x-kom hosting

"Aktywuj system Windows" po przeniesieniu dysku z laptopa do PC

padsussy
utworzono
utworzono

Siema. Złożyłem sobie ostatnio nowego PC (mój pierwszy). Wcześniej pracowałem na wieloletnim laptopie, który oryginalnie nie był mój. Dostałem go, ponieważ przestał być użytkowany przez pierwszą właścicielkę, która była moją mamą. Dlatego też nie mam żadnych płyt ani pudełek. Miał najprawdopodobniej od razu zainstalowany Windows 7, ponieważ taka naklejka widnieje na obudowie. Sam robiłem update do Win10, ale było to lata temu i nie pamiętam szczegółów. Sam system był przenoszony z HDD na SDD przez kogoś i na pewno przy pomocy pendrive'a. Po złożeniu mojego kompa, po prostu wyjąłem dysk z laptopa i podpiąłem go do PC. Niestety, cały czas mam znak wodny "Aktywuj system Windows" i nie wiem, co mam zrobić, aby zniknął. Nie mam klucza, a microsoftowe konto, na jakie logowałem się przy aktualizacji Windowsa - nic nie zmienia albo loguję się na złe konto, idk. Dodatkowo co raz pokazują mi się bluescreeny z komunikatami, które zamieszczam w załącznikach.

Czy mają one związek z tym, że dysk był przenoszony z laptopa? Da się to jakoś naprawić? Może reinstalacja systemu z poziomu ustawień pomoże? Help pls

IMG_20201228_232536.jpg

IMG_20201228_232505.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Zmieniłeś konfigurację i dlatego wywaliło aktywację, zwłaszcza, że klucz jest przypisany do płyty głównej lapka. Bluescreeny mogą być związane z brakiem sterowników do płyty głównej a one nie zainstalują się bez aktywacji. Jest taka zasada, nowa płyta główna = reinstalacja systemu. 

padsussy
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Niebieska napisał:

Zmieniłeś konfigurację i dlatego wywaliło aktywację, zwłaszcza, że klucz jest przypisany do płyty głównej lapka. Bluescreeny mogą być związane z brakiem sterowników do płyty głównej a one nie zainstalują się bez aktywacji. Jest taka zasada, nowa płyta główna = reinstalacja systemu. 

Właśnie cały czas mam w planach ten reinstall. Win10 teoretycznie nie wymaga klucza przy tym procesie, ale nie wiem, jak to będzie wyglądało z racji, że nie mam aktywowanego systemu. Planowałem zrobić to z poziomu ustawień. Nie będę miał większych problemów?

Niebieska
komentarz
komentarz

Klucz jest przypisany do laptopa. Aby aktywować system na pc musisz zakupić nowy klucz.

padsussy
komentarz
komentarz
13 minut temu, Niebieska napisał:

Klucz jest przypisany do laptopa. Aby aktywować system na pc musisz zakupić nowy klucz.

Nie no, wiem, rozumiem. Teraz mówię o bs. Czy reinstall by pomógł np. zniwelować błędy wywołane przez dysk/sterowniki. Tylko czy w wypadku, jak system nie jest aktywowany, to będę potrzebował przy tym procesie klucza? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.