x-kom hosting

Problem z internetem podczas grania (LAGI)

szatom
utworzono
utworzono

Witam!

Jakiś czas temu przeprowadziłem się co zmusiło mnie do zmiany dostawcy internetu, jedyna opcja to internet 100 mb na światłowodzie, patrząc na to że poprzednio max to 50mb radiowo to jest ok. Na speedtestach i innych takich internet osiąga prędkość w okolicach 160bm +/- pingi 1-2. Mogło by się wydawać że jest wszystko ok ale problem pojawia się w momencie kiedy gram online.

Pingi w grach również są ok bo w przedziale 20-35 lecz co chwile grę strasznie laguje. Jest to dość uciążliwe w grach fps ponieważ sprawia to wrażenie teleportów i cofania się co jakiś czas. Najdziwniejsze jest to że podczas tych lagów w grze nie pokazuje skoku pingu bądź jakiejkolwiek utraty pakietów. Dzwoniłem do dostawcy już kilkukrotnie nawet pojechałem do nich z routerem i robili różne manewry typu odblokowanie portów, typ nat itp. nic to nie dało. Postanowiłem raz spróbować zagrać na internecie LTE z telefonu udostępnionym przez usb. 
Co się okazało przy dwukrotnie wyższych pingach/opóźnieniach podczas grania kompletnie zero problemu. Testowałem to przez ponad dwa tygodnie i działa bez zarzutu. Przełączyłem się ponownie na internet stacjonarny i od nowa problemy. Ma ktoś jakiś pomysł w czym może być problem ? Dostawca twierdzi że zrobił wszystko co było możliwe... 

politolog
komentarz
komentarz
44 minuty temu, szatom napisał:

Przełączyłem się ponownie na internet stacjonarny i od nowa problemy. Ma ktoś jakiś pomysł w czym może być problem ? Dostawca twierdzi że zrobił wszystko co było możliwe... 

Wypełnij ankietę.

 

  • Co? 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.