x-kom hosting

Światłowód od Orange?

kubikolos
utworzono
utworzono

Mój problem z Internetem skończy się w styczniu 2021  Dziś technicy z firmy zewnętrznej kładli kable do studzienek w tym mojej i do końca grudnia mają czas na ogarnięcie ostatniej ulicy w moim mieście. Chciałbym się zapytać osób, które posiadają te usługę niezależnie od prędkości. U mnie prawdopodobnie będzie 1 GB dostępne. Czy macie jakiekolwiek problemy z łączem? Zrywa połączenie? Czy są jakiekolwiek problemy z grami na konsoli? Mam na myśli NAT. Macie otwarty czy musieliście samemu otworzyć? Czy prędkość spada? Zależy mi na pobieraniu i szybkim wysyłaniu danych z racji tego, ze tworze animacje 4K a mój Internet niestety nie daje rady.  Czy występują jakieś problemy przy streamowaniu? Możecie powiedzieć mi jakie macie prędkości wysylu zależnie id wariantu 300/600/1?

Pentium320
komentarz
komentarz (edytowane)

Posiadam juz dobre kilka lat światłowód od nich, wcześniej 600Mb/s, teraz 1Gb/s.

 

Nie ma problemów z grami, streamowaniem czy czymkolwiek innym, z internetu bardzo intensywnie poza mną korzysta jeszcze druga osoba - nigdy nie odczułem przeciążenia - awarii w ciagu tych kilku lat było może maksymalnie kilka - w zasadzie można tą kwestię pominąć (aczkolwiek pewnie sporo w tej kwestii zależy od miejsca zamieszkania). Prędkości pobierania w zasadzie zawsze są powyzej 900Mb/s nawet w godzinach szczytu (mieszkanie w 10 piętrowym bloku, coś kolo 90 mieszkań), a przynajmniej nie zauważyłem nigdy, by było pod tym kątem źle.

 

Z pobieraniem w zasadzie ogranicznikiem w dużej mierze stają się już serwery. Dla przykładu, taki Steam na serwerach z Polski puszcza może maksymalnie 40-45MB/s, po przełączeniu regionu na Niemcy wzrasta maksymalnie do 65MB/s, więcej nie puszcza, a przynajmniej tyle udało mi się osiągnąć. Serwery Epic Games o dziwo puszczają pełną parą po ponad 100MB/s downloadu.

 

Jeśli chodzi o NAT, to nie musiałem nic dopłacać by wyrzucono mnie poza, możesz wystawić dowolną usługę na jakiś port, po przekierowaniu działa od kopa...

 

Jeśli miałbym wymienić wady:

- Jak chcesz wystawiać coś na zewnątrz, to musisz skonfigurować sobie dyndns - IP jest zmienne (kilka razy w miesiącu wymuszone rozłączenie internetu na kilka sekund na zmianę IP). Klient indywidualny nie może otrzymać stałego nawet za dopłatą (opcja zarezerwowana tylko dla firm, niestety)

- Trasowanie pingu - jak to w Orange - czasami bywa dziwne, chociażby łącząc się do serwerów w Polsce ping leci przez Niemcy lub generalnie w jakiś inny dziwny, dla mnie niewytłumaczalny sposób niepotrzebnie podnosząc opóźnienia, ale wciaz nie są one na tyle duże by utrudniać rozgrywki online czy cokolwiek innego.

 

Dołączony FunBox 3.0 o dziwo nawet daje radę i jeszcze nie zaliczył żadnych większych wtop, po Wi-Fi z 802.11ac przez jedną ścianę transfery są pod 500Mb/s.

 

Generalnie polecam, bo cena nie jest jakaś kosmiczna jak za tą jakość usługi. Osobiście zastanowiłbym się jedynie, czy warto dopłacać do 1Gb/s względem 600Mb/s - przy pobieraniu ciężko jest juz odczuć różnicę przy tak dużych prędkościach. Jedynym sensownym argumentem tutaj jest prędkość wysyłania (która w ofercie 1Gb/s także jest większa) - jeśli na tym ci zależy, to warto.

 

Wynik speedtest (przeważnie oscyluje miedzy 900 a 1000Mb/s, bo wygląda to tak, jakby test sam z siebie nie zdażył się "rozpędzić" :P )

 

10088883771.png

Grzechu69
komentarz
komentarz

Ja mam 300 Mb/s, mieszkam sam i wystarcza mi w zupełności. Zawsze jest stabilnie, mam ponad rok i tylko raz była awaria, ale raz, że trwała może z 2 godziny, a dwa, że nie był to zupełny brak sygnału, a bardzo niska prędkość

anduin
komentarz
komentarz

To przy 300mb/s jaka jest średnia prędkość pobierania?

