x-kom hosting

"Automatyczny" OC procesora po starcie komputera

Bonusikkk
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,

Na początku chciałbym zaznaczyć, że konto w sumie mam tutaj przez kilka minut, więc jak coś źle otaguje, przepraszam bardzo.

Posiadam Ryzena 5 3500X i płyte główną Asusa Tuf B450-plus gaming. Zaczynając od początku. Jeszcze z tydzień temu (kiedy to go dopiero składałem) za pomocą programu Ryzen master dokonałem OC na 3,95 GHz (z 3,6). Komputer przez cały czas działał normalnie a temperatura kiedy sobie stał włączony wynosiła ok 35 C. Dzisiaj postanowiłem zaaktualizować biosa do najnowszej wersji po czym temperatura na moim procesorze wyskoczyła do 50 C w stanie spoczynku, a wiatraczki (no cóż tu więcej mówić) - mają fajną zabawę.  Po długim czasie sprawdzania co może być z nim nie tak, zauważyłem że w programie ryzen master mój oc wynosi 4,1 GHz (maks w turbo, zaznaczę też, że wcześniej nigdy nie ustawiałem takiej częstotliwości). Zmniejszenie tej wartości do podstawowych 3,6 zmniejsza temperature do dawnych 35/38 C, jednak po powrocie do fabryczneij częstotliwości i restarcie komputera oc procesora wraca do 4,1. Starałem się również zainstalować starszą wersję biosu, lecz ten mi pokazuje, że plik ten nie jest obsługiwany. Ktoś ma może jakiś pomysł co z tym zrobić?

Googlacz
komentarz
komentarz

Profil XMP włączony? 

eryk93
komentarz
komentarz

OC Procka lepiej robić w biosie, Jak masz ustawione napięcia?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.