x-kom hosting

Przeniesienie serwera pocztowego z home.pl na hmailserver.

Vitaly
utworzono
utworzono (edytowane)

Jak w temacie. Wytłumaczy mi ktoś jak przenieść serwer pocztowy wykupiony na home.pl, na własną maszynę z hmailserver (pop3)? 
Na czym mi zależy, to żeby domena i konta użytkowników pozostały takie same. 
Założenie nowych kont nie wchodzi w grę jako że wszyscy już mają zapisane konkretne adresy, więc adres e-mail musi pozostać identyczny. Nie za bardzo wiem jak przenieść bazę danych, i czy w ogóle jest to możliwe. 

I pytanie dodatkowe, czy hmailserver to bezpieczna opcja sama w sobie, czy wypada zrobić jakieś dodatkowe zabezpieczenia?

gavron7
komentarz
komentarz

Może lepiej zlec to komuś? Ja chętnie przytulę paręnaście złociszy.

Zaczne od końca. Skoro to Twój serwer na własnym sprzęcie to rozumiem że ma on publika. A co za tym idzie trzymanie windowsa na publiku to dosyć mocno a nawet bardzo mocno chory pomysł. No ale w czasie covida nic mnie nie zdziwi...

Z nazwy musisz pobrać bazę ale niestety jej nie oobierzesz bo znając życie masz wykupiony serwer pocztowy a nie coś. Więc takiej bazy nie masz. Musisz zatem ręcznie każdego maila przeklepac itp. chyba że nazwę do czegoś wyeksportować i uda się to w jakiś magiczny sposób poskładać na tym czymś co chcesz odpalić.

Ps. Generalnie dziwny pomysł. Mogę spytać czym spowodowany?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Vitaly
komentarz
komentarz
55 minut temu, gavron7 napisał:

Może lepiej zlec to komuś? Ja chętnie przytulę paręnaście złociszy.

Zaczne od końca. Skoro to Twój serwer na własnym sprzęcie to rozumiem że ma on publika. A co za tym idzie trzymanie windowsa na publiku to dosyć mocno a nawet bardzo mocno chory pomysł. No ale w czasie covida nic mnie nie zdziwi...

Z nazwy musisz pobrać bazę ale niestety jej nie oobierzesz bo znając życie masz wykupiony serwer pocztowy a nie coś. Więc takiej bazy nie masz. Musisz zatem ręcznie każdego maila przeklepac itp. chyba że nazwę do czegoś wyeksportować i uda się to w jakiś magiczny sposób poskładać na tym czymś co chcesz odpalić.

Ps. Generalnie dziwny pomysł. Mogę spytać czym spowodowany?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 


Home.pl, Nazwa.pl i chyba zenbox.pl. Święta trójca się wyje*ała że to tak ujmę. Co pół roku można coraz więcej ich użytkowników kupić na darkwebie. Firma korzysta z serwera pocztowego home.pl na thrunderbird, i co chwile są problemy z włamaniami na pocztę. Wszystkie możliwe opcje były sprawdzane. Komputery, nośniki danych, nawet logowania pracowników. Wszystko było w świetnej formie, na pełnych zabezpieczeniach i wersjami premium malwarebytes/avasta i innych programów. Na koniec, pozostała tylko opcja że wysypał się dostawca serwera. Jak pokazuje strona https://haveibeenpwned.com/, i zasadniczo każda inna strona tego typu - pełne info firmowych maili (które były używane tylko i wyłącznie w firmie)
Po konsultacji z paroma znajomymi firmami, wszyscy trzej dostawcy mają ten sam problem. Informatyk jakiś przyszedł, zrobił w kilkunastu firmach; firmowy serwer pocztowy, od tamtej pory nie mieli żadnych włamań na pocztę przez grube miesiące. 
Uznałem że u siebie też to zrobię, jednak nie jestem aż tak ogarnięty żeby zrobić to na sucho (bez poradzenia się mądrzejszych ode mnie). 

Jakie jest twoim zdaniem wyjście z tej sytuacji? Mam w pełni sprawny dobry komputer od fujitsu który jest wręcz stworzony do serwera pocztowego, dobre połączenie światłowodowe i dużo wolnego czasu. 
Jak postawić serwer pocztowy żeby działał i był bezpieczny?

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Najmniej bezpieczną częścią każdego zabezpieczenia jest użytkownik. Założę się że 90% Twoich użytkowników ma standardowe hasła. Uwierz mi, nikt nie włamuje się na 'serwer pocztowy' tylko na konta użytkowników danego serwera. 

 

Zakładając że przeniesiesz wszystko do siebie do domu/firmy czy gdzieś na Twoją maszynę. Nic się nie zmieni a nawet może się pogłębić - dlaczego? Dlatego że może być np. DDOS. I co wtedy zrobi Twój komputer? Nie masz żadnego blackhola czy czegokolwiek innego więc zostaniesz pozbawiony łącza na czas ataku... Nawet jak postawisz przed kompem firewalla który będzie miał blackhola to i tak Twoje łącze zostanie wysycone... No chyba że dysponujesz kilkoma łączami 40Gb/s ale raczej nie skoro pytasz o takie rzeczy...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.