x-kom hosting

HP DeskJet 2620 doprowadza mnie do szału. Problem z tuszami

piociel
utworzono
utworzono

Cześć,

mam roczną drukarkę HP DeskJet 2620, w której tusz znika?! Dotyczy to równo kolorowego jak i czarnego.

Tak, wiem, powiecie, że:

- zużywany jest na czyszczenie głowic

- że może być drukowany z koloru podczas drukowania czarnego,

- że wysycha...

...Otóż nie. Wygląda to tak:

Napełniam wszystkie do pełna, robię podciśnienie odssysając  od strony dysz za pomocą specjalnej przystawki, zaklejam górę.

W tym momencie, wszystko jest ok. Po tygodniu, dwóch, po wydrukowaniu może 10-20 stron średnio wypełnionych drukiem, tuszu zaczyna brakować - braki danego koloru na wydruku.

I wtedy przychodzi największe zdziwienie, że znowu mogę wlać pełną dawkę tuszu do każdego z pojemników.

Drukarka włączana jest tylko w momencie jak jest potrzebna, czyli rzadko.

Podejrzewam, że coś jest na rzeczy, jak drukarka rozpoznaje, że drukuje się na nieoryginalnym/napełnianym tuszu. Soft wykrywa, że mimo braku tuszu (on widzi puste pojemniki), tusz jest przelewany na tackę/prowadnicę  poniżej, ponieważ tam jest mocno brudno.

Czy moje teorie spiskowe mają sens, czy może robię coś źle?

W tym momencie mam ochotę wyrzucić ją przez okno i kupić coś na zasadzie drukarki ze swobodnie uzupełnianymi tuszami.

eryk93
komentarz
komentarz

Zasadniczo powinno się wymieniać pojemniki zamiast dolewać tusz strzykawką, każdy patrzy na koszta a nie na praktyczne rozwiązania i co ważne "Oryginalne" pojemniki a nie żadne "zamienniki" bo taniej, bo to strzał w kolano ;) 

piociel
komentarz
komentarz

Dziękuje Ci bardzo za taką wypowiedź. Równie dobrze mógłbyś nic nie napisać. 

Równie dobrze mogłoby nie być tego forum, tylko moglibyśmy wszystko kupować nowe i oryginalne - jako jedyne rozwiązanie każdego problemu. 

Niebieska
komentarz
komentarz

W przypadku drukarki HP nie opłaca się kupować zamienników czy zestawów do napełniana pojemników z tuszem, to nie stare Lexmarki co to na to pozwalały. 

  • Dobra wypowiedź 1
eryk93
komentarz
komentarz
Godzinę temu, piociel napisał:

Równie dobrze mogłoby nie być tego forum, tylko moglibyśmy wszystko kupować nowe i oryginalne - jako jedyne rozwiązanie każdego problemu. 

Gdyby ludzie tak robili, było by o wiele mniej problemów ;)

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.