x-kom hosting

Dostępność kart graficznych.

MKSPL
utworzono
utworzono

Witam chciałbym złożyć PC jednak żadnych kart które bym chciał nie ma w magazynach lub są ale są z dwukrotnie większą cenne. Stąd moje pytanie kiedy będzie większa dostępność kart na rynku bo patrząc teraz nie ma prawie żadnych kart w średnim budżecie .Z góry dziękuje za pomoc.

Dżery
komentarz
komentarz

Styczeń-marzec. Na nic wcześniej bym nie liczył. Realnie myślę, że w lutym coś się powinno ruszyć.

Lester
komentarz
komentarz

W połowie stycznia ma być 3060 i prawdopodobnie 3050. Oczywiście to się może zmienić, co ostatnio miało już miejsce. Na razie to tylko domysły na podstawie niepotwierdzonych w 100% parametrów kart, ale 3060 według tych plotek ma być ok 15% słabsze od 3060 ti. Jeśli taka wydajność będzie Cię interesować, to premierowe ceny nie są złe i można się skusić, a jeśli będzie dostępność na poziomie 3060 ti, to jeśli kogoś rzeczywiście ta karta interesuje, powinien ją w dniu premiery kupić bez większego problemu. 

Obecnie jeśli są dostępne, to rzeczywiście sklepy ceny windują nieprzyzwoicie, jedynie x-kom i media exp niby też trochę podnoszą, ale nie tak jak pozostałe. 

4cHmEd
komentarz
komentarz
5 godzin temu, MKSPL napisał:

Witam chciałbym złożyć PC jednak żadnych kart które bym chciał nie ma w magazynach lub są ale są z dwukrotnie większą cenne. Stąd moje pytanie kiedy będzie większa dostępność kart na rynku bo patrząc teraz nie ma prawie żadnych kart w średnim budżecie .Z góry dziękuje za pomoc.

Nie wiem skąd my mielibyśmy wiedzieć czy będą dostępne. Mój kolega zamówił 3080 i jest w kolejce jest 190 jedynie to złożyć komputer sobie bez karty graficznej ewentualnie jak masz jakąś grafike to sobie włożyć do nowego kompa i tak grać na niej, jeśli nie masz zostaje kupić 3060Ti bo na 3080 sobie poczekasz tak samo na 3070 

Lester
komentarz
komentarz

Akurat w ostatnim czasie najlepszą dostępność miały 3070, które można było niemal co dziennie od ręki dostać. Kwestia ceny i modeli to inna rzecz, ale drażni mnie jak ktoś twierdzi, że 3070 nie da się kupić - bo nie ma... poza dniem premiery 3060ti łatwiej było kupić 3070. Może teraz i z 3060 ti się coś ruszy. 
3080 ma trochę inną sytuację, ale jak komuś od premiery na prawdę zależało na tej karcie, to na 99% już ją ma. Na preordery się sporo czeka, nawet miesiącami, ale jeśli ktoś „poluje” na tę kartę i jest skłonny płacić za nią 4500, to też dłużej niż tydzień polować nie powinien. 
Także na 3070 można sobie poczekać - jeśli ktoś chce strixa za 2800, to fakt, poczeka sobie i to sporo, ale jeśli ktoś nie wybrał konkretnego modelu i liczył się, że zapłaci 200-500 zł więcej, to ostatnio był wstanie nacięć ją praktycznie od ręki. Więc cena to jedno, ale z dostępnością nie ma co tego wyolbrzymiać, bo jeśli ktoś choć trochę śledził dostępność po sklepach, to rzyga jak widzi takie teorie. 

Zresztą zobacz nawet teraz x-kom 7!!! modeli Rtx 3070 dostępnych w przyzwoitych cenach, w tym bardzo fajne modele 

https://www.x-kom.pl/p/604606-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3070-suprim-x-8gb-gddr6.html

 

 

 

  • 3 miesiące później...
krzysztoft
komentarz
komentarz

Z Kartami graficznymi, a dokładnie z ich cenami obecnie jest jakieś szaleństwo.  Nie dosyć, że ich dostępność jest niska, to ceny powalają. Za kartę RTX msi 3080 płaciłem prawie 12 000. Jakaś masakra.  Kolega wyżej pisał, że karty 3070 kosztowały 4500, a teraz już 7000 - 8000

anioł2009
komentarz
komentarz
11 godzin temu, krzysztoft napisał:

Za kartę RTX msi 3080 płaciłem prawie 12 000. Jakaś masakra.

Gratuluję odwagi :E  Karta miała msrp ~3000zł  ;)  Przykra sprawa że taka sytuacja będzie jeszcze długo na rynku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.