x-kom hosting

Nie działa sprawdzanie pisowni w Wordzie

awokado
utworzono
utworzono

Mam laptop Asus, Windows 10. Od jakiegoś czasu w czasie pisania w office nie działa funkcja automatycznego sprawdzania pisowni. Gdy jest zaznaczony guziczek "automatyczne sprawdzanie pisowni" to cały tekst podkreślony jest na czerwono. Gdy nie jest zaznaczony nie widzi żadnych błędów. Język tekstu ustawiony jest jako polski, słownik również. Gdy wejdę w zakładkę pisownia pokazuje -> brak sugestii poprawek. Tak jakby w słowniku nie było żadnego słowa. Dodam, że pisząc np na fb czy tak jak tutaj podkreśla mi prawidłowo tzn tylko wyrazy z błędem. Bardzo proszę o pomoc bo to znacznie utrudnia pisanie.

eryk93
komentarz
komentarz

Luknij Link

awokado
komentarz
komentarz

Ale problemem nie jest samo włączenie tej funkcji lub jej wyłączenie jak nauczają w linku. Po prostu mimo, że język ustawiony jest na polski to wszystkie wyrazy podkreślają się na czerwono tak jakby były błędne. Przy sprawdzeniu pisowni wygląda to tak jakby usunął się słowniczek i nie rozpoznaje żadnego wyrazu. Gdy dodam do słowniczka już się nie podkreśla. Załączam zdjęcie jak to wygląda. Bardzo proszę o pomoc ponieważ dużo piszę i naprawdę trudno mi w ten sposób pracować.

20210112_103704.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Office oryginalny czy z witaminką?

awokado
komentarz
komentarz

Nie rozumiem sformułowania "z witaminką". Laptop zakupiłam w sklepie komputerowym, pakiet office był już wgrany oryginalnie jak kupowałam.

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Chodzi mi aktywator, np KMS Pico. Skoro Office był wgrany to prawdopodobnie w wersji Trial i twoje problemy mogą z tego wynikać.

awokado
komentarz
komentarz

Ale mam go od przeszło 2 lat, a problem jest od niedawna. Czyli jest jakieś rozwiązanie? 

eryk93
komentarz
komentarz

Może to rozwiąże problem: Link

awokado
komentarz
komentarz

Nie mam takiej opcji jak "recenzja". A język wszędzie mam zaznaczony jako polski. Chyba nie uda mi się tutaj znaleźć rozwiązania :(

Niebieska
komentarz
komentarz

A takie mam pytanie, jaki masz zaznaczony język w ustawieniach klawiatury? Polski (programisty)?

awokado
komentarz
komentarz

A gdzie mogę to sprawdzić? Jak sprawdzam we wszelkich dostępnych funkcjach dot. języka to wszędzie zaznaczony mam polski. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale w innych programach sprawdzanie pisowni działa ok, tzn podkreśla tylko słowa błędne. Tylko w wordzie wszystkie słowa są podkreślone.

Niebieska
komentarz
komentarz

To nie mam pojęcia o co może chodzić.

eryk93
komentarz
komentarz

Możesz zainstalować pakiet LibreOffice, jest zupełnie darmowy a nie ustępuje Microsoftowi, tam takich problemów osobiście nigdy nie miałem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.