x-kom hosting

Drukarka Brother J315W - problem z jakością wydruku

Konik_90
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, zakupiłem używaną drukarkę Brother J315W (rzekomo w pełni sprawną) i po jej otrzymaniu mam problem z jakością wydruku (czy to w kolorze czy w czarnym). Nie wiem, czy mogło coś się wydarzyć podczas transportu, tak czy inaczej nie mogę sobie poradzić z następującym problemem: drukowany tekst jest rozmazany, rozmyty, miejscami nieczytelny. Włączałem kilkanaście razy czyszczenie automatyczne i wydruk testowy - nic to jednak nie pomaga. Wydaje się jakby drukarka potrzebowała kalibracji, jednak nie wiem jak ją dokładnie wykonać. Dodam, że przy odznaczeniu we Właściwościach wydruku opcji ,,Druk dwukierunkowy" wszystko jest drukowane należycie. Sądziłem, że to wina encodera, jednak jego wyczyszczenie problemu nie rozwiązało. Bardzo proszę o pomoc, jeśli ktoś ma jakiekolwiek pomysły.

Brother 1.jpg

Brother 2.jpg

Brother 3.jpg

 

Najdziwniejsze jest to, że przy sprawdzeniu jakości wydruku tekst jest drukowany czytelnie. Co innego jak zaczynam drukować np dokumenty (3 screen) Co jest grane, ma ktoś pomysł?

Edytowane przez Konik_90
  • 3 tygodnie później...

eryk93
komentarz
komentarz

Znaczy, że głowica jest do czyszczenia: 

 

 

 

Powinna mieć też możliwość czyszczenia systemowego z poziomu menu drukarki

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.