacji podłokietników (wysokość, wzdłuż, wszerz), oparcia lędźwiowego, siedziska (w tym jego głębokości), zagłówka itp. 
2.    Jakość, żeby nie był po roku używania do wyrzucenia
3.    Wygoda
4.    Materiał – trwałość, jakość


Aktualnie siedzę na skórzanym, ma ponad 10 lat i nie ma żadnych dziur w skórze, ale już się lekko pochyla w bok jeden – do tego jest bez żadnych regulacji, oprócz wysokości siedziska. I nie polecam, w łatwo się nie da siedzieć w krótkich spodenkach bo się można tylko przyklejać. Brak regulacji również denerwuje, bo tylko ruch co 1h i ćwiczenia ratują moje plecy przed bólami.


Kilka moich propozycji – dużo, dlatego szukam pomocy w określeniu najlepszych z tych foteli. Albo chociaż  firm jak ktoś zna jakieś z poniższych. Nie ma sensu porównywać foteli różniących się o kilkaset złoty, dlatego najważniejszym niech będzie stosunek cena/jakość, a gdy któryś jest droższy to czy warto do niego dopłacać.


300 zł:
•    Grospol Fotel Plus R (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, lędźwi)
•    Grospol Basic (regulacja siedziska)
500 zł:
•    Fotel HG-0001H (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, oparcia, zagłówka)
•    IKEA MARKUS (regulacja siedziska, oparcia)
600 zł:
•    ANGEL eurOpa (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka, lędźwi)
700 zł:
•    ERGOFIX Grospol (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka)
•    Unique Ergonic (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka)
•    Sitplus Fotel Ergon (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)
•    SPC Gear EG450 BK (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka)
•    Ikea JÄRVFJÄLLET (regulacja siedziska, oparcia, zagłówka)
•    Futura 3 S (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, oparcia, lędźwi)
800 zł
•    Unique Expander 
•    Profim Fotel Raya 21 (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, oparcia)
•    ERGOMAX Flexi PLUS (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka, lędźwi)

900 zł:
•    Futura 4 S  (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, oparcia, zagłówka, lędźwi)
•    Nowy Styl Krzesło Be-All  (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, oparcia)
•    Unique Task (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, oparcia, zagłówka, lędźwi)
1000 zł:
•    DIABLO V-BASIC (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, oparcia, zagłówka)
•    Unique Tune (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)
•    Unique VIP (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)
1200 zł
•    Używany Herman Miller Sayl (regulacja podłokietników, siły przeciwwagi, regulację lędźwiową i głębokości siedziska)
1500 zł
•    Unique Spinelly Biały 999W (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, oparcia, lędźwi)
1600 zł
•    Ergohuman Enjoy R Hrma (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)
1900 zł
•    Unique Wau 2 (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia)
•    Grospol Fotel Ioo (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)
•    Ergohuman Plus Elite (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)

 

Jak dla mnie najciekawsze są z powyższych
Futura 3 S ma dużo regulacji i zagłówek, materiałowy. Oraz Sitplus Fotel Ergon za 700 ma wszystkie regulacje, siatka.


Jeśli znacie jakieś dobre fotele ergonomiczne, z regulowanym wszystkim to napiszcie, albo może jakaś premiera niedługo - mogłem pominąć któreś interesujące. 
Będę sprawdzać je osobiście, je albo jeden zależy ile wybiorę wartych do sprawdzenia, bo mam blisko do warszawy a tam większość sklepów z firmami Polskich producentów powinno być. 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Anawa
komentarz
komentarz
5 minut temu, Rafi66 napisał:

•    Ergohuman Plus Elite (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)

Kupiłem taki dobrych parę lat temu. Generalnie fotel solidnie zbudowany, co do konstrukcji nie ma się do czego przyczepić. Duża możliwość regulacji. Chociaż nie dotyczy to odcinka lędźwiowego. Jeżeli chodzi o wady to przede wszystkim fotel bardzo przyciąga kurz i dużo się go gromadzi, szczególnie pod siedziskiem z siatki. Druga wada to niestety rozleciały mi się po kilku latach podłokietniki (chyba ze starości... - plastik popękał i się rozleciał). Czy byłem zadowolony z zakupu? Tak. Czy kupiłbym ponownie? Nie. Poszukałbym czegoś tańszego.

  • Dziękuję 1
Rafi66
komentarz
komentarz
17 godzin temu, Anawa napisał:

Kupiłem taki dobrych parę lat temu. Generalnie fotel solidnie zbudowany, co do konstrukcji nie ma się do czego przyczepić. Duża możliwość regulacji. Chociaż nie dotyczy to odcinka lędźwiowego. Jeżeli chodzi o wady to przede wszystkim fotel bardzo przyciąga kurz i dużo się go gromadzi, szczególnie pod siedziskiem z siatki. Druga wada to niestety rozleciały mi się po kilku latach podłokietniki (chyba ze starości... - plastik popękał i się rozleciał). Czy byłem zadowolony z zakupu? Tak. Czy kupiłbym ponownie? Nie. Poszukałbym czegoś tańszego.

Dobrze wiedzieć, dzięki za opinie. Właśnie jak za 2000 zł to nawet na zdjęciach nie wygląda na solidny, w porównaniu do innych z listy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.