x-kom hosting

Kursy programowania

Verbatov
utworzono
utworzono

Cześć. Jestem praktycznie na początku swojej kariery zawodowej i pomyślałem że jeśli mam coś zmienić to teraz, bo za kilka lat może być za późno. W Internecie natrafiłem na różne szkoły, które oferują naukę programowania. Czy ktoś z Was miał do czynienia z takimi kursami i może powiedzieć coś więcej na ten temat? Czy warto iść w tym kierunku? Jeśli tak to jaki moglibyście mi polecić język programowania? Który język jest najbardziej perspektywiczny? Jak wygląda poszukiwanie pracy po takim kursie? Jakie szkoły moglibyście mi polecić? Pierwsze linki z googla wyświetlają takie szkoły jak sdacademy, coderslab, alx, kodilla. Jestem kompletnie zielony w temacie, a koszt takiego kursu nie jest mały więc chciałbym się dowiedzieć czy warto zainwestować tyle pieniędzy i iść w tym kierunku.

gavron7
komentarz
komentarz



Osobiście (bez żadnych kursów) zacząłem od 1988 na Atari od BASIC później przesiadka na PC i programowalne w Basic, Pascal, PHP, Python, JavaScript.
Ale ja robię to hobbistycznie a tak w ogóle się nie znam na niczym więc nie patrz na moją wypowiedź ;)

Ps. Jak pisałem ja nie byłem na ZADNYM kursie programowania, tym bardziej nie skończyłem żadnej szkoły informatycznej. Poprostu dużo czytałem i kombinowałem. W dzisiejszych czasach jest o wiele wiele łatwiej nawet bez kursów bo wystarczy google wpisać co się chce zrobić i mamy odpowiedź także nie wiem czy takie kursy są potrzebne w ogóle.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Viroz
komentarz
komentarz

Osobiście chodziłem na kurs stacjonarny(C#, strony internetowe, itp...). Nie wiem jak bardzo różnią się takie kursy, ale myślę, że zdecydowanie warto. Zanim coś wybierzesz, dobrze byłoby poczytać opinie o tym kursie, ewentualnie użyć jakiegoś "okresu próbnego". Co do opłacalności, może być różnie, zależy od tego, ile czasu poświęcisz na to poza kursem.

 

Ja polecił bym Ci najpierw spróbować programowania samemu, w domu z pomocą tutoriali na YouTube, czy stron typu javastart, jeśli Ci się spodoba, ale uznasz, że sam się wszystkiego nie nauczysz, zapisz się na taki kurs.

Verbatov
komentarz
komentarz

@gavron7 bardzo fajny filmik. Czyli najlepiej iść w JS, Javę i Pythona. Z tego co czytałem to kursy na Javę i Pythona trwają bardzo długo ok 300h a na JS jedynie 105h więc myślę że najlepiej zacząć od JS i ewentualnie później próbować uczyć się Javy.
Gratuluję Ci że sam byłeś w stanie się tego nauczyć. Ja nie jestem typem samouka i wolę dostać gotowy materiał i w jak najszybszym czasie nauczyć się programować.
@Viroz czyli rozumiem że ten kurs pomógł Ci znaleźć pracę? Myślę że jestem zdecydowany na Javę Script ponieważ kurs nie trwa wiecznie i wydaje mi się że najlepiej zacząć od czegoś prostszego i nie w astronomicznej cenie :D A jeśli mi się to spodoba to na pewno dalej będę się rozwijał w tym kierunku.

gavron7
komentarz
komentarz

Ale to nie tędy droga. Widzę że za wszelką cenę chcesz jak najszybciej... Nie da się tak.

Moim zdaniem zacznij od pythona. Ja się go "nauczyłem" o ile w ogóle można powiedzieć że go umiem (coś tam zrobię oczywiście) w 1 dzień tylko kilkoma filmikami z YT.

Najlepiej zacznij od czegoś takiego... Załóżmy że chcesz zbudować program który wyświetla aktualną godzinę. (Pomijam że dzisiejsze komputery doskonale wiedzą którą jest godzina).. najpierw założenia.,

niech G=M=0 na samym początku.
Pokaż G:M
co dalej? Jak działa zegar? M zawiera się w przedziale od 0 do 59. A G od 0 do 23.
Teraz z każdym krokiem M=M+1.
Jeśli M>59 to wtedy M=0 i G=G+1
Jeśli G>23 to G=0 i M=0
Poczekaj sekundę
Powtórz od pokaż G:M

I tak właśnie w głowie na kartce czy gdziekolwiek indziej musisz myśleć i mieć taki plan działania.

