x-kom hosting

Jaki dostawca jest polecany

Anon1203
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim

 

Od bardzo długiego czasu borykam się z problemami z internetem. O ile na oglądanie filmów na YouTube wystarczy to do grania kompletnie umiera. Internet mam po karcie WiFi gdyż router stoji w kuchni i nie możliwe jest przeniesienie go do mojego pokoju by podpiąć się po kablu. Obecnie wyniki internetu to 1Mb/s pobierania i 0.125Mb/s wysyłania. Ogólnie wyniki trwgincze. Operator to Netia i mam złe słowo na ich temat. I tu moje pytanie. Jakiego operatora polecacie? Mieszkam na wsi i z czasem przeprowadzam się na drugi jej koniec więc chciałbym żeby nie było problemów z przeniesieniem internetu. Odpada światłowód bo rodzina nie ma zamiaru się bawić w to. No niestety. Czekam na wasze odpowiedzi

politolog
komentarz
komentarz
17 minut temu, Anon1203 napisał:

Operator to Netia i mam złe słowo na ich temat.

To Netia po kablu czy jakiś ich mobilny internet?

toska78
komentarz
komentarz

Też miałem jeszcze niedawno (ze 2 lata może) od Netii, download 1Mb/s (na łączu Orange czyli ADSL_2+). Postraszyłem że zerwę umowę to łaskawie zwiększyli przepustowość do 10/1 Mb/s (download/upload). Z tym że ja mam połączenie kablowe routera (własnego) z komputerem.

Anon1203
komentarz
komentarz

@politolog tak kablowe po wejściu telefonowym. Tym takim starym co telefony stacjonarne są podpięte

@toska78 my już mamy dość tej Netii a zerwanie umowy to podobno duży koszt 

gavron7
komentarz
komentarz

Zmiana operatora nic nie zmieni jeśli dalej będą urządzenia w tym samym miejscu a Ty będziesz dalej łączył się przez wifi a nie kabel

Anon1203
komentarz
komentarz
5 godzin temu, gavron7 napisał:

Zmiana operatora nic nie zmieni jeśli dalej będą urządzenia w tym samym miejscu a Ty będziesz dalej łączył się przez wifi a nie kabel

Co masz na myśli pisząc o tych urządzeniach? Czyli mam sie do kuchni przenieść z komputerem by mieć lepszy net? 

politolog
komentarz
komentarz
19 godzin temu, Anon1203 napisał:

tak kablowe po wejściu telefonowym. Tym takim starym co telefony stacjonarne są podpięte

Kabel telefoniczny, u domu kabel RJ 11.Prędkości tego internetu też są tragiczne?

Anon1203
komentarz
komentarz
29 minut temu, politolog napisał:

Kabel telefoniczny, u domu kabel RJ 11.Prędkości tego internetu też są tragiczne?

Tak dokładnie taki kabel. Prędkość tego internetu to jakiś nieśmieszny żart. Czasem wystarczy lekkie obciążenie sieci i na elekcjach już mnie nie słychać bo net nie daje rady dźwigać 

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Żaden operator nie gwarantuje Ci nic odnośnie WIFI. Może zagwarantować jedynie włączenie/wyłączenie na swoim sprzęcie WIFI i to wszystko. W umowie z żadnym operatorem nie masz wzmianki o WIFI.

 

Zrób sobie prosty test aby potwierdzić że mam rację i masz problem z wifi - podłącz się na te magiczne e-lekcje po kabelku i zobaczysz że zapomnisz o zmianie operatora.

 

Fakt faktem, że DSLe nie radzą sobie z dużą ilością pakietów ale to nie w tym problem w tym przypadku...

Edytowane przez gavron7
Anon1203
komentarz
komentarz
21 minut temu, gavron7 napisał:

Żaden operator nie gwarantuje Ci nic odnośnie WIFI. Może zagwarantować jedynie włączenie/wyłączenie na swoim sprzęcie WIFI i to wszystko. W umowie z żadnym operatorem nie masz wzmianki o WIFI.

 

Zrób sobie prosty test aby potwierdzić że mam rację i masz problem z wifi - podłącz się na te magiczne e-lekcje po kabelku i zobaczysz że zapomnisz o zmianie operatora.

 

Fakt faktem, że DSLe nie radzą sobie z dużą ilością pakietów ale to nie w tym problem w tym przypadku...

No tu jest problem, może i bym się połączył kablem ale router stoji w kuchni i nie mam możliwości go przeniesienia do swojego pokoju. Dlatego jakbym miał brać nowy internet to na kartę gdyż podłączyłbym się po kablu a nie WiFi 

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Wtedy dopiero będziesz chciał powrotu obecnego dostawcy :P

 

Jeśli bardzo chcesz to kup na aledrogo konwertery PLC. Są to takie cudeńka które przesyłają LAN przez sieć 230V. Podłączasz jeden w kuchni a drugi u siebie w pokoju i wpinasz z jednej i z drugiej kabel LAN. Jest to rozwiązanie wydaje mi się lepsze niż wifi...

 

 

ps. mówię żebyś kupił na aledrogo, bo masz 14 dni na zwrot :)

Edytowane przez gavron7
Anon1203
komentarz
komentarz
50 minut temu, gavron7 napisał:

Wtedy dopiero będziesz chciał powrotu obecnego dostawcy :P

 

Jeśli bardzo chcesz to kup na aledrogo konwertery PLC. Są to takie cudeńka które przesyłają LAN przez sieć 230V. Podłączasz jeden w kuchni a drugi u siebie w pokoju i wpinasz z jednej i z drugiej kabel LAN. Jest to rozwiązanie wydaje mi się lepsze niż wifi...

 

 

ps. mówię żebyś kupił na aledrogo, bo masz 14 dni na zwrot :)

Czyli jeśli dobrze rozumiem to internet po kablu lan leci gniazdkiem do drugiego? 

gavron7
komentarz
komentarz

Do drugiego, trzeciego i do każdego gdzie jest adapter sparowany w ramach JEDNEJ fazy i JEDNEGO licznika.

Osobiście w mieszkaniu podczas testów (na starej instalacji [aluminium]) osiągnąłem ok 80Mb/s

Anon1203
komentarz
komentarz
20 minut temu, gavron7 napisał:

Do drugiego, trzeciego i do każdego gdzie jest adapter sparowany w ramach JEDNEJ fazy i JEDNEGO licznika.

Osobiście w mieszkaniu podczas testów (na starej instalacji [aluminium]) osiągnąłem ok 80Mb/s

No dobra dzięki za info. Ale jeszcze się zastanowię nad kupnem tego. Myślałem że cena to takies 100 zł a tu się okazuje że 219 najmniej 

gavron7
komentarz
komentarz

Chyba teraz przed świętami bo normalnie po 80zł kupisz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.