x-kom hosting

Niski ping w speedtestach- granie online praktycznie nie możliwe

Hammer
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

 

W swego typu "akcie desperacji". Szukam rozwiązania pewnego problemu po różnych forach. 

 

W czerwcu poprzedniego roku z braku alternatyw jeśli chodzi o normalny dostęp do internetu (pomijając LTE od plusa itd) porzucając vectre stałem się abonentem multimedii polska. 

Przez kilka miesięcy czyli do około września/ października byłem w miarę zadowolony i nie mogłem szczególnie narzekać na jakość usług, było po prostu ok. 

 

Niefortunnie- uciekając od pewnej znanej w całej Polsce firmy na literkę "V" i tak do niej trafiłem jako iż MM Polska została przejęta przez wyżej wymieniona spółkę. 

 

Od tamtego momentu zaczęło się: przerwy w dostawie internetu, klatkowanie czy zanikanie sygnalu tv... Pokryło się idealnie z tym momentem. Nie tylko u mnie gdyż kilku znajomych miało podobne odczucia.

 

Pracuje na codzienne zdalnie łącząc się z systemami wewnętrznymi firmy przez chmurę, mimo iż pracować się da to nawet tam zauważyłem że pojawiają się opóźnienia których wcześniej nie miałem, ale charakterystyka pracy nie wymaga mega szybkiego czasu reakcji więc można to przeboleć i dalej efektywnie pracować

 

Katastrofalny wręcz spadek jakości odczułem za to podczas grania online co stalo praktycznie katorga- po godzinach oraz w weekendy gram głównie w różnego rodzaju produkcje piłki kopanej tj. FIFA21 - mimo iż serwery EA to temat rzeka to jednak coś jest nie tak po stronie operatora. 

Rozgrywka jest opóźniona a gra nie reaguje na komendy nie ważne czy są to godziny szczytu czy środek nocy- dzieje się to samo ( 90% czasu niegrywalne) czyli wyżej wspomniane opóźnienia i brak reakcji na komendy. Zaniosłem moja konsole PS4 do dwóch różnych znajomych korzystających z usług innych operatorów by wykluczyć wadliwość sprzętu- nic z tych rzeczy. Wszystko śmigało aż miło.

 

Co może być przyczyną wyżej opisanej sytuacji ? Ping na speedtestach jest w normie 20-50ms w zależności od serwera z którym się łącze, jitter przeważnie bardzo niski, brak utraconych pakietów. Granie natomiast to masochizm powodujący tylko irytację poprzez opóźniona i nie reagująca na komendy rozgrywkę gdzie czas reakcji jest kluczowy. Co mogę zrobić aby ta sytuację poprawić ? Czy jest jakiś sposób aby ruszyć operatora , sprawdzić drogę pakietów itd. ? Na infolinii według nich jest wszystk ok....Mam już tej sytuacji serdecznie dosyć. Nie wierzę w przypadki- po przejęciu jednej firmy przez drugą wszystko podupadło. 10 lat temu na połączeniu 100x wolniejszym nie miałem takiego cyrku. Problem musi leżeć po stronie operatora gdyż jak wyżej wspomniałem ta sama konsola i gra podpięta pod inny internet działa wiele lepiej mimo podobnych parametrów łącza. Dla jasności- wszystko jest połączone przez kabel. Sama gra przed wejściem do meczu pokazuje ping rzędu 28-40ms ale ma się to nijak do rzeczywistości gdyż nawet granie na LTE z telefonu ma podobny efekt. 

 

 

 

Pozdrawiam i bardzo liczę na pomoc.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Hammer

Hammer
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź, widziałem powyższy temat jednak nijak nie mogę zalogować się do routera. Próbowałem tego wielokrotnie- widocznie operator kompletnie blokuje taka możliwość. Używam modemu arris tg2492s czyli tego dostarczonego przez operatora.

 

 

gavron7
komentarz
komentarz
Dzięki za odpowiedź, widziałem powyższy temat jednak nijak nie mogę zalogować się do routera. Próbowałem tego wielokrotnie- widocznie operator kompletnie blokuje taka możliwość. Używam modemu arris tg2492s czyli tego dostarczonego przez operatora.
 
 
To modem a nie router i jest przezroczysty dlatego nie możesz ;) ty nic na nim nie ustawisz.
Kup sobie router i wtedy będziesz mógł coś zrobić. A poza tym kabel kabel kabel

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Hammer
komentarz
komentarz

Dzieki ponownie za odpowiedź.

 

Domyślam się że nie jest to sprzęt najwyższych lotów.

Jestem w stanie zainwestować i kupić sprzęt  lepszej klasy jednak czy taka akcja rzeczywiście przyniesie pozytywny skutek ? Dodatkowo nie wiem czy operator może sobie zastrzec że używany ma być modem od nich tylko i wyłącznie ?

Co do kabla- oczywiście tam gdzie chce mieć połączenie stabilne czyli pc i PS4 zawsze wpinam kabel. Po wifi hulaja tylko smartfony i laptop okazyjnie włączany.

 

Mogę prosić o polecenie niedrogich ale w miarę dobrych routerów ? Nigdy się takim tematem nie interesowałem.

 

Pozdrawiam

 

 

gavron7
komentarz
komentarz

Ale absolutnie nie mówię tu o "zmianie" bo na taką zmianę nie masz co liczyć... Poza tym jak mówiłem sprzęt ISP pracuje jako modem a więc jest przezroczysty dla reszty urządzeń. Chociaż z drugiej strony skoro wifi masz z niego to nie może pracować jako bridge
Nieważne. Jak chcesz mieć kontrolę nad tym co dzieje się w Twojej sieci kup sobie jakiś router, my podłączamy klientom dlink dir825. Podłączasz go pod modem i z niego wychodzisz na urządzenia. Dzwonisz do isp aby wyłączyli wifi na ich urządzeniu a jeszcze lepiej aby przestawili na bridge i dostaniesz login i hasło albo podasz im mac routera.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Hammer
komentarz
komentarz

Dzwoniłem do MM/Vectry - obecnie jedno i to samo. 

Techniczni powiedzieli że oni ze swojej strony nie blokują możliwości podłączania swoich urządzeń. Zaproponowali także włączenie publicznego i statycznego adresu IP za niewielką dopłatą.

Chciałbym mieć możliwość przekierowywania portów co nie raz producenci poszczególnych gier zalecają by otworzyć by uzyskać lepszą rozgrywkę. 

 

Czyli podsumowując: 

 

1. Kupuje router podłączam go do WAN 

2. Dzwonię do operatora by wyłączyli wifi na ich modemie. 

3. Konfiguruje sieć i podpinam wszystkie urządzenia pod własne urządzenie. 

 

Czy po takiej operacji będę miał jakieś limity jeśli chodzi o ilość urządzeń ? 

 

Przepraszam za być może proste i laickie pytania ale trochę czasu minęło od mojej ostatniej zajawki jeśli chodzi o sprzęt komputerowy ;) . Nie chcę jednocześnie wtopić pieniędzy w coś co nie przyniesie efekty.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

  • 2 tygodnie później...
gavron7
komentarz
komentarz

i tak i nie. jeśli limit np. >250urządzeń Ci przeszkadza to tak, będziesz miał limity

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.