x-kom hosting

Rosnący ping z 40 do 120ms. Internet Vectra.

bobeksx
utworzono
utworzono

1. Vectra

2. Router Vectry w Bridge do niego podłączony drugi router przez kabel LAN Asus RT-AC51U

Router podłączony kablem LAN do komputera. 

 

Problem polega na tym, że jak jest wszystko w porządku to ping jest mniej więcej na poziomie 35-45ms nie ma żadnych lagów ani nic podobnego. Ale coraz częściej ping skacze do poziomu 100-130ms wtedy odczuwalne są lagi w grach oraz przerywa dźwięk podczas rozmów na teamspeak. Przy włączonym samym teamspeaku ping też potrafi skoczy na poziom 100ms i tak się utrzymywać. Nie pomaga wyłączenie Netflixa na TV ani wyłączenie wi-fi w telefonach.

politolog
komentarz
komentarz
35 minut temu, bobeksx napisał:

Router podłączony kablem LAN do komputera. 

Wypełnij ankietę.

 

bobeksx
komentarz
komentarz (edytowane)

1.  Vectra

2. Jaki masz sposób podłączenia do domu: 

c) skrętka

3. Jaki masz w domu sprzęt operatora? (zazwyczaj wypożyczony na czas trwania umowy, przeważnie dotyczy to pkt 2b i  2d) Router Vectra technicolor tc7230

4. Jaki jest Twój sprzęt (router/switch/ap/k.sieciowa w komputerze) Vectra w bridge po LAN do Asus RT-AC51U do PC po LAN

5. Łączysz się po kablu / wifi? Kabel

6. Problem występuje na jednym czy na kilku urządzeniach? Nie sprawdzałem.

7. Na komputerze wykonaj:

 

1.jpg

 

Akurat teraz jest dobrze ping na poziomie 40~~

gavron7
komentarz
komentarz

Oj kolego kolego... Trochę mijasz się z prawdą..

1. nie masz modemu w bridge bo masz podwójny NAT zrobiony (zgodnie z twoim SS)

2. nie masz do domu podłączonej skrętki bo VECTRA nie świadczy usług po sketce, po drugie ten modem co sam podałeś nie obsługuje WAN na skrętce tylko koncentryku

 

pkt. 6 ankiety musisz sprawdzić bo to bardzo ważne.

 

z ciekawych rzeczy masz router 100Mb/s :P więc nawet jak od nich weźmiesz >100 to i tak będziesz miał 100 :P

 

zobacz mój tracert. Połączenie radiowe, w dodatku wifi 2.4GHz w dodatku na bardzo starym lapku

 

C:\Users\gavron>tracert -d 8.8.8.8

Śledzenie trasy do 8.8.8.8 z maksymalną liczbą 30 przeskoków.

  1     1 ms     6 ms    <1 ms  192.168.77.1
  2     7 ms     3 ms     2 ms  91.193.99.11
  3     2 ms     4 ms     2 ms  91.193.99.13
  4    12 ms    13 ms    11 ms  178.216.40.134
  5    14 ms    12 ms    13 ms  108.170.250.209
  6    12 ms    12 ms    12 ms  108.170.234.103
  7    12 ms    12 ms    14 ms  8.8.8.8

Śledzenie zakończone.

 

różnica kolosalna....

Podłącz tego kompa bezpośrednio i zrób jeszcze raz tracert

 

  • Dziękuję 1
bobeksx
komentarz
komentarz

Zgadza się Vectra podłączona jest przez kabel antenowy. Prędkość mam ograniczoną do 100 mb/s tak ustawiłem w routerze.

Jeśli dzisiaj będę miał skoki pingu to podłącze Pc prosto do Vectry i zobacze.

gavron7
komentarz
komentarz
1 minutę temu, bobeksx napisał:

Zgadza się Vectra podłączona jest przez kabel antenowy. Prędkość mam ograniczoną do 100 mb/s tak ustawiłem w routerze.

