x-kom hosting

Brak BOOTMGR Windows 7

eloutklem
utworzono
utworzono

Witam, podczas włączania komputera pojawił się błąd BOOTMGR. Przeczytałem, że trzeba w Biosie najpierw ustalić płytę główną, potem dysk. Instalator powiedział mi, żebym włączył dysk jako priorytet, ale ciągle jest ten błąd i nie mogę zainstalować Windowsa 7, chciałbym zaznaczyć że ten Windows nie jest scrackowany. Jestem w ślepej uliczce. Internet mówi priorytet płyta jako drugi dysk, instalator mówi zeby najpierw dysk, a podczas włączania ciągle jeden problem. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Przede wszystkim sprawdź czy twój dysk twardy jest widoczny w BIOSie. Jeżeli jest a Ty chcesz ponownie zainstalować system to musisz ustawić w zakładce Boot by na pierwszym miejscu był pendrive [bądź płyta, nie wiem na czym masz instalkę 7]. Za pomocą instalatora 7 możesz też naprawić bootsector, wybierasz wtedy opcję Napraw.  Jeżeli dysku nie widać oznacza to, że padł.

eloutklem
komentarz
komentarz

mam dwie opcję: 1.CD/DVD (jak dobrze rozumiem płyta) oraz AHCI :P0-WDC WD10EZRX-00A8LB0
to drugie to dysk? a jeśli padł dysk to można jakoś naprawić czy trzeba wymieniać?

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Czyli dysk jest widoczny. A co chciałeś zrobić, zainstalować ponownie 7?

eloutklem
komentarz
komentarz

chciałem aby komputer działał :) nie wiem jak naprawić ten błąd, mogę przeinstalować windows 7,  najwazniejsze aby znów działał

 

Pentium320
komentarz
komentarz

Jeśli system masz już zainstalowany, załaduj instalator Windows 7 z płyty/pendrive, po kliknięciu "napraw komputer" spróbuj użyć automatu - może da radę przywrócić system do działania. Jeśli nie, spróbuj naprawić go ręcznie w wierszu poleceń komendami:


 

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd

 

eloutklem
komentarz
komentarz

no jak klikam napraw komputer, to windows mi mówi ze nie naprawi vo nie ma co naprawiać. Jakbym nie miał dysku/windowsa 7

 

@Pentium320 @Niebieska

no jak klikam napraw komputer, to windows mi mówi ze nie naprawi vo nie ma co naprawiać. Jakbym nie miał dysku/windowsa 7

Niebieska
komentarz
komentarz

Możliwe, że padł Ci dysk w takim razie.

eloutklem
komentarz
komentarz

więc trzeba wymienić rozumiem. No okej dziękuję bardzo za pomoc : ) miłego dnia 

 

Pentium320
komentarz
komentarz

Nie ma pewności, że to faktycznie wina dysku. Zainstaluj system od nowa z instalatora, najlepiej wybierajac instalację niestandardową i zobacz czy twoj dysk jest tam widoczny, i wybierz go do instalacji.

Po pierwszym restarcie komputera odłącz pendrive/wyjmij płytę, instalator powinien dalej kontynuować samoczynnie instalację.

slivero
komentarz
komentarz

Zacznijmy do tego co to za komputer i jaką ma płytę główną ? Dodatkowo z jakiego nośnika instalujesz system ? 

eloutklem
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Pentium320 napisał:

Nie ma pewności, że to faktycznie wina dysku. Zainstaluj system od nowa z instalatora, najlepiej wybierajac instalację niestandardową i zobacz czy twoj dysk jest tam widoczny, i wybierz go do instalacji.

Po pierwszym restarcie komputera odłącz pendrive/wyjmij płytę, instalator powinien dalej kontynuować samoczynnie instalację.

no właśnie nie jest widoczny dysk

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.