x-kom hosting

Aktualizacja Bios

YerychoTM
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Posiadam płytę główną ASRock H410M HDV/M.2 wraz z procesorem i3-10100f i 16gb ram Patriot Viper 4. Zauważyłem że na stronie ASRock w dziale sterowników do mojej płyty jest dostępny BIOS w wersji 1.30 (ja posiadam 1.10). Zastanawiam się, czy jest sens aktualizacji tego biosu? Czy jakkolwiek może to pozytywnie wpłynąć na prace mojego komputera, czy raczej dać sobie z tym spokój? Dodam tylko że na podstronie z biosem do pobrania jest wpis który mówi coś w stylu "Jeżeli Twój komputer działa prawidłowo, to odpuść sobie aktualizacje biosu". 

Melchior2137
komentarz
komentarz

Tak jak pisze producent. Raczej nie ma sensu robić aktualizacji jeżeli wszystko śmiga jak należy. Pamiętaj że przy aktualizacji biosu jak coś pójdzie źle czyli np. wyłączą prąd albo wgrana aktualizacja będzie w jakiś sposób uszkodzona to automatycznie tracisz gwarancję (zależy od producenta) a płyta może być do wyrzucenia bo już się nie uruchomi. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.