Jeśli dzisiaj będę miał skoki pingu to podłącze Pc prosto do Vectry i zobacze.

nie ustawiłeś w routerze tylko ten router więcej nie wydoła bo ma setkowe porty

bobeksx
komentarz
komentarz (edytowane)

I tak przesył ogranicza kabel bo jest łączony. Ale problem zaczął się od niedawna. Tak jak napisałem wcześniej można grać 2-3h I jest wszystko w porządku, aż nagle skończy ping do 100-120 I trzyma tak z godzinkę I potem znowu się uspokaja. Sprawdzę dzisiaj jak problem wystąpi to podepnę się prosto do Vectry.

A w ustawieniach routera z Vectry mam ustawione tryb Bridge.

gavron7
komentarz
komentarz

Vectra nie daje routera tylko modem. Poza tym na pewno sam nie zmienisz ustawienia bridge/NAT.
Łączenie kabla nie wpływa w żaden sposób na prędkość połączenia (oczywiście jeśli jest poprawnie zrobione). Jeśli jest kijowo może być tak jak piszesz także sprawdz też ten kabel. Albo podmień go na chwilę na jakiś inny

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  • Dobra wypowiedź 1
bobeksx
komentarz
komentarz

Ustawienia modemu Vectra.

Jak na razie ping jest w porządku. Mam już przygotowany kabel LAN jak by był problem to podepnę się prosto do modemu vectry.

4.jpg

bobeksx
komentarz
komentarz

Parę dni był spokój dzisiaj przez kilka minut podczas gry ping wzrósł do 80-90 i spadł nie zdążyłem sprawdzić na drugim PC czy też jest taki ping.

 

2.jpg

gavron7
komentarz
komentarz
Dnia 5.02.2021 o 17:41, bobeksx napisał:

Ustawienia modemu Vectra.

Jak na razie ping jest w porządku. Mam już przygotowany kabel LAN jak by był problem to podepnę się prosto do modemu vectry.

4.jpg

 

czy zauważyłeś że jesteś w konfiguracji WIFI? Bridge dotyczy wifi ... WIFI jest siecią zbridgowaną z siecią LANową w tym przypadku

 

testy rób do serwerów gry a nie do google :( bo do google może być zupełnie inna trasa

jeśli te testy co pokazałeś są po kablu rzeczywiście robione to masakra, pomiń router i wtedy sprawdź

  • Dobra wypowiedź 1
bobeksx
komentarz
komentarz

Ok rozumiem, to jak zostawić w ustawieniach wi-fi modem czy Bridge? Dzisiaj zrobię testy jak podłącze się prosto pod modem.

Jestem podłączony prosto pod modem vectry, będę testował. 

 

5.jpg

gavron7
komentarz
komentarz

jeśli ten SS jest z chwili podłączenia bezpośrednio to chyba coś Ci z tym podłączeniem nie wyszło

  • Dziękuję 1
bobeksx
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak screen jest z podłączonego komputera kablem LAN do modemu z Vectry bez żadnych dodatkowych routerów.

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie ma takiej opcji. Screen przedstawia dokładnie taką samą sytuacje jak od początku z tym że zmieniła się podsieć routera... Ale dalej jest to "za routerem" lub za "czymś". Nie wmówisz mi że jest inaczej.

 

Jak spojrzysz na SS pierwszy i ostatni to różnica jest na pierwszym hopie - czyli Twoim routerze, w obu przypadkach drugi hop jest po stronie ISP. Po podłączeniu bezpośrednim kablem powinno nie być tego pierwszego hopa w ogóle a nie na innym adresie...

 

 

ps. a w ogole na bezposrednim połączeniu coś się poprawiło?

bobeksx
komentarz
komentarz

To nie mam pojęcia czemu tak jest. Kabel z PC jest podłączony prosto do modemu Vectry. Wi-Fi mam włączone na tryb router. Czy jest możliwość, że modem jest "za czymś" bo mieszkam w bloku?

