x-kom hosting

Podłączenie telewizora przez VGA/SCART pod rejestrator hikvision

azurave448
utworzono
utworzono

Cześć, zanim zacznę przywitam się ponieważ to mój pierwszy post - witajcie :)

 

Napotkałem problem z podłączeniem rejestratora hikvision (wyjście VGA/hdmi uległo awarii) do telewizora LG.

Otóż wcześniej po HDMI (kabel ok 20 metrów) uzyskałem obraz z rejestratora monitoringu podłączając go pod telewizor.

Niestety gniazdo wyjściowe HDMI uległo awarii, przeciągnąłem kabel (również ok 20-30 metrów) VGA (skorzystałem z drugiego wyjścia rejestratora, które jest sprawne) i na samym końcu wpiąłem adapter VGA -> SCART. 

 

Telewizor wykrywa, że coś jest podpięte pod SCART lecz występuje komunikat o braku sygnału. Czy do takiego podłączenia potrzebny jest jakiś specjalny konwerter? Czy odległość ma tutaj znaczenie i może generować problem?

gavron7
komentarz
komentarz

Może mieć problem na takiej odległości. Spróbuj na krótkim kablu na chwilę czy zadziała.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Poza tym nie chce Cię martwić ale to chyba wyjście pomocnicze jest więc nie będzie to ten sam sygnał co na wyjściu podstawowym

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

azurave448
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedź. 

Jest jakiś inny sposób? Generalnie to VGA normalnie działało wraz z HDMI (powielony obraz wyjściowy, działały jednocześnie tylko na VGA do tej pory był monitor).

Jakiś wzmacniacz sygnału?

gavron7
komentarz
komentarz

A nie prościej poprostu po lanie to podłączyć? Odpalasz zdalnie albo apke albo po www się łączysz i w dodatku masz sterowanie ..

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

azurave448
komentarz
komentarz

Właśnie problem w tym, że ten TV nie ma LAN/WIFI :( 

To LG 32LF5610.

Tak to monitoring oczywiście jest w sieci.

azurave448
komentarz
komentarz

Tak, wiem o boxach ale chciałbym właśnie użyć go w ostateczności - kabel VGA jest już przeciągnięty.

gavron7
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o kabel VGA to długość > 3m może być problemem nie do przeskoczenia, ale tak naprawdę wszystko zależy od warunków lokalnych gdzie ułożony jest kabel. 

Sprawdzałeś na krótkim kablu?

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.