Kumasz?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Zawsze musisz wiedzieć czego potrzebujesz. Jak to ma działać.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Verbatov
komentarz
komentarz (edytowane)

@gavron7 kumam. Czyli główkowanie, logiczne myślenie i kombinowanie. Wygląda to interesująco. Wiem że na naukę trzeba poświęcić dużo czasu ale z tego co wyczytałem to JS jest najprostszym językiem do nauki. Dlatego wydaje mi się że zamiast wychodzić na głębokie wody lepiej zacząć od czegoś łatwiejszego i zobaczyć jakie będą efekty. Jeśli mi się to spodoba, uda mi się znaleźć pracę, zarobki wzrosną to wzrośnie również chęć nauki innych języków i poszerzania swoich umiejętności.
Natrafiłem w Internecie na dwa duże szkolenia. Oferta wygląda bardzo profesjonalnie i odnoszę wrażenie że oni naprawdę oferują możliwość przebranżowienia się a nie tylko trochę nauki z nie wiadomo jakim efektem. Czy mógłbyś spojrzeć na to okiem eksperta i powiedzieć czy warto iść na coś takiego?
https://coderslab.pl/pl/kurs/javascript-developer-react/o-kursie
https://kodilla.com/pl/bootcamp/front-end?&editionId=425

@Akademia ALX dziękuję za odpowiedź, rozważę Państwa ofertę. Jeśli dobrze patrzę to 1+2 za cenę około 8k wychodzi 160h?

gavron7
komentarz
komentarz

Nie powiem czy dobre czy złe i który wybrać, bo szczerze jak mówiłem od początku nie byłem na żadnym z takich kursów, poza tym nie wierze w tego typu rzeczy. Jeśli naprawdę chcesz się nauczyć to nauczysz się sam bez żadnych kursów (obecnie podstawy bardzo łatwo przyswoić bo jest pełno najróżniejszych poradników). A jak coś chcesz 'więcej' to i tak żaden kurs nie nauczy Cię logiki i myślenia. A skoro już będziesz logicznie myślał i wiedział co tak naprawdę w danym miejscu kodu potrzebujesz zrobić to znajdziesz to na necie.

 

Ja robię to tak: piszę, piszę, piszę a jak mam czkawkę to zaczynam szukać. po znalezieniu wklejam i uruchamiam. (zakładamy że działa zgodnie z oczekiwaniami) więc analizuję to co wkleiłem jak działa i poprawiam swoją logikę dlaczego nie umiałem tego wykonać, ewentualnie zmieniam wklejony kod po swojemu.

 

Programowanie składa się z kilku(nastu/dziesięciu/set) komend które cały czas się powtarzają w odpowiedniej kolejności w kodzie. Tylko właśnie JAKA to kolejność musisz pomyśleć logicznie.

 

W moim przykładzie o zegarku - pomyśl co byłoby gdybyś linijkę odnośnie "godzin" przeniósł o dosłownie jeden wiersz do góry? Otórz zegar mając godzinę 23:59 w następnym kroku pokazałby godzinę 24:01, a przecież takiej godziny nie ma. Dlaczego? Dlatego że najpierw jest sprawdzana w tym przykładzie godzina, a później minuta i jeśli minuta>59 to godzina=godzina+1. A więc w rezultacie działa źle.

 

 

 

Verbatov
komentarz
komentarz (edytowane)

Oczywiście że podstawy mogę samemu opanować ale nie wejdę na poziom który umożliwiłby mi pracę. Ja obecnie uczestniczę w innym kursie i wiele się nauczyłem tak więc jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć to dużo wyciągnie z takiego kursu, uważam że o wiele więcej i w o wiele krótszym czasie niż gdyby sam się uczył.
Chciałem tylko żebyś spojrzał na program kursu i na tej podstawie ocenił czy warto.

1) Wstęp: zaawanzowany html i css

2) Responsive Web Design: Sass RWD

3) Java script

4) ECMAScript6

5) Biblioteka Java script react

6) Projekt końcowy

Jak wejdziesz w link i zjedziesz na dół to masz cały program i wszystkie szczegóły. Mógłbyś na to zerknąć i powiedzieć co o tym sądzisz?
Przeglądając kursy w tej szkole zauważyłem że różnica cenowa między JS, Java a Python jest bardzo mała i teraz mam dylemat czy może lepiej jednak iść w Javę albo Pythona. Chciałbym wybrać język który jest najpopularniejszy na rynku pracy i będzie mi łatwiej znaleźć pracę. Z tego co patrzyłem to Python raczej odpada.

 

  • 4 tygodnie później...
PatrycjaS
komentarz
komentarz

Jeśli widzisz w tej branży swoją przyszłość, to zacznij od szkoleń i kursów. Różne są widełki cenowe, ale dzięki praktycznemu doświadczeniu poznasz wiele przydatnych nowinek. W firmie , dla której pracuję, braliśmy udział w szkoleniach certyfikacyjnych, tj. Prince2, Agile PM, DcNart, a także szkoleniach oferowanych przez fundusze europejskie. 

  • 1 miesiąc później...
Verbatov
komentarz
komentarz (edytowane)

Już zdecydowałem się na kurs. Za 9 miesięcy dam Wam znać czy coś z tego wyszło ;)
Dzięki za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.