x-kom hosting

Karta sieciowa łączy się z pasmem 2,4GHz zamiast 5GHz

ajemmen
utworzono
utworzono

Cześć, kupiłem ostatnio kartę sieciową tp link archer t3u plus żeby móc obsługiwać 5GHz. Problem polega na tym że mając w opcjach routera włączone oba pasma (potrzebuje mieć oba żeby dziewczyna mogła łączyć się z wifi na telefonie) zdarza się że moja karta sieciowa łączy się automatycznie z pasemem 2,4GHz. zamiast zawsze na 5GHz - po prostu sobie skacze między nimi. Dodaje screena z opcjami routera może ktoś coś podpowie co tam ustawić żeby zawsze działała na 5GHz?

router.jpg

Gość
komentarz
komentarz

Może chwilę pomyśl - dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedź jest prosta - dlatego że łączyłeś się z tą siecią wcześniej. Wystarczy wejść w opcje sieci (na win oczywiście) i usunąć zapamiętaną sieć 2,4. 

Ale skoro łączy się nieraz do 2,4 to oznacza to że najprawdopodobniej 5 ma kijowy sygnał w miejscu gdzie siedzisz....

ajemmen
komentarz
komentarz
2 minuty temu, gavron7 napisał:

Może chwilę pomyśl - dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedź jest prosta - dlatego że łączyłeś się z tą siecią wcześniej. Wystarczy wejść w opcje sieci (na win oczywiście) i usunąć zapamiętaną sieć 2,4. 

 

Pomyślałem i (chyba?) nie ma takiej możliwości bo musiałem kartę przecież zainstalować i łączyć się z nią na nowo.

Gość
komentarz
komentarz

Uważasz że przeinstalowanie/odinstalowanie czy doinstalowanie nowej karty usuwa zapamiętane sieci w systemie? Mylisz się i to bardzo, wejdź w ustawienia i masz tam w zapamiętanych sieciach wszystkie sieci do jakiś się automatycznie kiedykolwiek łączyłeś. Skasuj poprostu tą sieć 2,4 i po problemie

ajemmen
komentarz
komentarz
4 minuty temu, gavron7 napisał:

wejdź w ustawienia i masz tam w zapamiętanych sieciach wszystkie sieci do jakiś się automatycznie kiedykolwiek łączyłeś. Skasuj poprostu tą sieć 2,4

O których ustawieniach dokładnie mówisz?

Gość
komentarz
komentarz

'zapomnij sieć' nie wiem gdzie to dokładnie jest w badziewnych systemach :P

 

ajemmen
komentarz
komentarz (edytowane)
3 minuty temu, gavron7 napisał:

'zapomnij sieć' nie wiem gdzie to dokładnie jest w badziewnych systemach :P

 

Oki, "zapomniałem sieć" oby faktycznie pomogło, dzięki ;)

a mam jeszcze pytanko na tej karcie prędkości w speed teście to około 160-180 MBs podczas gdy w tel przekracze mi często 400MBs... Czym to może być spowodowane?

2 godziny temu, gavron7 napisał:

'zapomnij sieć' nie wiem gdzie to dokładnie jest w badziewnych systemach :P

 

Niestety nie pomogło. Po zresetowania komputera na start łączy się z 2,4GHz

Edit, znalazłem rozwiązanie, zostawiam screen dla potomnych, w menedżerze urządzeń w karcie sieciowaj w zakładce zaawansowane trzeba wybrać wireless mode i wartość IEEE 802.11a/n/ac

men.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.