x-kom hosting

program boot manager Grub2Win

Gość
utworzono
utworzono

Witam

Jeżeli ktoś posiada instrukcję po polsku do używania i nauczenia się jak działa programu Grub2Win, to proszę o info.  Szukałem na necie, ale

nie można tego znaleźć.  Z tego co widzę sam program jest wyłącznie w wersji anglojęzycznej.

Pozdrawiam,

Krzysiek

gavron7
komentarz
komentarz

Nie ma. A co potrzebujesz grub2win jest okrojona wersja normalnego gruba

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Znaczy nawet nie okrojona . Poprostu chodzi spod winzgrozy

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Gość
komentarz
komentarz

Ok. To w jaki sposób mogę go opanować, jest anglojęzyczny (terminologia dla informatyków)?

Chcę przez niego, zainstalować drugi system operacyjny na kompie. Co mam zrobić,, krok po kroku?

Dzięki

gavron7
komentarz
komentarz
Ok. To w jaki sposób mogę go opanować, jest anglojęzyczny (terminologia dla informatyków)?
Chcę przez niego, zainstalować drugi system operacyjny na kompie. Co mam zrobić,, krok po kroku?
Dzięki
Przez gruba nie instalujesz nic. Z niego tylko bootujesz. System musisz mieć gdzieś zainstalowany.
Gruba służy wyborowi systemu operacyjnego, można też no zabootowac za jego pomocą z USB czy CD jak nie ma takich opcji w bios.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Gość
komentarz
komentarz

Ok - dzięki.

A jeśli mam system na kompie, który jest bootowalny (przeniosłem go z bootowolnego pendrive), to czy mogę przez

Gruba, znaleźć system na twardym dysku (kompie), i w ten sposób go używać?

Po co jest dokonywana partycja dysku?

gavron7
komentarz
komentarz



Ok - dzięki.
A jeśli mam system na kompie, który jest bootowalny (przeniosłem go z bootowolnego pendrive), to czy mogę przez
Gruba, znaleźć system na twardym dysku (kompie), i w ten sposób go używać?
Po co jest dokonywana partycja dysku?


O czym Ty w ogóle piszesz? Mieszasz bootowsnie z partycjami. Poza tym piszesz że masz system który jest bootoeslny bo przeniosłeś go z bootowalnego pendrive?!???!!!

Że o co kamman?
1. Systemu nie da się przenieść/skopiowac trzeba go (chociażby w malutkiej części) zainstalować bo pewna część plików musi znaleźć się w odpowiednim miejscu na dysku
2. Grub nic nie znajduje ty musisz mu podać poprostu powiedzieć - masz uruchomić system z dysku tego a tego
3. Nie zapisujesz plików na "dysku" tylko na partycji. Partycja jest najmniejsza wirtualna częścią dysku. Na dysku możesz mieć kilka partycji wtedy będziesz miał dysk C D E itd (oczywiście przyp. Windows a nie Linux [i nie grub]) mimo fizycznie jednego dysku.
Partycja moze mieć ustawiona flagę np. bootowania. Wtedy taka partycja jest uruchamiana przez bios.

To taki bardzo mega duży skrót informacji. Mniej więcej oczywiście .

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Gość
komentarz
komentarz

Ok. Sorry, ale jestem mało kumaty w tych sprawach.

Dzięki za pomoc.

gavron7
komentarz
komentarz
Ok. Sorry, ale jestem mało kumaty w tych sprawach.
Dzięki za pomoc.
Jak chcesz być więcej to zacznij od angielskiego. Albo chociaż tłumacz Google użyj wbudowany np w Chrome...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.