x-kom hosting

Jak odinstalować Windows7 - bo chcę sprzedać wersję box

tomek11
utworzono
utworzono

Pytanie jak w temacie. Mam na starym kompie Windows 7, którego instalowałem z wersji box. Na nowym pececie mam Windows 10, dlatego chcę sprzedać tą 7 box. Czyli najpierw muszę ją odinstalować, tak? Tylko jak to prawidłowo zrobić, żeby nowy właściciel nie miał problemów z instalacją? W sieci są setki stron na ten temat, ale prawie każda mówi co innego... Aha, Windows 7 mam na płycie DVD, ale w obecnym kompie nie mam napędu CD/DVD. W razie czego mam dostęp do takiego napędu w pracy. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Tomek.

 

 

gavron7
komentarz
komentarz
Pytanie jak w temacie. Mam na starym kompie Windows 7, którego instalowałem z wersji box. Na nowym pececie mam Windows 10, dlatego chcę sprzedać tą 7 box. Czyli najpierw muszę ją odinstalować, tak? Tylko jak to prawidłowo zrobić, żeby nowy właściciel nie miał problemów z instalacją? W sieci są setki stron na ten temat, ale prawie każda mówi co innego... Aha, Windows 7 mam na płycie DVD, ale w obecnym kompie nie mam napędu CD/DVD. W razie czego mam dostęp do takiego napędu w pracy. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Tomek.
 
 
Tak samo jak każdy inny system - np. formatując dysk. Tylko to i tak nie zmienia faktu że nowy ewentualny właściciel o ile ktos w ogóle od Ciebie kupi może mieć problemy z aktywacja.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

tomek11
komentarz
komentarz

Czy mógłbyś mi wyjaśnić dlaczego ktoś miałby mieć problem z aktywacją wersji boxowej?

gavron7
komentarz
komentarz

Nieważne jaka wersja. Ważne że już była aktywacja. Dokładnie tak sama sytuacja jest w momencie jak kupujesz klucz na allegro olx czy coś takiego. Nie wiadomo czy bez problemu aktywuje się system. Twoja gwarancja nie jest nic warta.
Ja jako kupujący nie mam możliwości sprawdzenia ile razy już system był aktywowany a te właśnie informacje są przechowywane na serwerach MS i jeśli coś pójdzie nie tak to poprostu nie da się go aktywować.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Niebieska
komentarz
komentarz

Zaloguj się na swoje konto MS i zobacz czy licencja od 7 jest przypisana do niego. Druga sprawa sprawdź w licencji wersji box na ile komputerów jest. 

tomek11
komentarz
komentarz

 

45 minut temu, Niebieska napisał:

Zaloguj się na swoje konto MS i zobacz czy licencja od 7 jest przypisana do niego.

Nie mam konta MS.

 

Godzinę temu, gavron7 napisał:

Nieważne jaka wersja. Ważne że już była aktywacja. Dokładnie tak sama sytuacja jest w momencie jak kupujesz klucz na allegro olx czy coś takiego. Nie wiadomo czy bez problemu aktywuje się system. Twoja gwarancja nie jest nic warta.
Ja jako kupujący nie mam możliwości sprawdzenia ile razy już system był aktywowany a te właśnie informacje są przechowywane na serwerach MS i jeśli coś pójdzie nie tak to poprostu nie da się go aktywować.

Mam wersję Windows 7 Home Premium 64. Oryginalny, pełny box, żadne tam klucze z Allegro za 15 zł...

Instalowałem u siebie kilka razy na różnych platformach, oczywiście po uprzednim usunięciu systemu z poprzedniej platformy, więc nie bardzo rozumiem w czym ma być problem z kolejną instalacją, jeżeli odpowiednio usunę system z mojego kompa?

gavron7
komentarz
komentarz
 
Mam wersję Windows 7 Home Premium 64. Oryginalny, pełny box, żadne tam klucze z Allegro za 15 zł...
Instalowałem u siebie kilka razy na różnych platformach, oczywiście po uprzednim usunięciu systemu z poprzedniej platformy, więc nie bardzo rozumiem w czym ma być problem z kolejną instalacją, jeżeli odpowiednio usunę system z mojego kompa?
Ty nie kumasz. Już samo to że instalowałes na kilku komputerach ten sam system a właściwie klucz (bo to jest ważne) sprawia że jesteś nieuczciwym sprzedawca. Ale dobra ja tam się nie znam na niczym i pewnie głupoty gadam.

Powiedz mi tylko jedna rzecz po co zakładasz temat skoro sam napisałeś że już tak robiłeś?? Więc czym to się różni od tego czy zrobi to samo ktoś inny kto kupi od Ciebie klucz? Bo płytę możesz sobie w buty szczerze powiem wsadzić razem z pudełkiem.
O tym czy system jest legalny prawnie determinuje klucz, a co za tym idzie licencja, a nie posiadanie nośnika instalacyjnego - pamiętaj.


