x-kom hosting

Myszka do 300zł

WiNEX
utworzono
utworzono

Cześć, szukam nowej myszki, potrzebuję Waszej pomocy.

Myszy, jakie używałem do tej pory (będę się do nich odnosił w wymaganiach, aby jak najlepiej opisać to, czego oczekuję od nowej): Logitech G403 Mionix Castor
Powód zmiany myszy: awaria poprzednika
Chwyt: Palm/Claw (w zależności od gry)
Przeznaczenie: Gry FPS
DPI: 800
Czułość w grach: raczej niska, w CS:GO np. okolice 1,3.
Dłoń 17,5cm x 9cm

Główne Wymagania:

  • Dobry sensor (wiadomo - do gier FPS)
  • LOD na poziomie 1.2mm lub możliwość dostosowania tego poziomu
  • Kształt: jeśli o to chodzi, w G403 garb był dla mnie zbyt masywny i prawy bok zbyt ostro pochylony, przez co zdarzało się, że mały/serdeczny palec trzymałem ściśnięte. W Castorze kształt był bardziej płaski (pod palm dla mnie troszkę za płaski), jednak prawy bok był dziwnie wyprofilowany (przynajmniej pod palm) - również brakowało miejsca po prawej na palce. 
  • Waga maksymalnie 95g, optymalnie 85g-95g.

Dodatkowe uwagi:

  • Scroll: w G403 chodził dobrze, jednak pod FPSy za lekko. W myszkach Zowie przeskok scrolla jest mocny i wyczuwalny, jednak gdy rolka się przetrze, o wiele trudniej będzie zmienić pozycję scrolla bez przykładania większej siły, więc (wydaje mi się) kompromis między tymi rozwiązaniami byłby dobry, ewentualnie ta druga opcja, jednak z chropowatą faktura.
  • Nie zależy mi na RGB - jego brak nie będzie problemem

Cena: optymalnie do 200-250zł, maksymalnie 290zł. (wolałbym oczywiście tańszą opcję)

Tutaj pojawiło się pytanie - czy opłaca mi się inwestować takie pieniądze w nową mysz, czy może lepiej ponownie kupić o wiele tańszego Castora? O co mi chodzi - Castor miał być dla mnie myszką zamienną, jednak z nim zostałem. Nie był idealny, ale nie był też tragiczny, główne wady (dla mnie), jakie miał, to kształt (nie było tragedii - był o wiele lepszy, niż w G403, jednak troszkę brakowało do optymalnego dla mnie kształtu, przynajmniej przy palmie), oraz waga - jest dla mnie dość ciężki. Zacząłem się zastanawiać, czy opłaca mi się dorzucić 200zł po to, aby pozbyć się tych wad, które w sumie nie są aż tak rażące (przynajmniej ta pierwsza)? Pójść na kompromis i wybrać znów Castora, czy jednak dołożyć te 200zł i wziąć coś innego?

Do tej pory najbardziej zwróciłem uwagę na Razer DeathAdder V2 (głównie ze względu na kształt), szkoda co prawda raczej skromnej ilości gumy po bokach  , zastanawiałem się też nad Zowie (bo w końcu takie popularne wśród profesjonalnych graczy), ale rażą mnie rzeczy typu kabel bez oplotu (i cena wykraczająca poza budżet).

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Cena/jakość logitech g502 hero z kodem 100x100 za 199zł 

na xkomie 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.