x-kom hosting

Problem z wifi w laptopie

volumed
utworzono
utworzono

Cześć,

Mam problem z prędkością internetu w laptopie Asus FX705DT. Po kablu prędkość 300-310 Mbps. Na telefonie 3 metry od routera ok. 280 Mbps. Natomiast na laptopie 3 metry od routera tylko 160-170 Mbps. Karta sieciowa wifi w laptopie to Realtek 8821CE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC. Router to Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition. Sieć 5G. Internet od Multimedi. W umowie 300 Mbps. Macie jakieś pomysły co może być nie tak? Dzięki za pomoc.

Niebieska
komentarz
komentarz

Multimedia jak każdy operator gwarantuje prędkość DO określonej wartości i TYLKO po kablu. I nie ma wpływu na prędkość internetu po Wifi.

volumed
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok. Nie winie operatora. Moje pytanie raczej dotyczy tego czy można coś z tą prędkością zrobić. To jest temat związany ze sprzętem (router/karta wifi), a nie z dostawcą internetu. Proszę nie przenosić tematu.

Edytowane przez volumed
gavron7
komentarz
komentarz

Jak uda Ci się oszukać fizykę to da się 

volumed
komentarz
komentarz

Sterowniki są aktualne. Skoro na telefonie jest 270 a na laptopie 170 to chyba nie chodzi tu o prawa fizyki tylko może coś jest nie tak z karta wifi.

Niebieska
komentarz
komentarz

Albo karta wifi obsługuje wifi w starszym standardzie. Ta karta co ją masz to tak super-hiper nie jest. 

volumed
komentarz
komentarz

A da się gdzieś sprawdzić w jakim standardzie karta obsługuje połączenie?

Niebieska
komentarz
komentarz

Chyba we Właściwościach w Menedżerze Urządzeń jak na nią klikniesz prawym przyciskiem myszy. 

volumed
komentarz
komentarz

Karta ustawia się na 433 Mb/s, więc taka jest maksymalna prędkość. Niestety wychodzi na to, że jednak karta wifi jest słabej jakości i nie daje rady. Możecie coś ciekawego polecić jeśli chodzi o karty wifi?

gavron7
komentarz
komentarz
Karta ustawia się na 433 Mb/s, więc taka jest maksymalna prędkość. Niestety wychodzi na to, że jednak karta wifi jest słabej jakości i nie daje rady. Możecie coś ciekawego polecić jeśli chodzi o karty wifi?
Jeśli link zestawia się na 433 to połowa jest max szybkością...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.