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka


Gawel
komentarz
komentarz
5 godzin temu, tomek11 napisał:

 

Nie mam konta MS.

 

Mam wersję Windows 7 Home Premium 64. Oryginalny, pełny box, żadne tam klucze z Allegro za 15 zł...

Instalowałem u siebie kilka razy na różnych platformach, oczywiście po uprzednim usunięciu systemu z poprzedniej platformy, więc nie bardzo rozumiem w czym ma być problem z kolejną instalacją, jeżeli odpowiednio usunę system z mojego kompa?

Jak ktoś od ciebie kupi taki klucz to sprzedaj. Ja osobiście bym go nie kupił, nie mam gwarancji że nigdy tego klucza już nie użyjesz albo jeszcze komuś go nie sprzedałeś

tomek11
komentarz
komentarz

No dobra, dam sobie spokój, bo już zostałem potraktowany jak niemota i przy okazji potencjalny oszust...

Ale do rzeczy, żeby być merytorycznym.

 

13 godzin temu, gavron7 napisał:

Ty nie kumasz. Już samo to że instalowałes na kilku komputerach ten sam system a właściwie klucz (bo to jest ważne) sprawia że jesteś nieuczciwym sprzedawca. Ale dobra ja tam się nie znam na niczym i pewnie głupoty gadam.

Powiedz mi tylko jedna rzecz po co zakładasz temat skoro sam napisałeś że już tak robiłeś?? Więc czym to się różni od tego czy zrobi to samo ktoś inny kto kupi od Ciebie klucz? Bo płytę możesz sobie w buty szczerze powiem wsadzić razem z pudełkiem.
O tym czy system jest legalny prawnie determinuje klucz, a co za tym idzie licencja, a nie posiadanie nośnika instalacyjnego - pamiętaj.

 

Jesteś co najmniej mało uprzejmy, delikatnie rzecz ujmując. Dlaczego piszesz, że instalując system na różnych i moich i legalnych platformach jestem nieuczciwym sprzedawcą? Wersja box pozwala mi na to, z tego co wiem to mogę instalować ile chcę na nowych platformach, pod warunkiem że odinstaluję system z poprzedniej platformy. I tak też robię za każdym razem, o czym zresztą wspomniałem.

 

Założyłem ten temat właśnie po to, żeby dowiedzieć się jak odinstalować system w 100% legalnie i tak go sprzedać, żeby kolejny użytkownik nie miał żadnych problemów. Widać, to bardzo dziwne w naszym kraju dla niektórych...

 

gavron7
komentarz
komentarz
No dobra, dam sobie spokój, bo już zostałem potraktowany jak niemota i przy okazji potencjalny oszust...
Ale do rzeczy, żeby być merytorycznym.
 
 
Jesteś co najmniej mało uprzejmy, delikatnie rzecz ujmując. Dlaczego piszesz, że instalując system na różnych i moich i legalnych platformach jestem nieuczciwym sprzedawcą? Wersja box pozwala mi na to, z tego co wiem to mogę instalować ile chcę na nowych platformach, pod warunkiem że odinstaluję system z poprzedniej platformy. I tak też robię za każdym razem, o czym zresztą wspomniałem.
 
Założyłem ten temat właśnie po to, żeby dowiedzieć się jak odinstalować system w 100% legalnie i tak go sprzedać, żeby kolejny użytkownik nie miał żadnych problemów. Widać, to bardzo dziwne w naszym kraju dla niektórych...
 
Teraz to mówisz tak jakbyś nie wiedział że w taryfach LTE "no limit" jest lejek....
To że wersja box na to pozwala wcale nie oznacza że MS nie zbiera danych o tym wszystkim i że się nie skończy kiedyś możliwość prawda? Założę się o wszysciutenko na całym świecie że nawet nie przeczytałeś licencji, bo jakbyś przeczytał to nie zakładał byś takiego tematu. Skąd wiesz co tak naprawdę jest w licencji? Może jest jak w przytoczonych taryfach no limit - możesz instalować na tysiącu kompow.

Dobra, ale pomijając już wszystko. Zakładając że jesteś uczciwy sprzedawca, chcesz sprzedać klucz nie wiem za ile? 20zl? 5? Nie wiem. Super biznes poprostu ale nic.
W każdym razie sprzedajesz za tą swoją wymarzoną kasę np. mnie (w zyciu systemu MS bym nie kupił ale poświęcę się). Oczywiście transakcja przez internet bo się przecież nie znamy. Ale po 2 minutach od transakcji rezygnuje z niej... I tu zaczynają się kolejne schody bo mogłem sobie klucz spisać. Więc straciłeś swój legalny klucz...

Tak czy siak od samego początku moim zdaniem pomysł bezsensu. Lepiej albo sobie zachować ten klucz albo znajomemu opchnac

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

tomek11
komentarz
komentarz

@gavron7

 

Dzięki za fajne wyłuszczenie tematu, w takim razie odpuszczam ten pomysł.

Miłego wieczoru.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.