x-kom hosting

Problem z pierwszym uruchomieniem komputera.

jakubd1
utworzono
utworzono

Witam, mam mały problem z nowym komputerem, a jako, że jestem ogólnie zielony w tym wszystkim, liczę na Waszą pomoc. 

A więc, po uruchomieniu komputera wyświetlił się błąd "Reboot and select proper boot device or insernt boot media in selected boot device and press a key."

Nie do końca wiedziałem, co to właściwie znaczy, ale udało mi się przejść dalej i teraz jestem w tym "menu". Proszę o pomoc, co mam zrobić, aby pomyślnie wszystko poszło. Proszę o wyrozumiałość i pomoc, z góry bardzo dziękuję. 

IMG_20210113_180404.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

W tym komunikacie chodzi o to, że BIOS nie widzi dysku twardego. Musisz go wskazać w sekcji Boot Priority, pierwsza ikonka z lewej. 

jakubd1
komentarz
komentarz

Nie wiem, czy coś robię nie tak, ale ciągle po zrestartowaniu wyświetla się ten komunikat. 

 

Melchior2137
komentarz
komentarz
1 minutę temu, jakubd1 napisał:

Nie wiem, czy coś robię nie tak, ale ciągle po zrestartowaniu wyświetla się ten komunikat. 

 

Windowsa albo linuxa masz zainstalowanego czy dopiero będziesz to robił?

Gość
komentarz
komentarz

A czy Ty masz w ogóle system zainstalowany?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

jakubd1
komentarz
komentarz

Dopiero będę instalować. 

Na razie komputer jest bez systemu, mogłem to dodać na początku, sory.

Melchior2137
komentarz
komentarz (edytowane)
2 minuty temu, jakubd1 napisał:

Dopiero będę instalować. 

W takim razie musisz to zrobić. Jak chcesz żeby komputer bez systemu pokazał cokolwiek na ekranie?

 

Musisz zrobić pendrive z instalacją, podłączyć go, włączyć komputer i powinna się uruchomić instalacja.

Poradników są setki jak nie tysiące.

  • Super 1
Gość
komentarz
komentarz
Dopiero będę instalować. 
Na razie komputer jest bez systemu, mogłem to dodać na początku, sory.
Naprawdę? To czego się spodziewałeś? Jak myślisz co wyświetli się na telefonie jeśli wywalisz mu andka/IOS/windows??? Do czego wtedy będzie służył taki telefon?

Odpowiedz - będzie drogim przyciskiem do papieru.

I taki właśnie przycisk masz teraz....

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

W takim razie musisz to zrobić. Jak chcesz żeby komputer bez systemu pokazał cokolwiek na ekranie?
 
Musisz zrobić pendrive z instalacją, podłączyć go, włączyć komputer i powinna się uruchomić instalacja.
Poradników są setki jak nie tysiące.
Jak widać na załączonym SS komputer bez systemu pokazuje coś na ekranie. Bo to właśnie m.in. robi bios. Malina np nie ma biosa i tam rzeczywiście jest ciemno...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka


Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.