x-kom hosting

Łączenie kart AMD I NVIDIA za pomocą DirectX 12

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
KipruPL
utworzono
utworzono

Witam, dopadłem ostatnio kartę gt620, i chciałbym połączyć ją z moim rx580, ogólnie chodzi o to, żeby gt620 zajmowało się systemem, a rx580 grami, niestety nie wiem jak to zrobić, system normalnie pokazuje 2 dostępne kartyt. Poza tym zauważyłem jedną ciekawą rzecz, a mianowicie gdy hdmi podłączam do rx580, to gry odpalają się z niego, ale jest jeden wyjątek mianowicie forza horizon 4, która uruchamia się tylko na gt620 no, chyba że ją wyłączę, to uruchamia się na rx580, co jest oczywiste.

Proszę pomoc w tej sprawie, z góry dziękuję.

 

Specyfikacja komputera:

Procesor:

AMD Ryzen 5 2600

Karta graficzna:

XFX Radeon RX 580 8GB GTS XXX OC+

Gigabyte GeForce GT 620 1024MB DDR3

Płyta główna:

Gigabyte B450 AORUS ELITE

RAM:

16GB DDR4 3000Mhz

Dyski:

1. Silicon Power 256GB M.2 PCIe NVMe A80
2. ADATA 512GB 2,5" SATA SSD Ultimate SU800
3. Seagate BarraCuda 500 GB 3.5" SATA III (ST3500418AS)

Zasilacz:

SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

Forza odpowiedziała za Ciebie. Nie da się tak jak Ty chcesz ( pulpit zawsze będzie wyświetlany z aktywnej, podłączonej do monitora karty )..Jest problem z przełączaniem się kart jak sam już tego doświadczyłeś..To nie laptop z optimusem czy enduro który odpowiada za ich przełączanie.

Można wsadzić 2 różne karty nvidia jedna do gier druga do obliczeń physX.

Wykonując coś takiego nic nie zyskujesz a tracisz... 2 karta zawsze pracuje i podbija pobór prądu czy tego chcesz czy nie - dopóki nie wyjmiesz jej z komputera.

Ponadto taka karta musiała by być nie w slocie pciex. Inaczej pierwsza karta będzie nie pracowała z pciex16 tylko z pciex8.

 

Nie polecam. Lepiej strzel sobie undervolting gpu, ten rx bedzie pobierał w pulpicie po uv tyle samo co ten gt620 ... I dodatkowo nie będzie problemów.

KipruPL
komentarz
komentarz

@anioł2009 Dzięki wielkie za rozwiązanie mojego problemu i pozdrawiam:puchar:.

Temat zamknięty.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.