x-kom hosting

Stworzenie z routera modem, który łączy się kablem z drugim routerem.

Irv1ng
utworzono
utworzono

Witam. Czy mógłby mi ktoś pomóc w jaki sposób zrobić tak jak w temacie? Zanim ktoś się do mnie przyczepi, tak przeczyłem wątek: Pewnie tu jest Twój problem - przeczytaj zanim założysz wątek" ale ja tu nic nie rozumiem. Objaśnię sprawę. Obecnie w domu jednorodzinnym mam Światłowód od Feromedii, dostałem od nich Router/Modem Dasan H640GW, ale jakość WIFI jest tragiczna, więc kupiłem nowy router ASUS RT-AC58U V3. Chciałbym zrobić tak, żeby ten Dasan pełnił rolę jedynie modemu, a podłączony poprzez kabel do Niego ASUS puszczał internet na cały dom poprzez LAN czy WIFI. Jak ja mam skonfigurować tego Dasana, żeby pozbył się WIFI i zrobił się jedynie modemem czy to bez sensu? ASUSA już bym sobie skonfigurował jakoś z filmików na YT i poradników, ale jak zrobić z Dasana sam modem. 

Gość
komentarz
komentarz

Ty nie jesteś w stanie. I uwierz mi, jest to napisane w tamtym wątku.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Irv1ng
komentarz
komentarz

Serio? No teraz to mnie dobiłeś? To na marne kupiłem nowy router żeby polepszyć zasięg w domu? Jak już tu jesteś to weź mi pomóż :( Co to znaczy, że nie mogę, a co zrobić żeby jednak podłączyć ten nowy router, chociaż mnie naprowadź. 

Gość
komentarz
komentarz

Nie pytałeś czy możesz podłączyć zapytałeś jak masz zmienić modem a konkretnie onu dasana na tryb bridge. A tego ty jako ty nie zrobisz.

na chwilę obecną będziesz miał podwójny nad podłączasz normalnie zasada pod van routera ewentualnie możesz podłączyć pod LAN ale wtedy przeczytaj to co napisałem w tamtym wątku o podwójnym nacie...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka





A pomijam fakt że i tak nic ci to nie da bo przy pomocy jednego routera nie osiągniesz tego co chcesz. Co też napisałem w tamtym poradniku...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Irv1ng
komentarz
komentarz

Ok dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie już naprowadzające mnie, jakie według ciebie byłoby najlepsze rozwiązanie żeby użyć tego nowego Routera (ASUS) w celu poprawienia zasięgu WIFI w domu? Dasan mam podłączony na pierwszym piętrze w salonie, a już na drugim piętrze rwie zasięg i rozłącza WIFI. Nowy Router dać na drugie piętro i podłączyć kablem RJ45 z Dasanem i skonfigurować ASUSA? Ten tzw Bridge zrobić? 

Gość
komentarz
komentarz

1 przeczytaj ze zrozumieniem "podwójny nat" pkt 3 i ten Ciebie dotyczy
2 przeczytaj ze zrozumieniem "wzmacniacze wifi i mesh" bo to też Cię dotyczy. Konkretnie odnośnie nazywania sieci..

Ja bym zrobił tak
Dasan -kabel- router (2pietro jak najdalej od dasana)
Na routerze zrobić zgodnie z podwójnym natem
Czyli albo przestawiamy go w tryb bridge o ile go ma, albo wyłączamy DHCP i podłączamy kabel pod LAN.
Co daje to że wyniesieniu router w najdalsze miejsce od dasana i na innym piętrze czyli jak gdyby po przekątnej? Pokrycie najbardziej optymalne dla całego domu wg mnie.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Irv1ng
komentarz
komentarz
21 minut temu, gavron7 napisał:


Czyli albo przestawiamy go w tryb bridge o ile go ma, albo wyłączamy DHCP i podłączamy kabel pod LAN.
 

Różni się to jakąś jakością czy zasięgiem Wifi? No to dzięki za odpowiedź :) 

Gość
komentarz
komentarz
Różni się to jakąś jakością czy zasięgiem Wifi? No to dzięki za odpowiedź  
Jestem cierpliwy ale bez przesady. To że mam cierpliwość do Ciebie to dlatego że fajne, konkretne pytania zadajesz...

Zastanów się co wpływa na sygnał wifi?
Odległość, moc sygnału, zakłócenia.
Więc odpowiedź - nie ;)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Irv1ng
komentarz
komentarz

Super dzięki :)

Irv1ng
komentarz
komentarz (edytowane)

Gavron7 jeszcze jeden problem :( Podłączyłem wszystko jak należy, ustawiłem w karcie sieciowej IP, Brame itp, ale za żadne skarby nie chce mi się włączyć stronka do konfiguracji Asusa, czy próbuje wejść przez stronkę podaną na routerze czyli http://router.asus.com, czy przez próbę wejścia przez IP 192.168.1.1. "Nie można wyświetlić tej strony", co robię nie tak? Podłączyłem router od feromedii pod LAN na Asusie. W Tobie cała nadzieja, że to ruszy :(

Poprzedni post nieaktualny. Zrobiłem jeszcze raz reset, podłączyłem od nowa, wyłączyłem tym razem antywirusa i poszło, internet działa jakimś cudem i nic nie musiałem konfigurować żeby ruszyło, to normalne? 

Gość
komentarz
komentarz

Moze najpierw wyjaśnijmy sobie bo się gubię. Co teraz chcesz zrobić ? Bo jeśli pozbyć się podwójnego nata czyli podłączyć zamiast kabel pod wan to do łan, musisz NAJPIERW skonfigurować Asusa a następnie przepiąć kabel i wtedy zrestartować połączenie na kompie i innych urządzeniach.
Takie podłączenie ma minus taki że stracisz dostęp do Asusa więc wszystkie ustawienia musisz zrobić wcześniej.

Znaczy nie stracisz ale dla Ciebie będzie to czarna magia aby tam się dostać

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.