x-kom hosting

Czy można za pomocą Laptopa obejrzeć film z płyty DVD na telewizorze?

Darom
utworzono
utworzono

Powiedzcie mi proszę. Mam płytę DVD z filmem, który chciałbym uruchomić na laptopie swoim Asus, ale żeby ten film można było oglądnąć na moim dużym telewizorze. Czy tak się da ? - Mam na laptopie VLC Portable wgrany. Czy to trzeba jakoś podłączyć kablem specjalnym laptopa z telewizorem ? czy nie trzeba tego robić ? I czy przykładowo mogę film włączyć na laptopie w pokoju jednym, a oglądać ten film na telewizorze w drugim pokoju ? Jeśli jest taka możliwość to proszę powiedzcie mi jak to sobie ustawić ? - Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

Telewizor Mam jaki mam .

Sławomir
komentarz
komentarz

Nie wiem czy telewizor może być połączony siecią lokalną z komputerem aby mieć wgląd lub przesyłać odbierać z niego dane.

 

Na pewno łatwiej i pewniej po prostu podłączyć laptopa za pomocą kabla hdmi do tv.

Darom
komentarz
komentarz

@Sławomir Wiem, że kablami HDMI można podpiąc laptop z telewizorem. Mój telewizor posiada wbudowany chromecast i chciałem za pomocą tego bez przewodowo oglądać filmy z laptopa na telewizorze. Czy wiesz może jak to zrobić ? 

Sławomir
komentarz
komentarz

Jak przesyłać wideo z VLC

Aby znaleźć Chromecasta, musisz kliknąć Playback> Renderer> Scan. Jeśli Twój Chromecast już pojawia się w menu, kliknij go na liście. Otwórz plik wideo w VLC i kliknij przycisk "Play". Użyj menu Media> Otwórz plik lub po prostu przeciągnij i upuść plik wideo z menedżera plików w oknie VLC.

Mam nadzieje że ta instrukcja jest dość zrozumiała.

 

 

 

 

https://pl.if-koubou.com/articles/how-to/how-to-stream-from-vlc-to-your-chromecast.html

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.