Pytam, bo sam zastanawiam się nad skorzystaniem z oferty Orange. 

Gość
komentarz
komentarz
9 godzin temu, anduin napisał:

To przy 300mb/s jaka jest średnia prędkość pobierania?

1 MB/s = 8 Mbps.

300 Mbps/8 = 37,5 MB/s

  • 3 tygodnie później...
kubikolos
komentarz
komentarz
Dnia 7.12.2020 o 12:18, Pentium320 napisał:

Posiadam juz dobre kilka lat światłowód od nich, wcześniej 600Mb/s, teraz 1Gb/s.

 

Nie ma problemów z grami, streamowaniem czy czymkolwiek innym, z internetu bardzo intensywnie poza mną korzysta jeszcze druga osoba - nigdy nie odczułem przeciążenia - awarii w ciagu tych kilku lat było może maksymalnie kilka - w zasadzie można tą kwestię pominąć (aczkolwiek pewnie sporo w tej kwestii zależy od miejsca zamieszkania). Prędkości pobierania w zasadzie zawsze są powyzej 900Mb/s nawet w godzinach szczytu (mieszkanie w 10 piętrowym bloku, coś kolo 90 mieszkań), a przynajmniej nie zauważyłem nigdy, by było pod tym kątem źle.

 

Z pobieraniem w zasadzie ogranicznikiem w dużej mierze stają się już serwery. Dla przykładu, taki Steam na serwerach z Polski puszcza może maksymalnie 40-45MB/s, po przełączeniu regionu na Niemcy wzrasta maksymalnie do 65MB/s, więcej nie puszcza, a przynajmniej tyle udało mi się osiągnąć. Serwery Epic Games o dziwo puszczają pełną parą po ponad 100MB/s downloadu.

 

Jeśli chodzi o NAT, to nie musiałem nic dopłacać by wyrzucono mnie poza, możesz wystawić dowolną usługę na jakiś port, po przekierowaniu działa od kopa...

 

Jeśli miałbym wymienić wady:

- Jak chcesz wystawiać coś na zewnątrz, to musisz skonfigurować sobie dyndns - IP jest zmienne (kilka razy w miesiącu wymuszone rozłączenie internetu na kilka sekund na zmianę IP). Klient indywidualny nie może otrzymać stałego nawet za dopłatą (opcja zarezerwowana tylko dla firm, niestety)

- Trasowanie pingu - jak to w Orange - czasami bywa dziwne, chociażby łącząc się do serwerów w Polsce ping leci przez Niemcy lub generalnie w jakiś inny dziwny, dla mnie niewytłumaczalny sposób niepotrzebnie podnosząc opóźnienia, ale wciaz nie są one na tyle duże by utrudniać rozgrywki online czy cokolwiek innego.

 

Dołączony FunBox 3.0 o dziwo nawet daje radę i jeszcze nie zaliczył żadnych większych wtop, po Wi-Fi z 802.11ac przez jedną ścianę transfery są pod 500Mb/s.

 

Generalnie polecam, bo cena nie jest jakaś kosmiczna jak za tą jakość usługi. Osobiście zastanowiłbym się jedynie, czy warto dopłacać do 1Gb/s względem 600Mb/s - przy pobieraniu ciężko jest juz odczuć różnicę przy tak dużych prędkościach. Jedynym sensownym argumentem tutaj jest prędkość wysyłania (która w ofercie 1Gb/s także jest większa) - jeśli na tym ci zależy, to warto.

 

Wynik speedtest (przeważnie oscyluje miedzy 900 a 1000Mb/s, bo wygląda to tak, jakby test sam z siebie nie zdażył się "rozpędzić" :P )

 

10088883771.png

Głównie to będzie grane na konsoli ewentualnie konsola + PC + stream. Kwestia spięcia w jedno. Zależy mi w sumie i na pobieraniu i na wysyłaniu. Tworzę różne animacje w 4K/30/60 i pliki potrafią dużo zajmować.. Wyobraź sobie wysyłanie pliku na 1 Mb/s.. Nawet jak coś będę robił przy komputerze i będzie wolniej pobierać o te parę mega to nie zdążę się zastanowić a gra w sumie będzie zapisana.  

  • 5 miesięcy później...
kraim
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o sam Orange to polecam mam internet jakieś 8 lat, od nie dawna światłowód i śmiga jak należy, kiedyś czasem go wywalało ale po chwili na nowo się łączył. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.