x-kom hosting

Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio - Windows 10

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: toska78 ,
Anawa
utworzono
utworzono

Cześć!

 

Niestety, mam problem z dźwiękiem w laptopie :(

 

Pewnego razu po uruchomieniu laptopa dźwięk przestał działać: pojawiła się ikonka z czerwonych krzyżykiem i po najechaniu jest komunikat "Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio"

brak.png.1d8cda9cc6df97eb7382a6e9ad8197b2.png

 

Po zakończeniu procedury "wykrywania problemów" system nie może zidentyfikować problemu w ramach rozwiązywania problemów:

nie_mozna.png.91995878ab887450d91ba517c2076a85.png

 

W menedżerze urządzeń jest trójkąt z wykrzyknikiem przy urządzeniu "Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio". Co ciekawe, urządzenie nie jest przypisane jako kontroler dźwięku, ale po prostu jako "urządzenie systemowe".

nie_mozna2.png.84e2587fcbf70fc48592b62a388ee453.png

 

We właściwościach jest informacja, że nie można uruchomić tego urządzenia "Kod 10" (Operacja nie powiodła się. Żądana operacja nie powiodła się.)

 

Teraz tak, próbowałem:

  • odinstalować i zainstalować sterowniki automatycznie
  • pobrać sterowniki ze strony producenta laptopa
  • skorzystałem z opcji przywracania systemu
  • odinstalowałem ostatnie aktualizacje Windows Update

 

Nic nie działa :P Macie może jeszcze jakieś propozycje co zrobić?

Niebieska
komentarz
komentarz

U mnie na 8.1 Discord potrafi mieszać z sterownikami audio, może i u Ciebie tak jest.

Anawa
komentarz
komentarz

Z Discorda korzystam teraz w wersji przeglądarkowej.... Nie widzę, by jakiś inny program mógł mieszać :(

Niebieska
komentarz
komentarz

Czasami potrafi coś namieszać. Co ostatnio instalowałeś?

Anawa
komentarz
komentarz

Właśnie nic nowego nie instalowałem.

Niebieska
komentarz
komentarz

Może to chwilowe, jak czytałam to 10 lubi robić różne numery.

  • Dobra wypowiedź 1
toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Na innym forum znalazłem takie rozwiązanie tego błędu z tym kontrolerem dźwięku:

Cytuj

Odpielem komputer z pradu.
Poczekalem 5 min az bios sie zrestartuje sam
Podlaczylem i wszystko dzialalo

 

Edytowane przez toska78
  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Pobrała się aktualizacja Windows 10. Wyłączyłem laptopa. Jeszcze dla pewności odłączyłem i podłączyłem zasilanie :D Włączyłem ponownie, aktualizacja się zainstalowała i... działa :czolg:Tak jak pisałaś @Niebieska w zasadzie było to chwilowe (raptem kilka dni... :P ) i się "samo" naprawiło... Mam nadzieję, że przez najbliższy czas już nie będzie żadnych problemów z dźwiękiem.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 lata później...
Anawa
komentarz
komentarz

Błąd powrócił, brak dźwięku w laptopie :(

 

Po zrestartowaniu komputera nie ma dźwięku w laptopie - do tego uruchamia się dłużej niż zazwyczaj. Reinstalacja sterowników nie pomaga.

 

Ktoś ma jakieś pomysły... ?

 

Informacja o zdarzeniu z menedżera urządzeń (Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio - urządzenie nie jest uruchomione HDAudBus :

Cytuj

 

Device PCI\VEN_8086&DEV_A348&SUBSYS_122F1462&REV_10\3&11583659&0&FB had a problem starting.

Driver Name: hdaudbus.inf
Class Guid: {4d36e97d-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Service: HDAudBus
Lower Filters:
Upper Filters:
Problem: 0xA
Problem Status: 0xC0000001

 

 

  • Rekomendowana odpowiedź
toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Znowu jest kod 10 w menedżerze urządzeń? Patrzyłeś ten temat Mój link? Komuś pomogło (patrząc po komentarzach najczęściej pomaga Solution 5).

Edytowane przez toska78
  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

@toska78 Dzięki wielkie! Tak, znowu był kod 10.

 

Pomogło rozwiązanie nr 5 z tego poradnika, czyli odinstalowanie sterownika, wyłączenie laptopa i wyjęcie baterii. Co prawda samo wyjęcie baterii zajęło sporo czasu (trzeba odkręcić z 20 śrubek i zdjąć tylną obudowę), ale ważne, że działa. Przez chwilę po włączeniu Windowsa 10 pojawiała się ikonka informująca o braku zainstalowania urządzenia wyjściowego audio, ale po chwili zniknęła i normalnie można regulować głośność i dźwięk działa.

 

Compress_20231215_110030_0378.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

Jeśli błąd się powtórzy to niestety sygnał że albo dysk na którym jest system ma problemy albo sypie się KBC ( Key Board Controller ) który często po aktualizacjach systemu ma namieszane w swoim kodzie...Pomaga zaprogramowanie go na nowo, niestety nie w warunkach domowych.  Przy okazji "stawia się" bios na nowo w kości. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.