x-kom hosting

Problem z kartą graficzną

agnikw
utworzono
utworzono

Witam.

Od pewnego czasu mam problem z moją kartą graficzną. Co jakiś czas obraz zmienia kolory a następnie robi się matowy. Po przeinstalowaniu systemu problem nadal występuje. Proszę o pomoc!

Parametry mojego komputera:

Karta graficzna NVIDIA GeForce4 MX 440

Procesor Intel Celeron CPU 2.00 GHz

Pamięć 512 Mb RAM

Lipton
komentarz
komentarz

Podejrzewam że GPU siada na karcie. Jeżeli działa już kilka lat jest to bardzo możliwe. Najlepiej pokaż zdjęcie przedstawiające te zjawiska.

agnikw
komentarz
komentarz

Wygląda to mniej więcej tak. W tej chwili nie wiem czy będzie to w pełni oddawać mój obraz, ponieważ znowu zrobił się matowy. A karty używam od siedmiu lat.

Obraz.jpg

post-20511-1211618585_thumb.jpg

Lipton
komentarz
komentarz

Może to również być wina monitora. Najlepiej sprawdź to pożyczając od kogoś monitor lub kartę graficzną wtedy najlepiej będziesz wiedział co mu dolega.

agnikw
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany. Poprostu posiadam jedną z gier, która rozbija sterowniki. Pomogło zainstalowanie najnowszych sterowników do karty graficznej i dodatku Service Pack 2 do systemu.

  • 2 miesiące później...
agnikw
komentarz
komentarz

Chciałbym poruszyć na nowo ten temat, ponieważ problem wrócił tym razem zupełnie bez powodu. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej, tą grę odinstalowałem a problem znów się pojawił(przez jakieś 2 tygodnie miałem spokój). Nie sądzę aby była to wina monitora, ponieważ ma on niecały rok. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.