x-kom hosting

Podłączanie światłowodu

aniajon
utworzono
utworzono

Witam;

 

Mam pytanie, - mam w tej chwili neostradę ORANGE. Za miesiąc lokalna firma(AP-media) będzie podciągała światłowód w mojej okolicy. Pytają się czy też chcę. Orange kończy mi się umowa za chyba za jakieś 6-mcy więc na tę chwilę mi on niepotrzebny. Nie wiem jak to działa. Muszę teraz brać albo później już nie będzie takiej opcji? Wydaje mi się, że podciągną mi do elewacji(lub na słupa koło domu) jakieś pudełko i jak mi się skończy ORANGE to później mi podłączą(?). I druga wątpliwość jeśli ta firma podciąga światłowód to tylko ona może mi przez niego dostarczać internet? Czy będę mogła innego operatora później wybrać? Oczywiście będę dzwonić do nich ale chciałam się mniej więcej zorientować jak to działa by cos wiedzieć przed rozmową.

gavron7
komentarz
komentarz
Witam;
 
Mam pytanie, - mam w tej chwili neostradę ORANGE. Za miesiąc lokalna firma(AP-media) będzie podciągała światłowód w mojej okolicy. Pytają się czy też chcę. Orange kończy mi się umowa za chyba za jakieś 6-mcy więc na tę chwilę mi on niepotrzebny. Nie wiem jak to działa. Muszę teraz brać albo później już nie będzie takiej opcji? Wydaje mi się, że podciągną mi do elewacji(lub na słupa koło domu) jakieś pudełko i jak mi się skończy ORANGE to później mi podłączą(?). I druga wątpliwość jeśli ta firma podciąga światłowód to tylko ona może mi przez niego dostarczać internet? Czy będę mogła innego operatora później wybrać? Oczywiście będę dzwonić do nich ale chciałam się mniej więcej zorientować jak to działa by cos wiedzieć przed rozmową.
Teraz mają ekipę i podciągną do domu za free przypuszczalnie. Później pewnie trzeba będzie zapłacić albo samemu kopać itp.
To jest ich światło więc tylko oni mogą (ta część poza domem) w domu już ktokolwiek

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

aniajon
komentarz
komentarz

Dzięki za odp. 

To idzie słupami nad ziemią słup mam jakieś 10m od domu.

1 godzinę temu, gavron7 napisał:

Teraz mają ekipę i podciągną do domu za free przypuszczalnie.

No właśnie czy to "free" jest tylko gdy weźmiesz u nich internet a jak nie teraz to później już się nic nie da zrobić. Boje się że jak teraz nie wezmę to później się w ogóle nie da lub koszty będą kosmiczne.

 

1 godzinę temu, gavron7 napisał:

To jest ich światło więc tylko oni mogą (ta część poza domem) w domu już ktokolwiek

Mówisz, że tylko oni mogą być dostawcą internetu do mojego domu bo to ich światłowód?

Czy bardziej, że tylko oni mogą mi do domu(w sensie jakąś skrzynkę na elewacje) podciągnąć a później od tej skrzynki to już jakikolwiek dostawca może mi działać.

 

Chciałam właśnie by mi podciągnęli do domu tak by później można było się podłączyć do tego jak mi się skończy obecna umowa. Nawet jakbym miała zapłacić teraz jakieś pieniądze za podciągnięcie od słupa do domu. Da się tak? Robi ktokolwiek tak?

 

Sory za może idiotyczne pytania ale boje się, że jak zadzwonię do nich to nie będę wiedziała o czym mi mówią i czego się spodziewać.

 

gavron7
komentarz
komentarz

1. Teraz mają ekipę więc moim zdaniem jest przyłącze za free
2. Jeśli nic nie podpiszesz teraz to nie musisz wybierać ich mimo iż zrobią Ci przyłącze
3. Mówię że robią Ci przyłącze że słupa do domu i po domu do któregoś punktu. W tym wypadku jeśli chcesz wziąć innego operatora to
1 po domu wszystko jest TWOJE
2 do domu jest operatora więc albo nowy operator zrobi nowe przyłącze albo dogadasz się z obecnym isp o wykorzystanie istniejącej infrastruktury

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.