x-kom hosting

UPC a zerwanie umowy pomocy

pawlik1005
utworzono
utworzono

Witam otóż posiadam internet z UPC i planuje się przeprowadzić i stracę prawo do lokalu chciałbym zerwać umowę z UPC ponieważ nie dostarcza pod mój nowy adres internetu lecz w przypadku zerwania umowy chcą mi naliczyć dosyć sporą karę i oto moje pytanie do was co mogę zrobić był ktoś w podobnej sytuacji? 

gavron7
komentarz
komentarz

Możesz spróbować zrobić cesję umowy na nowego abonenta. I to tyle tak naprawdę.

A wiesz dlaczego chcą Ci naliczyć karę? Prawidłowo z resztą.. Bo to z Twojej winy a nie z ich chcesz ją zerwać.

 

Innym sposobem jest sprawdzenie ile miałbyś tej kary umownej za zerwanie, a ile miałbyś zapłacić za abo do końca trwania umowy.

Musiałbyś podać swoje dane - tj. jaki masz w umowie abo, jaką karę/ulgę, od kiedy i na ile czasu umowa.

 

W niektórych wypadkach warto zerwać np.

 

----

umowa na 24miesiące,

kara umowna/ulga przyznana abonentowi w ramach promocji - 2500zł

abo - 30zł/mc

 

po 12 miesiącach zrywasz umowę i tak:

kara jaką miałbyś zapłacić ISP - 1250zł

abo do końca trwania umowy - 30*12 = 360zł

 

czyli w tym wypadku bardziej opłacałoby Ci się zapłacić abo do końca trwania umowy.

 

---

umowa na 24miesiące,

kara umowna/ulga przyznana abonentowi w ramach promocji - 2500zł

abo - 120zł/mc

 

po 12 miesiącach zrywasz umowę i tak:

kara jaką miałbyś zapłacić ISP - 1250zł

abo do końca trwania umowy - 120*12 = 1440zł

 

czyli w tym wypadku bardziej opłacałoby Ci się zapłacić karę umowną.

 

Tak jak pisłem wyżej musiałbyś podać bardziej szczegółowe dane.

  • Dobra wypowiedź 1
pawlik1005
komentarz
komentarz

Kara by wynosiła 4000zł więc wygodniej by mi było jeśli już płacic abonament 60zł na msc ponieważ umowy zostało 1.5 roku
Słyszałem że istnieje możliwość napisania do nich i mogą umorzyć karę czy ktoś już tak robił jakie jest prawdopodobieństwo ?

gavron7
komentarz
komentarz
Kara by wynosiła 4000zł więc wygodniej by mi było jeśli już płacic abonament 60zł na msc ponieważ umowy zostało 1.5 roku
Słyszałem że istnieje możliwość napisania do nich i mogą umorzyć karę czy ktoś już tak robił jakie jest prawdopodobieństwo ?
Chcesz mi powiedzieć że za pakiet który masz cena wynosi 222.222zl bez promo?

Nie licz na to że umorzą. Niby z jakiego powodu mieliby? Przecież to dla nich czysty zysk. Jeśli wziąłeś u nich tylko internet to czystszego zysku nie ma. Koszt Twojego łączą u operatora to tak naprawdę 0zl więc cały abo idzie dla isp. Jeśli jest telewizja to nie jest tak różowo bo isp z telewizji ma ok 5--10zl od dekodera

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

pawlik1005
komentarz
komentarz (edytowane)

To jest dokładnie internet 500mb/s + jakiś podstawowy pakiet tv bez dekodera po samym kablu
Maila napisałem żeby mi wyliczyli ile zapłacę karyi dostałem maila zwrotnego z tą właśnie kwotą
Z tym że z tego co czytam w papierach na tv nie ma żadnych ulg promo jest na internet tylko

Edytowane przez pawlik1005
gavron7
komentarz
komentarz
To jest dokładnie internet 500mb/s + jakiś podstawowy pakiet tv bez dekodera po samym kablu
Maila napisałem żeby mi wyliczyli ile zapłacę karyi dostałem maila zwrotnego z tą właśnie kwotą
Z tym że z tego co czytam w papierach na tv nie ma żadnych ulg promo jest na internet tylko
Nie ma ulg bo oni nie zarabiają na tv jak każdy operator . Obojętnie gdzie masz tv to i tak twój operator nie zarabia praktycznie nic na tv.

