x-kom hosting

Koszmarny problem :/

davson
utworzono
utworzono

Witam, zalogowałem się specjalnie w tej sprawie, bardzo licze na pomoc ;)

Moj komputer chodzi bardzo głośno (delikatnie mówiąc - potrafi zagłuszyć odkurzacz, czy grający telewizor). Wszystko zaczęlo się w chwili, gdy wlozylem do niego nową karte graficzna MSI GeForce 7600GT. Karta jest chłodzona cieczą i nie wydaje rzadnych dzwięków. Szum robi główny wentylator na procku. Ze zintegrowaną karta wszystko działało cicho i poprawnie. Najgorszy hałas ma miejsce przy grach, ale potrafi tez sporo naszumieć nawet przy przeglądaniu internetu. Próbowałem juz czyścić wnetrze spręzonym powietrzem. Nie pomaga. Ostatnio uzywam kompa przy otwartej obudowie, co tez raczej nie pomaga.

Moj komputer to Dell OptiPlex 2,8 Ghz, 512 Ram:

http://support.euro.dell.com/support/downl...tid=&impid=

Zastanawiam się czy powodem może być spora różnica wieku miedzy karta a reszta podzespołów? W sumie te 512 ramu nie wygląda najlepiej...

Pomocy!

Nocturn
komentarz
komentarz

Moim zdaniem procesor mocno się grzeje to i wentylator szybko się kręci. Pierwszą rzeczą którą powinieneś zrobić to kupić wazelinę techniczną ( 2-3zł ) i pastę termoprzewodzącą ( 12-15zł ). Zdjąć cooler od procesora, radiator umyć wysuszyć wentylator rozebrać i nasmarować wazeliną, potem nałożyć pastę i wtedy spróbować. Chociaż mam też inny pomysł ściągnij SpeedFan'a spójrz na temperatury i obniż prędkość wentylatora

Wencman
komentarz
komentarz

A sprawdzałeś co się dzieje jak wyjmiesz kartę? czy dalej buczy. Mam della, i takie buczenie oznacza, że wentylator wszedł na tryb wysokiego chłodzenia, a więc, że procek się grzeje. wyjmij kartę i napisz

Moim zdaniem procesor mocno się grzeje to i wentylator szybko się kręci. Pierwszą rzeczą którą powinieneś zrobić to kupić wazelinę techniczną ( 2-3zł ) i pastę termoprzewodzącą ( 12-15zł ). Zdjąć cooler od procesora, radiator umyć wysuszyć wentylator rozebrać i nasmarować wazeliną, potem nałożyć pastę i wtedy spróbować. Chociaż mam też inny pomysł ściągnij SpeedFan'a spójrz na temperatury i obniż prędkość wentylatora

Nie obniżaj prędkości sam! najpierw powiedz jakie są temperatury... przecież jak to będzie 80 stopni, a on obniży to mu pójdzie procek. (te 80 to przykład :P)

davson
komentarz
komentarz

Dzięki za tak szybki odzew.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego ten procesor się tak grzeje. Ze zintegrowaną karta grałem w Diablo II, która jest grą bardzo niewymagającą i wszystko było w porzadku. Wystarczy ze włoże nową karte i komp przy DII wyje. To samo przy odlądaniu jakis prostych filmków w necie, czy ładowaniu niektórych stron. Rozumiem jak sie procek grzeje przy Cod 4, ale nie wiem dlaczego wyje przy tak prostych czynnościach. Zdarza się nawet, ze nie robię nic, nie siedze przy komputerze, a on zaczyna hałasować.

Wencman, komputer ze zintegrowaną kartą nie hałasuje wcale.

Nuklearis
komentarz
komentarz

Mam 2 rozwiązania 1. Kup nowy wiatraczek to ok 60 zł 2.To pożycz od kogoś NG 7600GS.

Pozdrawiam :)

PS.Ja bym na twoim miejscu zbierał na nowego kompa:P

Dex35371
komentarz
komentarz

Czemu niby ?!? Jezeli on go modernizuje tzn. ze mu odpowiada !! Fakt ze jest stary ale nie kazdy musi miec m00n'a !! Lepiej pochwal sie swojim...<_<

Dobra koniec offtopa :) Jezeli na 100% wiesz ze to wentyl CPU, to zmien go np. Arctic Cooling TC 4 Ultra Super Silent (mialem; chlodzil mojego P4 3,2 HT - grzejnik - temp ok. 40 IDLE, 50-60 MAx stress :) )

davson
komentarz
komentarz

A wiec sciągnałem SpeedFan'a i temperatury generalnie wynoszą około 60 stopni.

Przykładowo w tej chwili:

GPU 56

Local Temp 45

Remote Temp 54

HD0 39

Core 60

I komputer ostro szumi.

Które rozwiązanie bedzie w tej sytuacji lepsze, te zaproponowane przez Nocturna z wazeliną i pastą, czy od razu kupic nowy wiatrak, przykladowo ten Arctic Cooling TC 4 Ultra Super Silent ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.