x-kom hosting

Składanie komputera samemu

mrTr0ctus
utworzono
utworzono

Od razu przepraszam że jest to w płytach głównych, ale nie znalazłem odpowiadającego mi tematu. Chciałbym się zapytać czy posiadając wiedzę z poradników, wielu filmików na yt nie tylko polskich można na spokojnie podejść do samotnego składania komputera, czy lepiej oddać to w ręce sklepu. Chciałbym złożyć jak najlepszy zestaw a jak wybiorę montaż w sklepie będzie drożej, a z reszta nie wszystkie sklepy obsługują montaż.

Lester
komentarz
komentarz

Nawet z poradnikiem youtuba na telefonie dasz radę. Nie jest to skomplikowane, czasem tylko upierdliwe, szczególnie w mniejszych obudowach. 

Dżery
komentarz
komentarz

Jak sam nie złożysz to się nie nauczysz. Rób wszystko z głową, a przede wszystkim na spokojnie! Nikt ci nie będzie siedział nad głową ze stoperem.

politolog
komentarz
komentarz
Godzinę temu, mrTr0ctus napisał:

Chciałbym złożyć jak najlepszy zestaw a jak wybiorę montaż w sklepie będzie drożej, a z reszta nie wszystkie sklepy obsługują montaż.

Zależy w jakim sklepie planujesz złożyć.

mrTr0ctus
komentarz
komentarz

Planowałem s morele bo tam miałem kod żeby zrobić to za złotówkę, ale z drugiej strony tam niektórych podzespołów nie ma a nie które są drogie. 

Czyli nie bać się składać komputera? 

politolog
komentarz
komentarz
6 minut temu, mrTr0ctus napisał:

Czyli nie bać się składać komputera? 

@mrTr0ctus

W tym sklepie partnerskim naszego Forum https://www.x-kom.pl/ patrzyłeś ile kosztuje montaż oraz czy są wszystkie potrzebne Tobie podzespoły?

Masz już listę części, które chcesz złożyć?

 

Lester
komentarz
komentarz

Nie, nie ma się co bać, składanie samemu to najlepsza opcja, między innymi dlatego, że sklepy mają różne ceny i warto brać z kilku. Trzeba pamiętać o przesyłkach, ale i tak czasem to nawet parę stówek w kieszeni. Co ważniejsze po pierwszym złożeniu komputera, parę rzeczy się dowiesz, później nie zadasz na forum kilku zbędnych pytań, nie będziesz widzieć problemu w wymianie pasty, podzespołów... jeśli w ogóle dopuszczasz taką możliwość jak samodzielne złożenie, tylko nieco się wahasz czy Ci wyjdzie, to moim zdaniem warto. 

mrTr0ctus
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, politolog napisał:

@mrTr0ctus

W tym sklepie partnerskim naszego Forum https://www.x-kom.pl/ patrzyłeś ile kosztuje montaż oraz czy są wszystkie potrzebne Tobie podzespoły?

Masz już listę części, które chcesz złożyć?

 

Montaż tam kosztuje 80 zł.Patrzyłem ale niestety niektóre części są droższe. Składam komputer z i5-10400f z490. Kartę graficzną i dysk już mam. Cały zestaw pod grafikę ma kosztować maximum 2020zl. Oczywiście włączając w to też zasilacz, obudowę i ramy .

2 godziny temu, Lester napisał:

Nie, nie ma się co bać, składanie samemu to najlepsza opcja, między innymi dlatego, że sklepy mają różne ceny i warto brać z kilku. Trzeba pamiętać o przesyłkach, ale i tak czasem to nawet parę stówek w kieszeni. Co ważniejsze po pierwszym złożeniu komputera, parę rzeczy się dowiesz, później nie zadasz na forum kilku zbędnych pytań, nie będziesz widzieć problemu w wymianie pasty, podzespołów... jeśli w ogóle dopuszczasz taką możliwość jak samodzielne złożenie, tylko nieco się wahasz czy Ci wyjdzie, to moim zdaniem warto. 

Chyba się na to wtedy zdecyduje bo tak szczerze mówiąc sam właśnie chciałbym złożyć komputer tylko właśnie było mi potrzebne wiedzieć czy to jest bezpieczne i czy jest czego się bać. Dzięki bardzo

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.