x-kom hosting

Skoki pingu

Milek_x
utworzono
utworzono

Witam. Mam problemy z internetem juz od jakiegos czasu, mniej wiecej miesiac. Mianowicie sa nimi notorycznie powatrzajace sie skoki pingu, od 70 do 130/140. Czasami nawet wieksze. Wyglada to jak sinusoida ze tak to nazwe, ping wzrasta z 70 do 130 i spada wzrasta spada i tak w kolko. Zamieszczam scan z programu pingplotter dla podgladu. Dostawca to Orange. Kontaktujac sie z dostawca dostalem odpowiedz ze u nich wszystko jest okey. Zaproponowali wymiane liveboxa. Mozliwe ze to tylko przez liveboxa sa te problemy a moze to przez karte sieciowa w komputrze? Korzystam z wifi ale jak mowie wszystko bylo w porzadku do pewnego momentu.  

image.png

Milek_x
komentarz
komentarz

1. Operator: Orange

2. Sposób podłączenia do domu: Skrętka

3. FunBox 2.0

4. Router

5. Łącze się po Wifi

6. Problem wystepuje na kilku urzadzeniach

7.image.thumb.png.b734995e30f786d44f06575d066f5af2.png

gavron7
komentarz
komentarz

1. Masz podwójny NAT
2. Masz coś źle pomiędzy swoim routerem i modemem Orange
3. Ciekawe od kiedy Orange wchodzi skrętka do domu...


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Milek_x
komentarz
komentarz

Z tą skrętka to mama mi powiedziała, ja sie nie znam, no swiatlowodu na pewno nie mam a radiowke i mobliny odrzucila wiec zostala skretka. A jak mowi Pan ze to nie to to nie mam pojecia. Neostrada to o to chodzi?

Z tym pierwszym i drugim pkt jak moge sobie poradzic? Jakies dodatkowe informacje sa potrzebne czy jak? Bo tak jak juz pisalem dzwoniac do operatora dostalismy odpowiedz ze z ich strony jest wszystko w porzadku.

gavron7
komentarz
komentarz
Z tą skrętka to mama mi powiedziała, ja sie nie znam, no swiatlowodu na pewno nie mam a radiowke i mobliny odrzucila wiec zostala skretka. A jak mowi Pan ze to nie to to nie mam pojecia. Neostrada to o to chodzi?
Z tym pierwszym i drugim pkt jak moge sobie poradzic? Jakies dodatkowe informacje sa potrzebne czy jak? Bo tak jak juz pisalem dzwoniac do operatora dostalismy odpowiedz ze z ich strony jest wszystko w porzadku.
Dostałeś odpowiedź w moim pierwszym poście....
Masz podwójny NAT, oprócz tego jest jakiś problem pomiędzy modemem s routerem.

Więc zacząłbym od wyeliminowania routera czyli podłączyć się pod modem bezpośrednio. Itp


Skoro neo to kabel telefoniczny... orangutany nigdy w życiu nie widziały na oczy skrętki..


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.