x-kom hosting

BIAŁE - bezprzewodowa klawiatura [300] + mysz [300]

tomek11
utworzono
utworzono

Pomożecie? 

 

Szukam bezprzewodowej klawiatury i myszki. Nie musi to być zestaw od jednego producenta, ale oba elementy mają być koniecznie w białym kolorze.

 

Gry, multimedia, praca biurowa, przeglądanie sieci. Zależy mi na jak najlepszych materiałach/wykonaniu/cichej pracy klawiszy klawiatury i przycisków myszy. Klawiatura membranowa i raczej cienkusz, ma być prosto i elegancko, ale fajnie żeby to też ogarnęło trochę gier bez hardcore'u a'la 5 godzin dziennie w CS... wiecie o co chodzi. Mysz też ma być jak najprostsza, ze stonowaną stylistyką. Agresywne kształty i stroboskopowe efekty mam już dawno za sobą.

 

Miałem przewodowego Logitecha G102 Prodigy - dobry sensor, ale plastik sprawiał tanie wrażenie i przyciski były po prostu za głośne. Pod tym względem to już mój bezprzewodowy Asus WT465 wypada sporo lepiej (ale ma z kolei gorszy sensor niż Logitech G103). Wierzę  jednak, że przy budżecie 200-300 zł da się znaleźć dobrą myszkę bezprzewodową, z cichymi przyciskami, dobrym sensorem i ogólnie daleką od wrażenia plastikowego badziewia. Aha, programowalne dpi w myszce byłoby mile widziane. Fingertip grip.

 

Co do klawiatury, wstępnie namierzyłem: https://www.x-kom.pl/p/462665-klawiatura-bezprzewodowa-hp-pavilion-600-bialy.html 

Idealnie byłoby, gdyby klawiatura była dyskretnie podświetlane klawisze, tak żeby móc pracować w nocy bez włączania lampki. Ten HP chyba tego nie ma.

 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Z klawiatur za 300zł to anne pro 2 

a myszka Logitech G305 LIGHTSPEED 

tomek11
komentarz
komentarz

Dzięki za obie propozycje.

Lekko naginając budżet myślałem jeszcze o Roccat KAIN 202 AIMO https://www.techradar.com/reviews/roccat-kain-202-aimo

Niestety sklepy z większym wyborem są zamknięte, nie ma gdzie podjechać, pomacać...

Ale chyba zaryzykuję tego Roccata.

tomek11
komentarz
komentarz

Jednak zakupiłem tego Roccata KAIN 202 AIMO  https://www.techradar.com/reviews/roccat-kain-202-aimo

Do kompletu pasowałaby teraz jakaś biała klawiatura, zależy mi jednak na bezprzewodowej. 

Zaproponowana wyżej Anne Pro 2 dla mnie byłaby ok, ale z komputera korzystają czasami inne osoby i wołałbym jednak coś trochę większego, bardziej "klasycznego".

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz (edytowane)

przecież ta 60% ma to samo co ta seta 

jest to jedyna bezprzewodowa dobra mechaniczna  klawiatura do tej ceny 100zł niżej membranowe hpki bez podświetlenia 

tomek11
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Twój_pomocnik napisał:

przecież ta 80% ma to samo co ta seta 

jest to jedyna bezprzewodowa dobra mechaniczna  klawiatura do tej ceny 100zł niżej membranowe hpki bez podświetlenia 

 

Dzięki, jednak tak jak napisałem nie tylko ja będę korzystał z kompa, oczywiście można zrobić skróty na tej Anne Pro 2, ale reszta rodziny tego nie rozkmini;)

 

Czy wspomniany przeze mnie membranowy hp 600 jest aż taki zły?

Mam membranowego 8-letniego Logitecha za 100 zł i jakoś sobie radzę choćby i w sieci np. w Half Life:) Oczywiście nie jest to poziom "sportowo-olimpijski" ale w normalnych rozgrywkach w ciągu dnia klawiatura radzi sobie całkiem nieźle;)

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Jak dla mnie ten hp to szajs naprawde uwierz mi że lepiej rodzinke nauczyć na anne pro 2 

i cena tego hp to jest dramat ja bym za to 2 kebabów nie dał a co dopiero 200zł 

tomek11
komentarz
komentarz
14 minut temu, Twój_pomocnik napisał:

Jak dla mnie ten hp to szajs naprawde uwierz mi że lepiej rodzinke nauczyć na anne pro 2 

i cena tego hp to jest dramat ja bym za to 2 kebabów nie dał a co dopiero 200zł 

 

Dzięki, ale ten format 60% to jednak dla mnie za mało, wolałbym już 80%.

 

tomek11
komentarz
komentarz (edytowane)

Przyszła https://www.techradar.com/reviews/roccat-kain-202-aimo

Muszę przyznać, że materiałowo w stosunku do Logitecha G102 to przepaść. Z całą sympatią dla Logitecha, ale w porównaniu do Roccat, Logitech G102 to tani plastik i głośne przyciski o sporym skoku z trochę "tanim" wrażeniem pod palcem przy klikaniu. Warto było dołożyć do Roccata.

Pozdrawiam

 

P.S.

Jeszcze odpowiedni klawiatura w białym kolorze i będzie miód malina;)

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz
2 minuty temu, tomek11 napisał:

 

Muszę przyznać, że materiałowo w stosunku do Logitecha G102 to przepaść. Z całą sympatią dla Logitecha, ale w porównaniu do Roccat, Logitech G102 to tani plastik i głośne

Tylko że roccat kosztuje ponad 400zl a g102 jakies 100zl :E

tomek11
komentarz
komentarz
9 minut temu, Twój_pomocnik napisał:

Tylko że roccat kosztuje ponad 400zl a g102 jakies 100zl :E

 

1) Porównujmy jabłko do jabłka.

2) Roccat 202 kosztuje 329 zł z przesyłką (jest to wciąż standardowa oferta w kilku sklepach).

3) Należałoby tego Roccata porównywać raczej z Logitechem G305 (jako bezprzewodowe myszy grające w tej samej klasie), który zewnętrznie jest jak mysz G102, tylko bezprzewodowa i z lepszym sensorem.  

4) Czyli sprawiedliwie rzecz ujmując Roccat 202 vs Logitech G305 (bo takie bezpośrednie porównanie ma moim zdaniem sens, a nie z G102) to jest 329 zł vs 199 zł, a nie 400 zł vs 100 zł, a to jest "delikatna" różnica";) Jakkolwiek to wciąż o 130 zł drożej niż Logitech. Ale nie żałuję. Aż przyjemnie dotykać:)

 

Pozdrawiam

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.