A czy dostaniesz internet 5Mb 100Mb 500Mb 1000Mb czy więcej to Twój isp za Ciebie praktycznie nie ma kosztów więc cały abo to jego zysk. A neta obojętnie od tego ile masz prędkości to i tak wykorzystasz tyle samo więc jemu to wisi.

Tak czy siak wracając do tematu nic nie ugrasz. Nie masz najmniejszych podstaw. Jedynie co można próbować to trochę naciągane ale - psuć sobie instalacje nie w domu ale to musiałby być proces długofalowy aby zadziałał i e dodatku jest to mało legalne bo instalacja poza Twoim mieszkaniem nie należy do Ciebie więc jej psucie grozi policja i sądem.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

pawlik1005
komentarz
komentarz

No dobra to przed wyprowadzką zawiesze po prostu internet popróbuję ich pomęczyć jak nie wyjdzie to pozostaje mi płacenie abonamentu i już w każdym razie dzięki za pomoc

Lester
komentarz
komentarz

Jeszcze sprawdź sobie prędkość internetu, jeśli mają jakieś starsze kable w budynku albo łączone nie tak jak trzeba i nie masz tej prędkości za którą płacisz, to masz mały punkt zaczepienia do rozwiązania umowy za porozumieniem. 

gavron7
komentarz
komentarz
Jeszcze sprawdź sobie prędkość internetu, jeśli mają jakieś starsze kable w budynku albo łączone nie tak jak trzeba i nie masz tej prędkości za którą płacisz, to masz mały punkt zaczepienia do rozwiązania umowy za porozumieniem. 
Tak ale tylko i wyłącznie po zrobieniu certyfikowanego raportu... Pro.speedtest.pl a nie przejdzie go nie ma szans... Tylko wtedy ktokolwiek pozwoli mu zerwać umowę z powodu szybkości

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

pawlik1005
komentarz
komentarz

A jakby to musiało wyglądać?
Mam jeszcze jedno pytanie jeśli nikt z UPC nie prosił o umowę najmu lokalu może to być punkt zaczepienia ?
Ponieważ nikomu nic nie pokazywałem oni nie prosili zamówiłem przyjechali zamontowali i tyle

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, pawlik1005 napisał:
A jakby to musiało wyglądać?
Mam jeszcze jedno pytanie jeśli nikt z UPC nie prosił o umowę najmu lokalu może to być punkt zaczepienia ?
Ponieważ nikomu nic nie pokazywałem oni nie prosili zamówiłem przyjechali zamontowali i tyle

Kolejny strzał w kolano
To Ty jako ich usługobiorca musisz mieć papiery a nie oni. I to Ty ponosisz koszty ewentualnego remontu lokalu i doprowadzenia go do stanu pierwotnego. Oni mają umowę z Tobą a nie z właścicielem. Na jakiej podstawie mają wiedzieć czy Ty wynajmujesz czy to Twoje mieszkanie? Przecież w dowodzie nie ma adresu? ;)

A co do speedtestu...

Wchodzisz na pro.speedtest.pl, tam sie rejestrujesz i inne tego typu pierdoły. Sciągasz apkę i zgodnie z instrukcją na stronie wykonujesz serię (tygodniową) testów CERTYFIKOWANYCH. Po wykonaniu generujesz CERTYFIKOWANY raport.

 

Powodzenia :P hahaha  od razu powiem że nie masz szans speedtestem tego rozegrać.

 

 

Jedyny rozsądny powód to to co wyżej mówiłem (ale niezgodne z prawem) albo śmierć abonenta :P (jak ją sfingujesz też będzie niezgodne z prawem).

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez gavron7
pawlik1005
komentarz
komentarz

Koniec końców osoba która ma się za mnie wprowadzić wyraziła chęć na cesje całe szczęście ale i tak dzięki za pomoc 

gavron7
komentarz
komentarz
Koniec końców osoba która ma się za mnie wprowadzić wyraziła chęć na cesje całe szczęście ale i tak dzięki za pomoc 
No to masz szczęście ;)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.