A może to być kwestia tego, że ten modem Vectry jest też od razu routerem?

gavron7
komentarz
komentarz
11 godzin temu, bobeksx napisał:

Czy jest możliwość, że modem jest "za czymś" bo mieszkam w bloku?

 

równie dobrze możesz zapytać "skąd auto wie że jedzie poza miastem i pali mniej paliwa?" :) buahhahah

 

11 godzin temu, bobeksx napisał:

A może to być kwestia tego, że ten modem Vectry jest też od razu routerem?

 

no bo jest (powiedzmy w dużym uproszczeniu), ale nie możliwym jest że jak podłączasz komp-router-vectra to trasa jest widoczna router-verctra, a jak podłączasz komp-vectra,  to widać coś-vectra.

 

Dla pewności zrób jeszcze jeden test podłączając bezpośrednio komp-vectra, ale wyłączając całkowicie wifi w kompie, bo to windowsy masz a z nimi nic nie jest pewne :(

 

 

bobeksx
komentarz
komentarz

Nie mam w PC Wi-Fi. Podłączyłem dla testu jeszcze laptopa przez kabel LAN prosto do Vectry.

 

7.jpg

Komp jest teraz cały czas podłączony PC-Vectra. Odłączyłem tego Asus'a wczoraj.

gavron7
komentarz
komentarz

Nie wiem o co chodzi, ale nikt mi nie wmówi że zmiana urządzenia powoduje dodanie hopa na trasie.... :(

 

Czyli działa bezpośrednio tak jak powinno tak?

bobeksx
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak podłączone urządzenia są prosto do modemu z Vectry Technicolor. Nie mam żadnych innych routerów na "trasie". Teraz znowu wystąpił problem ping skoczył na wyższy poziom i były odczuwalne opóźnienia w grze. Chyba będę zmuszony wykonać telefon na infolinię Vectry.

Jeśli na infolini poproszę o zewnętrzne IP i przełączenie modemu z tryb bridge to wtedy powinien zniknąć ten Nat?

gavron7
komentarz
komentarz

tak ale to (raczej) dalej nie zmieni problemu, są najwyraźniej jakieś opóźnienia na trasie. prosiłem abyś zrobić test do serwera gry a nie do google. i o ile jest to mozliwe to również taki test w chwili problemu

bobeksx
komentarz
komentarz

Do serwera gry (cs:go) nie jestem w stanie zrobić testu bo ma zaszyfrowane IP. Zrobiłem test do serwera team speak 3 tam też ping wzrasta z 50 do okolic 100.

Tak mi wyszło.

Pierwszy screen jest zrobiony jak było wszystko ok. Drugi zrobiłem jak ping wskoczył na 90~~

dpbrze ts.jpg

Teraz mam praktycznie mam cały czas skoki pingu, spróbowałem zrobić speed testa i w południe przy normalnym pingu miałem około 250mb download a teraz nie całe 100.

Czytałem, że Jitter najlepiej jak jest na poziomie poniżej 20.

 

2.jpg

gavron7
komentarz
komentarz

A czy robiłeś do tego samego serwera?

Czy serwer nie był obciążony?

Czy Twoje łącze nie było obciążone?

Do takich celów Urząd Komunikacji Elektronicznej stworzył https://pro.speedtest.net/. Jeśli tam zrobisz raport certyfikowany który będzie prezentował że rzeczywiście masz mniejszą szybkość to wygrałeś.

 

Jedyne co mogę Ci jeszcze doradzić to sprawdzenie na innym systemie bo być może masz zamulony system i dlatego tak się dzieje. Uruchom Linux Live jakiegoś z USB i sprawdź na nim

  • 1 miesiąc później...
bobeksx
komentarz
komentarz

Naprawiłem internet. Zmieniłem operatora na Netie i ping na polskich serwerach cs:go spadł z 40 do 6-8ms :)

gavron7
komentarz
komentarz
Naprawiłem internet. Zmieniłem operatora na Netie i ping na polskich serwerach cs:go spadł z 40 do 6-8ms
Czyli nie naprawiłem tylko zmieniłeś. ;)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.